LAJMI I FUNDIT:

Aeroplani

877 Artikuj

Vdes piloti i aeroplanit që u rrëzua pranë një baze të Forcave Ajrore Mbretërore të Britanisë së Madhe

Vdes piloti i aeroplanit që u rrëzua pranë një baze të Forcave Ajrore Mbretërore të Britanisë së Madhe

Nga Bota
Linja ajrore do të menaxhojë më mirë fluturimet duke përdorur Al

Linja ajrore do të menaxhojë më mirë fluturimet duke përdorur Al

Lajme Teknologji
Imazhe të cilat tregojnë dëmet brenda aeroplanit që u godit nga turbulencat gjatë fluturimit Londër-Singapor

Imazhe të cilat tregojnë dëmet brenda aeroplanit që u godit nga turbulencat gjatë fluturimit Londër-Singapor

Nga Bota
Një prej motorëve përfshihet nga zjarri, piloti i aeroplanit në Indi detyrohet të bëjë ulje emergjente – kishte 179 persona në bord

Një prej motorëve përfshihet nga zjarri, piloti i aeroplanit në Indi detyrohet të bëjë ulje emergjente – kishte 179 persona në bord

Azia
Flakët dalin nga pjesa e pasme e një aeroplani me rreth 450 pasagjerë – duke e detyruar të bëjë një ulje emergjente në Indonezi

Flakët dalin nga pjesa e pasme e një aeroplani me rreth 450 pasagjerë – duke e detyruar të bëjë një ulje emergjente në Indonezi

Nga Bota
Pamje të frikshme: Momenti kur aeroplani ‘përfshihet nga zjarri’ dhe pasagjerët largohen nga ‘rrëshqitëset emergjente’ në aeroportin e Seattle

Pamje të frikshme: Momenti kur aeroplani ‘përfshihet nga zjarri’ dhe pasagjerët largohen nga ‘rrëshqitëset emergjente’ në aeroportin e Seattle

Nga Bota
Asnjëherë nuk duhet ta përdorni këtë pjesë të ndenjëses në aeroplan

Asnjëherë nuk duhet ta përdorni këtë pjesë të ndenjëses në aeroplan

Lifestyle
Rrotat e përparme nuk iu hapën, hunda e aeroplanit transportues përplaset në pistën e aeroportit turk gjatë aterrimit

Rrotat e përparme nuk iu hapën, hunda e aeroplanit transportues përplaset në pistën e aeroportit turk gjatë aterrimit

Turqia
A e dini pse dritat në aeroplan zbehen? Nuk është ajo që keni menduar

A e dini pse dritat në aeroplan zbehen? Nuk është ajo që keni menduar

Trend
Pse SHBA-ja bleu 81 aeroplanë të vjetër sovjetikë nga Kazakistani?

Pse SHBA-ja bleu 81 aeroplanë të vjetër sovjetikë nga Kazakistani?

Nga Bota
Aeroplani gjigant u “përplas” dy herë në pistën e aeroportit të Kalifornisë – rrotat nxirrnin tym – pastaj u ngrit përsëri

Aeroplani gjigant u “përplas” dy herë në pistën e aeroportit të Kalifornisë – rrotat nxirrnin tym – pastaj u ngrit përsëri

Amerika
Pak momente pasi u ngrit në ajër, piloti i aeroplanit detyrohet të bëjë ulje emergjente në Afrikën e Jugut – iu dëmtua njëra gomë

Pak momente pasi u ngrit në ajër, piloti i aeroplanit detyrohet të bëjë ulje emergjente në Afrikën e Jugut – iu dëmtua njëra gomë

Afrika
Mbulesa e motorit bie nga aeroplani dhe godet krahun e tij – tmerrohen pasagjerët e linjës ajrore amerikane

Mbulesa e motorit bie nga aeroplani dhe godet krahun e tij – tmerrohen pasagjerët e linjës ajrore amerikane

Nga Bota
“Luftwaffe” e Gjermanisë ‘trazoi’ aeroplanët për të përgjuar aeroplanin rus ‘që theu rregullat’ mbi Detin Baltik

“Luftwaffe” e Gjermanisë ‘trazoi’ aeroplanët për të përgjuar aeroplanin rus ‘që theu rregullat’ mbi Detin Baltik

Nga Bota
Momenti i frikshëm kur aeroplani “rrëshqiti në pistë” gjatë stuhisë së fuqishme që përfshiu Britaninë e Madhe

Momenti i frikshëm kur aeroplani “rrëshqiti në pistë” gjatë stuhisë së fuqishme që përfshiu Britaninë e Madhe

Evropa
Dy aeroplanë përplasen në aeroportin Heathrow të Londrës – njëri “ia preu majën e krahut” tjetrit

Dy aeroplanë përplasen në aeroportin Heathrow të Londrës – njëri “ia preu majën e krahut” tjetrit

Evropa
Defekt mekanik në aeroplan, Blinken detyrohet me veturë të vazhdojë rrugëtimin nga Parisi në Bruksel për takimin e NATO-s

Defekt mekanik në aeroplan, Blinken detyrohet me veturë të vazhdojë rrugëtimin nga Parisi në Bruksel për takimin e NATO-s

Evropa
Filmoi një skenë të neveritshme në aeroplan – shikoni ku ka vënë këmbën pasagjeri arrogant?!

Filmoi një skenë të neveritshme në aeroplan – shikoni ku ka vënë këmbën pasagjeri arrogant?!

Fun Lajme
Si funksionon tualeti në një aeroplan në lartësi 12,000 metra – ka shkencë pas gjithçkaje

Si funksionon tualeti në një aeroplan në lartësi 12,000 metra – ka shkencë pas gjithçkaje

A e dini se...
“Më i gjatë se një fushë futbolli” – zbulohen planet dhe detajet për aeroplanin më të madh që ka fluturuar ndonjëherë

“Më i gjatë se një fushë futbolli” – zbulohen planet dhe detajet për aeroplanin më të madh që ka fluturuar ndonjëherë

Nga Bota
Numër rekord i aeroplanëve kinezë të “detektuar” rreth Tajvanit – thotë Ministria e Mbrojtjes në Taipei

Numër rekord i aeroplanëve kinezë të “detektuar” rreth Tajvanit – thotë Ministria e Mbrojtjes në Taipei

Azia
Një aeroplan u ul në Londër pasi një pasagjer “tentoi të vetëvritet në tualet”

Një aeroplan u ul në Londër pasi një pasagjer “tentoi të vetëvritet në tualet”

Nga Bota
Bënë hapin e duhur, familja nga Kalifornia i mbijetoi një aksidenti aeroplani me vetëm lëndime të lehta

Bënë hapin e duhur, familja nga Kalifornia i mbijetoi një aksidenti aeroplani me vetëm lëndime të lehta

Amerika
Aeroplani nuk arrin të aterrojë në pistë nga erërat e forta, e shtynin prapa fluturaken në Londër – piloti ia arrin qëllimit në tentimin e dytë

Aeroplani nuk arrin të aterrojë në pistë nga erërat e forta, e shtynin prapa fluturaken në Londër – piloti ia arrin qëllimit në tentimin e dytë

Interesante