LAJMI I FUNDIT:

Ajax

1189 Artikuj

Mësohen të gjitha çiftet e 1/8-tës së Ligës së Konferencës, një super ndeshje në këtë fazë

Mësohen të gjitha çiftet e 1/8-tës së Ligës së Konferencës, një super ndeshje në këtë fazë

Ndërkombëtare
Eriksen tanimë e di se në cilën skuadër do të luaj nga sezoni i ri

Eriksen tanimë e di se në cilën skuadër do të luaj nga sezoni i ri

Premier League
Quincy Promes dënohet me 6 vjet burg për organizimin e importit të 1370 kg kokainë, por ylli holandez ‘mendon se është i paprekshëm’

Quincy Promes dënohet me 6 vjet burg për organizimin e importit të 1370 kg kokainë, por ylli holandez ‘mendon se është i paprekshëm’

Ndërkombëtare
Eriksson do të përmbushë ëndrrën e tij “para se të vdes”: Do të udhëheqë Liverpoolin në një ndeshje

Eriksson do të përmbushë ëndrrën e tij “para se të vdes”: Do të udhëheqë Liverpoolin në një ndeshje

Ndërkombëtare
Përmendi 15 klube që janë të gatshme t’i bashkohen Superligës Evropiane, katër nga to e mohojnë Laportan

Përmendi 15 klube që janë të gatshme t’i bashkohen Superligës Evropiane, katër nga to e mohojnë Laportan

Ndërkombëtare
Lëndimi i rëndë i Coman, Bayerni futet në garë për transferimin e sulmuesit holandez

Lëndimi i rëndë i Coman, Bayerni futet në garë për transferimin e sulmuesit holandez

Bundesliga
Nga viti 2014 deri në 2023: Klubet që kanë bilanc pozitiv dhe negativ nga shitjet dhe transferimet e lojtarëve

Nga viti 2014 deri në 2023: Klubet që kanë bilanc pozitiv dhe negativ nga shitjet dhe transferimet e lojtarëve

Ndërkombëtare
Kontrabandë me 1300 kg kokainë: Futbollisti i njohur mund të dënohet me 9 vite burg, por e ka gjetur shpëtimin në Rusi

Kontrabandë me 1300 kg kokainë: Futbollisti i njohur mund të dënohet me 9 vite burg, por e ka gjetur shpëtimin në Rusi

Ligat tjera
I mungon leja e punës, Henderson mund të detyrohet të pres deri në shkurt për të debutuar me Ajaxin

I mungon leja e punës, Henderson mund të detyrohet të pres deri në shkurt për të debutuar me Ajaxin

Ligat tjera
Real Madridi po fiton para të majme nga akademia – dallimi me Barcelonën jashtëzakonisht i madh

Real Madridi po fiton para të majme nga akademia – dallimi me Barcelonën jashtëzakonisht i madh

Ndërkombëtare
Përse Henderson ‘nuk u lejua’ të mbante numrin e tij të preferuar tek Ajax – atë nuk e kishte asnjë lojtar

Përse Henderson ‘nuk u lejua’ të mbante numrin e tij të preferuar tek Ajax – atë nuk e kishte asnjë lojtar

Ndërkombëtare
Henderson thyen rekordin e shitjes së fanellave të Ajaxit brenda 24 orëve

Henderson thyen rekordin e shitjes së fanellave të Ajaxit brenda 24 orëve

Ligat tjera
Zyrtare: Jordan Henderson, lojtari i ri i Ajax

Zyrtare: Jordan Henderson, lojtari i ri i Ajax

Ligat tjera
Si u kthye në një makth ëndrra saudite për Jordan Henderson: Familja luftoi të përshtatej, premtimin që nuk e mbajti dhe gjithçka tjetër

Si u kthye në një makth ëndrra saudite për Jordan Henderson: Familja luftoi të përshtatej, premtimin që nuk e mbajti dhe gjithçka tjetër

Ligat tjera
Ten Hag po synon transferimin e një tjetër ylli të Ajaxit te Manchester United

Ten Hag po synon transferimin e një tjetër ylli të Ajaxit te Manchester United

Premier League
Henderson ndërpret kontratën me klubin arab dhe do t’i bashkohet gjigantit evropian

Henderson ndërpret kontratën me klubin arab dhe do t’i bashkohet gjigantit evropian

Ndërkombëtare
Trajneri i Ajax, Van’t Schip konfirmon interesimin për Jordan Henderson: Nuk është sekret se do të na ndihmonte shumë

Trajneri i Ajax, Van’t Schip konfirmon interesimin për Jordan Henderson: Nuk është sekret se do të na ndihmonte shumë

Ligat tjera
“Shpresoj dhe pres Gjermaninë”, portieri Diant Ramaj tregon se momentalisht ka refuzuar Kosovën dhe Shqipërinë

“Shpresoj dhe pres Gjermaninë”, portieri Diant Ramaj tregon se momentalisht ka refuzuar Kosovën dhe Shqipërinë

Ndërkombëtare
Zbulohen tre objektivat kryesore të transferimeve të Arsenalit

Zbulohen tre objektivat kryesore të transferimeve të Arsenalit

Premier League
Pësoi humbje të turpshme nga ekipi i kategorisë së katërt – Ajaxi do t’ua kthejë paratë tifozëve që ishin në këtë ndeshje

Pësoi humbje të turpshme nga ekipi i kategorisë së katërt – Ajaxi do t’ua kthejë paratë tifozëve që ishin në këtë ndeshje

Ligat tjera
Berghuis me ndoshta huqjen e vitit, nuk shënon në portën e zbrazët

Berghuis me ndoshta huqjen e vitit, nuk shënon në portën e zbrazët

Ligat tjera
Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Klubet që nuk kanë rënë kurrë nga liga elitare, listë në të cilën nuk është më Santos

Ndërkombëtare
Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Aubameyang ka shënuar një nga golat më të bukur të sezonit në ndeshjen ndaj Ajaxit

Liga e Evropës
Marc Overmars që transferoi Arbnor Mujën te Antwerp, dënohet me një vit ndalim për ushtrimin e detyrave sportive në Holandë

Marc Overmars që transferoi Arbnor Mujën te Antwerp, dënohet me një vit ndalim për ushtrimin e detyrave sportive në Holandë

Ligat tjera