LAJMI I FUNDIT:

Aeroplan

394 Artikuj

Aeroplani me dy persona në bord bën ulje emergjente në aeroportin e Sydney, për pak sa nuk përplasen në shtëpi dhe pemë

Aeroplani me dy persona në bord bën ulje emergjente në aeroportin e Sydney, për pak sa nuk përplasen në shtëpi dhe pemë

Australia
Turbulenca të forta gjatë udhëtimit me aeroplan Londër-Singapor, humb jetën një person dhe mbi 30 të lënduar

Turbulenca të forta gjatë udhëtimit me aeroplan Londër-Singapor, humb jetën një person dhe mbi 30 të lënduar

Azia
Ushqimet e linjave ajrore dikur ishin të bollshme dhe luksoze – një histori e shkurtër se si kanë ndryshuar gjatë viteve

Ushqimet e linjave ajrore dikur ishin të bollshme dhe luksoze – një histori e shkurtër se si kanë ndryshuar gjatë viteve

Amerika
Cirk në një aeroplan: Vajza ia ngjyros thonjtë pasagjerit arrogant teksa ai ishte në gjumë

Cirk në një aeroplan: Vajza ia ngjyros thonjtë pasagjerit arrogant teksa ai ishte në gjumë

Fun Lajme
Piloti australian detyrohet që për tri orë të fluturojë mbi aeroport për ta shpenzuar karburantin, arrin të aterrojë në pistë pa rrota

Piloti australian detyrohet që për tri orë të fluturojë mbi aeroport për ta shpenzuar karburantin, arrin të aterrojë në pistë pa rrota

Australia
Pasagjeri ngec në tualet gjatë një udhëtimi me aeroplan në Indi – tërë fluturimin mbeti i ngujuar – ekuipazhi i lanë një letër interesante

Pasagjeri ngec në tualet gjatë një udhëtimi me aeroplan në Indi – tërë fluturimin mbeti i ngujuar – ekuipazhi i lanë një letër interesante

Interesante
Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

Mobile
Burri i dehur dhe agresiv “neutralizohet” nga pasagjerët, që po udhëtonin nga Britania e Madhe për në SHBA

Burri i dehur dhe agresiv “neutralizohet” nga pasagjerët, që po udhëtonin nga Britania e Madhe për në SHBA

Amerika
Kaos në aeroportin e Sydney, punonjësi i sigurimit përplaset me veturë në aeroplan – anulohen shumë fluturime

Kaos në aeroportin e Sydney, punonjësi i sigurimit përplaset me veturë në aeroplan – anulohen shumë fluturime

Australia
Përplasje tjetër e aeroplanëve në Japoni, reshjet e mëdha ndikuan në aksidentin e aeroportit në Hokaido

Përplasje tjetër e aeroplanëve në Japoni, reshjet e mëdha ndikuan në aksidentin e aeroportit në Hokaido

Azia
Në skaj të një rruge në SHBA gjeti iPhone që ende punonte, besohet se ka rënë nga aeroplani i Alaska Airlines nga 4.900 metra lartësi

Në skaj të një rruge në SHBA gjeti iPhone që ende punonte, besohet se ka rënë nga aeroplani i Alaska Airlines nga 4.900 metra lartësi

Interesante
Pasagjerja sjellë në jetë foshnjën derisa ishte në aeroplan, e asistojnë mjekët në aeroportin e Stambollit

Pasagjerja sjellë në jetë foshnjën derisa ishte në aeroplan, e asistojnë mjekët në aeroportin e Stambollit

Interesante
Si ta parandaloni zemërimin e fëmijëve në aeroplan

Si ta parandaloni zemërimin e fëmijëve në aeroplan

Interesante
Si duket vetëtima nga aeroplani, pamje sa unike dhe të frikshme

Si duket vetëtima nga aeroplani, pamje sa unike dhe të frikshme

Interesante
Stjuardesa shpjegon se kjo pjesë në aeroplan nuk pastrohet kurrë dhe është më e pisët se tualetet

Stjuardesa shpjegon se kjo pjesë në aeroplan nuk pastrohet kurrë dhe është më e pisët se tualetet

Interesante
Marrëveshja më e madhe për blerjen e aeroplanëve në histori – Airbus pranon porosinë masive nga India

Marrëveshja më e madhe për blerjen e aeroplanëve në histori – Airbus pranon porosinë masive nga India

Botë
United Airlines po instalon ekrane 4K dhe Bluetooth në aeroplanët e saj

United Airlines po instalon ekrane 4K dhe Bluetooth në aeroplanët e saj

Lajme Teknologji
U nis nga Antalia për në Mynih – aterroi në Moskë, pensionistja gjermane futet në aeroplanin e gabuar dhe përfundon në anën tjetër të botës

U nis nga Antalia për në Mynih – aterroi në Moskë, pensionistja gjermane futet në aeroplanin e gabuar dhe përfundon në anën tjetër të botës

Dështime
Honda prezanton aeroplanin HondaJet Elite II me një kabinë luksoze dhe një sistem automatik uljeje

Honda prezanton aeroplanin HondaJet Elite II me një kabinë luksoze dhe një sistem automatik uljeje

Auto Lajme
RMV, dy nga tre aeroplanët për shuarje të zjarreve deri në qershor për riparim në Kroaci

RMV, dy nga tre aeroplanët për shuarje të zjarreve deri në qershor për riparim në Kroaci

Maqedonia e Veriut