LAJMI I FUNDIT:

Ana Brnabiq

217 Artikuj

Vuçiq kërkon formimin e një ekipi që do të luftojë kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Vuçiq kërkon formimin e një ekipi që do të luftojë kundër anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Kosovë
Ana Brnabiq zgjidhet kryetare e Parlamentit të Serbisë

Ana Brnabiq zgjidhet kryetare e Parlamentit të Serbisë

Serbia
Brnabiq nuk do të jetë kryeministre e Serbisë, Vuçiq ia beson një tjetër post të lartë shtetëror

Brnabiq nuk do të jetë kryeministre e Serbisë, Vuçiq ia beson një tjetër post të lartë shtetëror

Serbia
Kurti i reagon kryeministres serbe: Vendi im quhet Republika e Kosovës, jo ‘Kosova e Metohija’

Kurti i reagon kryeministres serbe: Vendi im quhet Republika e Kosovës, jo ‘Kosova e Metohija’

Kosovë
Brnabiq: Me gjasë do të ketë zgjedhje të reja në Beograd

Brnabiq: Me gjasë do të ketë zgjedhje të reja në Beograd

Serbia
Këshillit të BE-së i dërgohet propozimi që kushtëzon anëtarësimin e Serbisë me zbatimin e marrëveshjeve me Kosovën

Këshillit të BE-së i dërgohet propozimi që kushtëzon anëtarësimin e Serbisë me zbatimin e marrëveshjeve me Kosovën

Kosovë
“Vuçiq, Brnabiq, Vulin…”, publikohet lista e gënjeshtrave të vitit 2023 në Serbi

“Vuçiq, Brnabiq, Vulin…”, publikohet lista e gënjeshtrave të vitit 2023 në Serbi

Serbia
Serbia “zyrtarizoi dështimin e dialogut” me letrën në Bruksel

Serbia “zyrtarizoi dështimin e dialogut” me letrën në Bruksel

Kosovë
Serbia shpreh rezerva në Bruksel për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit

Serbia shpreh rezerva në Bruksel për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit

Kosovë
Çfarë pritet nga samiti BE-Ballkani Perëndimor?

Çfarë pritet nga samiti BE-Ballkani Perëndimor?

Kosovë
Brnabiq në KS të OKB-së mundohet t’ua hedh fajin serbëve në veri: Serbia s’ka qenë e përfshirë në Banjskë

Brnabiq në KS të OKB-së mundohet t’ua hedh fajin serbëve në veri: Serbia s’ka qenë e përfshirë në Banjskë

Kosovë
Mediat e rajonit për përplasjen në Forumin e Bledit: “Kurti ia hodhi Brnabiqit”

Mediat e rajonit për përplasjen në Forumin e Bledit: “Kurti ia hodhi Brnabiqit”

Kosovë
Përplasja Kurti-Brnabiq, Bosch: Kur do ta kuptojnë ndërkombëtarët lojën dinake të Serbisë?

Përplasja Kurti-Brnabiq, Bosch: Kur do ta kuptojnë ndërkombëtarët lojën dinake të Serbisë?

Kosovë
“Mos kërkoni të drejta, mjafton që nuk po ju vrasim”, Kamberi thotë se këtë mesazh Brnabiq ua dha shqiptarëve të Luginës

“Mos kërkoni të drejta, mjafton që nuk po ju vrasim”, Kamberi thotë se këtë mesazh Brnabiq ua dha shqiptarëve të Luginës

Kosovë
Përplasja Kurti-Brnabiq e propozimi për zgjerimi të BE-së deri më 2030 – gjithçka që u tha në ditën e parë të Forumit të Bledit në Slloveni

Përplasja Kurti-Brnabiq e propozimi për zgjerimi të BE-së deri më 2030 – gjithçka që u tha në ditën e parë të Forumit të Bledit në Slloveni

Kosovë
Aktivisti rus Peter Nikitin u dërgon letër zyrtarëve serbë: Ndaloni presionin ndaj aktivistëve që janë kundër luftës në Ukrainë

Aktivisti rus Peter Nikitin u dërgon letër zyrtarëve serbë: Ndaloni presionin ndaj aktivistëve që janë kundër luftës në Ukrainë

Serbia
Brnabiq e vlerëson si mbështetje për Kurtin letrën e ligjvënësve evropianë e amerikanë

Brnabiq e vlerëson si mbështetje për Kurtin letrën e ligjvënësve evropianë e amerikanë

Kosovë
Gazetarët u mbajtën pas dyerve të mbyllura që të mos i afroheshin kryeministres së Serbisë

Gazetarët u mbajtën pas dyerve të mbyllura që të mos i afroheshin kryeministres së Serbisë

Serbia
Kovaçevski dhe Bërnabiq: E ardhmja e Ballkanit të Hapur është e ndritur

Kovaçevski dhe Bërnabiq: E ardhmja e Ballkanit të Hapur është e ndritur

Maqedonia e Veriut
Shkupi dhe Beogradi vazhdojnë me “Open Ballkan”, Kovaçevski dhe Bërnabiç promovojnë sot projektin e përbashkët

Shkupi dhe Beogradi vazhdojnë me “Open Ballkan”, Kovaçevski dhe Bërnabiç promovojnë sot projektin e përbashkët

Maqedonia e Veriut
BE i përsërit Serbisë nevojën për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

BE i përsërit Serbisë nevojën për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

Politikë
BE i përsërit Serbisë nevojën për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

BE i përsërit Serbisë nevojën për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovën

Kosovë
Borxhi 1 miliard euro i Beogradit ndaj Pekinit, avokati serb Stojkoviq: Vuçiq dhe Brnabiq po i falin minierat, Partia Komuniste e Kinës do të ketë ndikim në Evropë

Borxhi 1 miliard euro i Beogradit ndaj Pekinit, avokati serb Stojkoviq: Vuçiq dhe Brnabiq po i falin minierat, Partia Komuniste e Kinës do të ketë ndikim në Evropë

Serbia
Kryeministrja serbe Brnabiq e gatshme të japë dorëheqje

Kryeministrja serbe Brnabiq e gatshme të japë dorëheqje

Ballkan