LAJMI I FUNDIT:

Aknet

117 Artikuj

Maskë me mjaltë, sodë buke dhe uthull molle për t’i larguar aknet

Maskë me mjaltë, sodë buke dhe uthull molle për t’i larguar aknet

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Vuani nga aknet? Aplikoni këto metoda sekrete për një lëkurë të pastër

Vuani nga aknet? Aplikoni këto metoda sekrete për një lëkurë të pastër

Bukuri dhe Kujdes
Puçrrat mykore nuk janë të njëjta me ato të zakonshmet! Janë më të rrezikshme, nuk ndihmojnë të gjitha preparatet dhe shfaqen kudo

Puçrrat mykore nuk janë të njëjta me ato të zakonshmet! Janë më të rrezikshme, nuk ndihmojnë të gjitha preparatet dhe shfaqen kudo

Këshilla mjekësore
Pas dushit, aplikoni krem me bakër, zink ose ure në lëkurën e prirë ndaj akneve

Pas dushit, aplikoni krem me bakër, zink ose ure në lëkurën e prirë ndaj akneve

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Konsumi i tepërt i karbohidrateve mund të çojë në efekte anësore, pesë shenja që tregojnë se po e teproni

Konsumi i tepërt i karbohidrateve mund të çojë në efekte anësore, pesë shenja që tregojnë se po e teproni

Ushqim i shëndetshëm
Fjetja me ngrohjen lëshuar mund të shkaktojë probleme të lëkurës

Fjetja me ngrohjen lëshuar mund të shkaktojë probleme të lëkurës

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Pastrojeni fytyrën me mjaltë për lëkurë të pastër dhe të bukur

Pastrojeni fytyrën me mjaltë për lëkurë të pastër dhe të bukur

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
A mund të ndikojnë flokët e ndotur në shfaqjen e akneve? Parukierja e njerëzve të famshëm zbulon të vërtetën

A mund të ndikojnë flokët e ndotur në shfaqjen e akneve? Parukierja e njerëzve të famshëm zbulon të vërtetën

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Përse puçrra ju del gjithmonë në të njëjtin vend?

Përse puçrra ju del gjithmonë në të njëjtin vend?

Këshilla mjekësore
Dermatologia e Kendall Jennerit zbulon: Ja se si njëherë e përgjithmonë t’i eliminoni aknet nga shpina!

Dermatologia e Kendall Jennerit zbulon: Ja se si njëherë e përgjithmonë t’i eliminoni aknet nga shpina!

Estetikë
A mund të përdoret retinoli për të trajtuar aknet?

A mund të përdoret retinoli për të trajtuar aknet?

Këshilla Estetike
Aknet në trup janë një sinjal i luftës që trupi juaj po e bën: Ato nuk shkaktohen vetëm nga stresi dhe hormonet

Aknet në trup janë një sinjal i luftës që trupi juaj po e bën: Ato nuk shkaktohen vetëm nga stresi dhe hormonet

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Disa metoda për të ndaluar shpërthimin e akneve hormonale

Disa metoda për të ndaluar shpërthimin e akneve hormonale

Këshilla mjekësore
Si t’i hiqni dregëzat e akneve?

Si t’i hiqni dregëzat e akneve?

Këshilla Estetike
Inflamacioni dhe shenjat që e tregojnë atë

Inflamacioni dhe shenjat që e tregojnë atë

Shëndetësi Lajme
Tetë përdorime të pabesueshme të aspirinës që ndoshta nuk i dini

Tetë përdorime të pabesueshme të aspirinës që ndoshta nuk i dini

Të tjera
Nëse keni puçrra në qafë shmangni këtë gardërobë dhe kushtoni vëmendje këtyre produkteve

Nëse keni puçrra në qafë shmangni këtë gardërobë dhe kushtoni vëmendje këtyre produkteve

Shëndetësi Lajme
Vendosja e makijazhit gjatë stërvitjeve – gabimi më i madh që mund ta bëni

Vendosja e makijazhit gjatë stërvitjeve – gabimi më i madh që mund ta bëni

Këshilla dhe arsye
Akne vetëm në këtë zonë të fytyrës: Çfarë po përpiqen t’ju thonë?

Akne vetëm në këtë zonë të fytyrës: Çfarë po përpiqen t’ju thonë?

Të tjera
Keke Palmer shprehet e sinqertë për puçrrat: Jam e lodhur prej tyre

Keke Palmer shprehet e sinqertë për puçrrat: Jam e lodhur prej tyre

Estetikë
Mësoni shenjat që tregojnë se po konsumoni shumë sheqer

Mësoni shenjat që tregojnë se po konsumoni shumë sheqer

Këshilla mjekësore
Burim infeksioni? Si të veproni nëse keni puçrra në zonën intime

Burim infeksioni? Si të veproni nëse keni puçrra në zonën intime

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Maskë me mjaltë, sodë buke dhe uthull për heqje të akneve dhe lëkurë rrezatuese

Maskë me mjaltë, sodë buke dhe uthull për heqje të akneve dhe lëkurë rrezatuese

Bukuri dhe Kujdes
Ish-‘Miss Universe Australia’, Olivia Molly Rogers ndan dy fotografi të fytyrës së saj në të njëjtën ditë: Ndriçimi dhe grimi bëjnë mrekulli

Ish-‘Miss Universe Australia’, Olivia Molly Rogers ndan dy fotografi të fytyrës së saj në të njëjtën ditë: Ndriçimi dhe grimi bëjnë mrekulli

Kujdesi për lëkurën dhe trupin