LAJMI I FUNDIT:

Amerika

Vrau pronarin, amerikani rrëfen krimin pas 15 vitesh: Jam lodhur duke gënjyer

Vrau pronarin, amerikani rrëfen krimin pas 15 vitesh: Jam lodhur duke gënjyer

Amerika
Rrëzohet një aeroplan i vogël në Misisipi, humbin jetën dy persona

Rrëzohet një aeroplan i vogël në Misisipi, humbin jetën dy persona

Amerika
Shpëtoi nga vdekja 37 fëmijë, kur ndjeu erën e tymit në automjet – shoferja shtatzënë e autobusit në Milwaukee bëri gjënë e duhur

Shpëtoi nga vdekja 37 fëmijë, kur ndjeu erën e tymit në automjet – shoferja shtatzënë e autobusit në Milwaukee bëri gjënë e duhur

Amerika
Digjet kisha e shekullit të XVII-të në Massachusetts

Digjet kisha e shekullit të XVII-të në Massachusetts

Amerika
Një grua ishte duke vjedhur në dyqan kur vetura me dy fëmijë brenda shpërtheu në flakë në Florida

Një grua ishte duke vjedhur në dyqan kur vetura me dy fëmijë brenda shpërtheu në flakë në Florida

Amerika
Vrau nënën dhe motrën me revole, adoleshenti nga West Virginia dënohet me burgim të përjetshëm – shpërthen në lot kur i kumtohet verdikti

Vrau nënën dhe motrën me revole, adoleshenti nga West Virginia dënohet me burgim të përjetshëm – shpërthen në lot kur i kumtohet verdikti

Amerika
Pasagjerja ofendoi udhëtarët e tjerë deri sa u arrestua brenda një aeroplani në Las Vegas

Pasagjerja ofendoi udhëtarët e tjerë deri sa u arrestua brenda një aeroplani në Las Vegas

Amerika
“Një tragjedi me përmasa të mëdha”: Në një luginë, policia meksikane ka gjetur 45 qese me mbetje njerëzore

“Një tragjedi me përmasa të mëdha”: Në një luginë, policia meksikane ka gjetur 45 qese me mbetje njerëzore

Amerika
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Publikohen pamjet e grabitjes së një babai para shtëpisë në Chicago

Publikohen pamjet e grabitjes së një babai para shtëpisë në Chicago

Amerika
Theri për vdekje vëllain 9-vjeç në shtëpi, 12-vjeçarja nga Oklahoma prangoset – vazhdimisht i pyeste policët nëse do të përfundojë në burg

Theri për vdekje vëllain 9-vjeç në shtëpi, 12-vjeçarja nga Oklahoma prangoset – vazhdimisht i pyeste policët nëse do të përfundojë në burg

Amerika
Kishin bllokuar trafikun në autostradë, pasi ishin “arratisur” nga oborri i pronarit – policia në Idaho qëllon qentë

Kishin bllokuar trafikun në autostradë, pasi ishin “arratisur” nga oborri i pronarit – policia në Idaho qëllon qentë

Amerika
Trump u regjistrua duke pranuar se kishte mbajtur dokumente të klasifikuara për Iranin

Trump u regjistrua duke pranuar se kishte mbajtur dokumente të klasifikuara për Iranin

Amerika
Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence do të kandidojë për president të SHBA-së

Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Mike Pence do të kandidojë për president të SHBA-së

Amerika
Aksident i pabesueshëm në Georgia – vetura fluturon në ajër pasi godet platformën e një kamioni

Aksident i pabesueshëm në Georgia – vetura fluturon në ajër pasi godet platformën e një kamioni

Amerika
Momenti i frikshëm kur dhjetëra notarë mbeten të bllokuar në një platformë të një liqen të Teksasit teksa aligatori “fshihej aty pranë”

Momenti i frikshëm kur dhjetëra notarë mbeten të bllokuar në një platformë të një liqen të Teksasit teksa aligatori “fshihej aty pranë”

Amerika
Pamjet rrëqethëse nga Kanada – zjarri pothuajse nuk e përfshiu një veturë në lëvizje

Pamjet rrëqethëse nga Kanada – zjarri pothuajse nuk e përfshiu një veturë në lëvizje

Amerika
Rreth 40 adoleshentë sulmojnë tre marinsa amerikanë në Kaliforni

Rreth 40 adoleshentë sulmojnë tre marinsa amerikanë në Kaliforni

Amerika
Disa të plagosur nga të shtënat me armë pranë një plazhi në Hollywood, Florida – pamje që tregojnë panikun e krijuar

Disa të plagosur nga të shtënat me armë pranë një plazhi në Hollywood, Florida – pamje që tregojnë panikun e krijuar

Amerika
Filloi nga një debat, momenti kur shoferi dhe pasagjeri qëllojnë me armë njëri-tjetrin në një autobus në lëvizje në Karolinë të Veriut

Filloi nga një debat, momenti kur shoferi dhe pasagjeri qëllojnë me armë njëri-tjetrin në një autobus në lëvizje në Karolinë të Veriut

Amerika
Një adoleshent ka vdekur dhe një tjetër është plagosur pas të shtënave me armë jashtë një shkolle të mesme në Atlanta

Një adoleshent ka vdekur dhe një tjetër është plagosur pas të shtënave me armë jashtë një shkolle të mesme në Atlanta

Amerika
Burri nga Kalifornia shpallet i pafajshëm pasi kaloi 33 vjet në burg – ky ishte reagimi dhe deklaratat e tij

Burri nga Kalifornia shpallet i pafajshëm pasi kaloi 33 vjet në burg – ky ishte reagimi dhe deklaratat e tij

Amerika
Autoritetet amerikane arrestuan dy agjentë kinezë

Autoritetet amerikane arrestuan dy agjentë kinezë

Amerika
Një kërcënim për vrasjen e Mbretëreshës Elizabeth II ishte bërë në vitin 1983 gjatë vizitës në SHBA, zbulon dosja e FBI-s

Një kërcënim për vrasjen e Mbretëreshës Elizabeth II ishte bërë në vitin 1983 gjatë vizitës në SHBA, zbulon dosja e FBI-s

Amerika