LAJMI I FUNDIT:

Alergjia

86 Artikuj

Njihuni me gruan që është alergjike pothuajse ndaj gjithçkaje

Njihuni me gruan që është alergjike pothuajse ndaj gjithçkaje

Interesante
Simptomat e alergjisë mund t’ju mashtrojnë këtë vit! Shumë i ngatërrojnë me të ftohtin – katër gjëra bëjnë diferencën

Simptomat e alergjisë mund t’ju mashtrojnë këtë vit! Shumë i ngatërrojnë me të ftohtin – katër gjëra bëjnë diferencën

Këshilla mjekësore
A mund të mbrojë një pastë e re dhëmbësh njerëzit me alergji nga kikirikët?

A mund të mbrojë një pastë e re dhëmbësh njerëzit me alergji nga kikirikët?

Shëndetësi Lajme
Shenjat pak të njohura që tregojnë se fëmija juaj është i sëmurë si pasojë e lagështisë dhe mykut

Shenjat pak të njohura që tregojnë se fëmija juaj është i sëmurë si pasojë e lagështisë dhe mykut

Këshilla mjekësore
Roli i histaminës në trupin tonë dhe si funksionon suplementi Diamine Oxidase

Roli i histaminës në trupin tonë dhe si funksionon suplementi Diamine Oxidase

Këshilla mjekësore
Ndieni të kruara dhe djegie pas seksit? Assesi nuk do t’ju shkojë mendja që shkaktari është ky!

Ndieni të kruara dhe djegie pas seksit? Assesi nuk do t’ju shkojë mendja që shkaktari është ky!

Këshilla mjekësore
Vështirë dallohen nga alergjitë, intolerancat më të shpeshta ushqimore

Vështirë dallohen nga alergjitë, intolerancat më të shpeshta ushqimore

Ushqimi dhe Dieta
Skuqja, kruajtja dhe ënjtja mund të jenë shenjë e urtikaries: Duket shqetësuese, mund ta dalloni në këtë mënyrë

Skuqja, kruajtja dhe ënjtja mund të jenë shenjë e urtikaries: Duket shqetësuese, mund ta dalloni në këtë mënyrë

Këshilla mjekësore
Kujdes: Shoferët që vuajnë nga kjo gjendje janë në të njëjtin rrezik aksidentesh sa edhe ata që janë të dehur

Kujdes: Shoferët që vuajnë nga kjo gjendje janë në të njëjtin rrezik aksidentesh sa edhe ata që janë të dehur

Këshilla mjekësore
Dëshironi që fëmija juaj të mos ketë alergji? Merrni një kafshë shtëpiake gjatë shtatzënisë

Dëshironi që fëmija juaj të mos ketë alergji? Merrni një kafshë shtëpiake gjatë shtatzënisë

Shtatzëna
Sezoni i alergjive ndaj polenit është gati të fillojë, lehtësoni simptomat me ndihmën e këtyre këshillave

Sezoni i alergjive ndaj polenit është gati të fillojë, lehtësoni simptomat me ndihmën e këtyre këshillave

Këshilla mjekësore
Si të dini a e keni gripin, flamën apo alergjinë

Si të dini a e keni gripin, flamën apo alergjinë

Këshilla mjekësore
Edhe susami ka hyrë zyrtarisht në listën e alergjenëve kryesorë në ushqim: Çfarë do të thotë kjo

Edhe susami ka hyrë zyrtarisht në listën e alergjenëve kryesorë në ushqim: Çfarë do të thotë kjo

Shëndetësi Lajme
Si ta identifikoni alergjinë ndaj penicilinës

Si ta identifikoni alergjinë ndaj penicilinës

Shëndetësi Lajme
Simptomat e alergjisë ndaj glutenit

Simptomat e alergjisë ndaj glutenit

Të njohim produktet
Pse alergjitë shfaqen edhe në moshën madhore?

Pse alergjitë shfaqen edhe në moshën madhore?

Shëndetësi Lajme
Përse personit alergjik nga poleni edhe molla mund t’i bëjë problem – çfarë janë alergjitë e kryqëzuara dhe kur janë shumë të rrezikshme

Përse personit alergjik nga poleni edhe molla mund t’i bëjë problem – çfarë janë alergjitë e kryqëzuara dhe kur janë shumë të rrezikshme

Këshilla mjekësore
Njerëzit që kanë alergji në ushqime rrezikohen më pak nga COVID-19

Njerëzit që kanë alergji në ushqime rrezikohen më pak nga COVID-19

Shëndetësi Lajme
Alergjia nga myku dhe disa mënyra natyrale për ta luftuar atë

Alergjia nga myku dhe disa mënyra natyrale për ta luftuar atë

Këshilla mjekësore
Çfarë duhet të bëni nëse puthjet ose paratë ju shkaktojnë reaksione alergjike

Çfarë duhet të bëni nëse puthjet ose paratë ju shkaktojnë reaksione alergjike

Të tjera
Dhimbja e barkut mund të ketë shumë shkaqe – kur duhet të kërkoni ndihmë mjekësore

Dhimbja e barkut mund të ketë shumë shkaqe – kur duhet të kërkoni ndihmë mjekësore

Shëndetësi Lajme
Alergji tek dentisti – ç’duhet të bëjmë dhe si ta evitojmë

Alergji tek dentisti – ç’duhet të bëjmë dhe si ta evitojmë

Këshilla mjekësore
Dalloni cilat janë simptomat e alergjisë nga dielli dhe si shërohet

Dalloni cilat janë simptomat e alergjisë nga dielli dhe si shërohet

Shëndetësi Lajme
Alergjia e ndihmoi ta kuptojë se partneri po e tradhton, pamjet bëhen virale

Alergjia e ndihmoi ta kuptojë se partneri po e tradhton, pamjet bëhen virale

Dështime