LAJMI I FUNDIT:

EuroLiga

Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

Kapiteni i Sllovenisë shpërthen ndaj tifozëve dhe Luka Doncicit: Shkaku i tyre shumë basketbollistë duan të largohen nga Kombëtarja

EuroLiga
Olympiacos – Real Madrid, sonte vendoset kampioni i Evropës në basketboll

Olympiacos – Real Madrid, sonte vendoset kampioni i Evropës në basketboll

EuroLiga
Sigal Prishtina pëson nga Balkani në çerekfinalen e dytë, eliminohet nga Liga Ballkanike

Sigal Prishtina pëson nga Balkani në çerekfinalen e dytë, eliminohet nga Liga Ballkanike

EuroLiga
Pezullohen klubet ruse të basketbollit nga EuroLeague

Pezullohen klubet ruse të basketbollit nga EuroLeague

EuroLiga
Revolucion në basketbollin evropian: Euroleague dhe Eurocup me rregulla të reja, por edhe Kosova pritet t’i zbatojë

Revolucion në basketbollin evropian: Euroleague dhe Eurocup me rregulla të reja, por edhe Kosova pritet t’i zbatojë

EuroLiga
Ndryshime në sezonin e ri në EuroLeague

Ndryshime në sezonin e ri në EuroLeague

EuroLiga
Real Madrid, kampion i Euroleagues

Real Madrid, kampion i Euroleagues

EuroLiga
Dardan Berisha në formacionin e javës së Ligës së Kampionëve

Dardan Berisha në formacionin e javës së Ligës së Kampionëve

EuroLiga
Harroni futbollin, El Clasico e basketbollit është gjithashtu e zjarrtë – Doncic shënon kosh të çmendur nga 25 metra (Video)  

Harroni futbollin, El Clasico e basketbollit është gjithashtu e zjarrtë – Doncic shënon kosh të çmendur nga 25 metra (Video)  

EuroLiga
Euroleague, Real Madrid triumfon ndaj Barcelonës

Euroleague, Real Madrid triumfon ndaj Barcelonës

EuroLiga
Lull lëndon ligamentin e gjurit, nuk luan në Eurobasket

Lull lëndon ligamentin e gjurit, nuk luan në Eurobasket

EuroLiga
Jeffrey Taylor rinovon me Real Madridin

Jeffrey Taylor rinovon me Real Madridin

EuroLiga
Sigal Prishtina dorëzon kërkesën në Basketball Champions League

Sigal Prishtina dorëzon kërkesën në Basketball Champions League

EuroLiga
Sergio Llull, MVP i stinorit në Euroleague

Sergio Llull, MVP i stinorit në Euroleague

EuroLiga
Fenerbahçe dhe Olympiacos në finale të Euroleagues

Fenerbahçe dhe Olympiacos në finale të Euroleagues

EuroLiga
Presidenti ndëshkon basketbollistët: Anulon aeroplanin, me autobus në shtëpi!

Presidenti ndëshkon basketbollistët: Anulon aeroplanin, me autobus në shtëpi!

EuroLiga
Baner ofendues për Kosovën në një ndeshje të EuroLeague (Foto/Video)

Baner ofendues për Kosovën në një ndeshje të EuroLeague (Foto/Video)

EuroLiga
Euroleague mund të rrit numrin e skuadrave

Euroleague mund të rrit numrin e skuadrave

EuroLiga
Euroliga ndan Kosovën nga harta e Serbisë në promon e Crvena Zvezdës, reagojnë mediat serbe (Video)

Euroliga ndan Kosovën nga harta e Serbisë në promon e Crvena Zvezdës, reagojnë mediat serbe (Video)

EuroLiga
Reprezentuesi i Kosovës 28 minuta në fitoren e Barcelonës

Reprezentuesi i Kosovës 28 minuta në fitoren e Barcelonës

EuroLiga
Real Madridi e shkatërron Barcelonën në basketboll (Video)

Real Madridi e shkatërron Barcelonën në basketboll (Video)

EuroLiga
Maccabi ia shkakton humbjen e tretë Fenerit

Maccabi ia shkakton humbjen e tretë Fenerit

EuroLiga
Euroleague, CSKA e Moskës nuk njeh rivalë

Euroleague, CSKA e Moskës nuk njeh rivalë

EuroLiga
Reali tepër i fortë për Olimpian e Milanos

Reali tepër i fortë për Olimpian e Milanos

EuroLiga