LAJMI I FUNDIT:

Anemia

49 Artikuj

Pagjakësia si pasojë e çrregullimeve menstruale: Simptomat, trajtimi dhe komplikimet

Pagjakësia si pasojë e çrregullimeve menstruale: Simptomat, trajtimi dhe komplikimet

Temat Javore
Anemia kurohet nga mjeku, sepse “vetë” trajtimi i gabuar mund të jetë i dëmshëm, veçanërisht te fëmijët

Anemia kurohet nga mjeku, sepse “vetë” trajtimi i gabuar mund të jetë i dëmshëm, veçanërisht te fëmijët

Këshilla mjekësore
A ju bën anemike gjakderdhja e madhe menstruale?

A ju bën anemike gjakderdhja e madhe menstruale?

Këshilla mjekësore
Nëse ju shfaqen aftet në gojë, ju mungon vitamina e rëndësishme jetësore: Tri shenja që trupi po lufton me aneminë e rrezikshme

Nëse ju shfaqen aftet në gojë, ju mungon vitamina e rëndësishme jetësore: Tri shenja që trupi po lufton me aneminë e rrezikshme

Këshilla mjekësore
Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi

Katër pije që rekomandohet t’i konsumoni kur keni anemi

Ushqim i shëndetshëm
Lodhja juaj mund të jetë shenjë e anemisë, këto ushqime të pasura me hekur mund të ndihmojnë

Lodhja juaj mund të jetë shenjë e anemisë, këto ushqime të pasura me hekur mund të ndihmojnë

Këshilla mjekësore
Përfitime të shumta, por duhet edhe të keni kujdes: Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani rregullisht kivi

Përfitime të shumta, por duhet edhe të keni kujdes: Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse hani rregullisht kivi

Ushqim i shëndetshëm
Çfarë tregon ngjyra e thonjve për shëndetin tuaj

Çfarë tregon ngjyra e thonjve për shëndetin tuaj

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Si duhet të ushqehet një person anemik: Këshilla e nutricionistëve për çdo ditë

Si duhet të ushqehet një person anemik: Këshilla e nutricionistëve për çdo ditë

Këshilla mjekësore
Keni pasur gjithmonë buzë të çara? Urgjentisht duhet ta bëni analizën e gjakut!

Keni pasur gjithmonë buzë të çara? Urgjentisht duhet ta bëni analizën e gjakut!

Këshilla mjekësore
Nëse ju hahet shkumës dhe ushqim i papërpunuar gjatë shtatzënisë, kontrolloni menjëherë gjakun tuaj!

Nëse ju hahet shkumës dhe ushqim i papërpunuar gjatë shtatzënisë, kontrolloni menjëherë gjakun tuaj!

Shtatzëna
Lodhja pas lindjes së fëmijës dhe çfarë e shkakton atë

Lodhja pas lindjes së fëmijës dhe çfarë e shkakton atë

Për nënat
Mungesa e hekurit mund të shihet në pëllëmbët e dorës

Mungesa e hekurit mund të shihet në pëllëmbët e dorës

Këshilla mjekësore
Mjeku turk shpik aplikacionin, thuhet se zbulon aneminë “sa hap e mbyll sytë”

Mjeku turk shpik aplikacionin, thuhet se zbulon aneminë “sa hap e mbyll sytë”

Aplikacione
Mjekësia popullore ka zgjidhjen natyrale për aneminë

Mjekësia popullore ka zgjidhjen natyrale për aneminë

Mjekësi alternative
Shkaqet e duarve të ftohta dhe kur duhet të kërkoni ndihmë mjekësore

Shkaqet e duarve të ftohta dhe kur duhet të kërkoni ndihmë mjekësore

Këshilla mjekësore
Vuani nga anemia, kujdes kur ushqeheni

Vuani nga anemia, kujdes kur ushqeheni

Ushqim i shëndetshëm
Kanceri, diabeti, anemia, fruthi i keq: Ngjyra e gjuhës zbulon sëmundjet dhe çka ju mungon

Kanceri, diabeti, anemia, fruthi i keq: Ngjyra e gjuhës zbulon sëmundjet dhe çka ju mungon

Këshilla mjekësore
Jeni vazhdimisht të lodhur, disa nga arsyet pse ndodh kjo

Jeni vazhdimisht të lodhur, disa nga arsyet pse ndodh kjo

Shëndetësi Lajme
Çfarë duhet të dimë për mungesën e hekurit ose rënien e niveleve të tij në organizëm

Çfarë duhet të dimë për mungesën e hekurit ose rënien e niveleve të tij në organizëm

Këshilla mjekësore
Fëmija është dembel apo anemik?

Fëmija është dembel apo anemik?

Prindër dhe fëmijë
Vuani nga anemia: Hiqni menjëherë një ushqim nga menyja!

Vuani nga anemia: Hiqni menjëherë një ushqim nga menyja!

Nutricion
Mungesa e tij mund të çojë në anemi dhe imunitet të dobët: Ku mund ta gjejmë fosforin?

Mungesa e tij mund të çojë në anemi dhe imunitet të dobët: Ku mund ta gjejmë fosforin?

Këshilla mjekësore
Arsyet pse duart dhe këmbët tuaja janë vazhdimisht të ftohta

Arsyet pse duart dhe këmbët tuaja janë vazhdimisht të ftohta

Shëndetësi Lajme