LAJMI I FUNDIT:

Amerika - Faqja 2

SHBA, përpjekje pa sukses për të mënjanuar mbylljen e pjesshme të qeverisë

SHBA, përpjekje pa sukses për të mënjanuar mbylljen e pjesshme të qeverisë

Amerika
Amerikani i kërkuar për vrasjen e vitin 1991, kapet në Meksikë

Amerikani i kërkuar për vrasjen e vitin 1991, kapet në Meksikë

Amerika
E ëma ua mori pajisjet elektronike, 10-vjeçari dhe motra e tij largohen me veturë – policia në Florida shokohet kur mëson moshën e tyre

E ëma ua mori pajisjet elektronike, 10-vjeçari dhe motra e tij largohen me veturë – policia në Florida shokohet kur mëson moshën e tyre

Amerika
Policia në Florida tronditet kur zbuloi se shoferi që ndaluan në autostradë ishte një 10-vjeçar

Policia në Florida tronditet kur zbuloi se shoferi që ndaluan në autostradë ishte një 10-vjeçar

Amerika
Demokratët mund të heqin dorë nga Biden për Michelle Obaman në vitin 2024

Demokratët mund të heqin dorë nga Biden për Michelle Obaman në vitin 2024

Amerika
Si po rekruton spiunë Kisha Ortodokse ruse përmes famullive në të gjithë SHBA-në?

Si po rekruton spiunë Kisha Ortodokse ruse përmes famullive në të gjithë SHBA-në?

Amerika
“Shpresa ime e fundit ishte te derri”, pacientit amerikan i transplantohet zemra e derrit, hera e dytë në histori të njerëzimit

“Shpresa ime e fundit ishte te derri”, pacientit amerikan i transplantohet zemra e derrit, hera e dytë në histori të njerëzimit

Amerika
Bob Menendez jep përkohësisht dorëheqje si kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin amerikan

Bob Menendez jep përkohësisht dorëheqje si kryetar i Komitetit për Marrëdhënie me Jashtë në Kongresin amerikan

Amerika
Kanada ndan rreth 460 milionë euro ndihmë ushtarake për Ukrainën

Kanada ndan rreth 460 milionë euro ndihmë ushtarake për Ukrainën

Amerika
Robert Menendez akuzohet për ryshfet – senatori amerikan pritet të jap dorëheqje nga Kongresi amerikan

Robert Menendez akuzohet për ryshfet – senatori amerikan pritet të jap dorëheqje nga Kongresi amerikan

Amerika
“Trupat e alienëve” të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

“Trupat e alienëve” të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Vetura shndërrohet në “top zjarri” pasi goditet keq nga një kamion në Minnesota – shoferi mrekullisht shpëton me lëndime të lehta

Vetura shndërrohet në “top zjarri” pasi goditet keq nga një kamion në Minnesota – shoferi mrekullisht shpëton me lëndime të lehta

Amerika
Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Republikanët refuzojnë kërkesën e Zelenskyt për t’iu adresuar Kongresit amerikan

Amerika
Magnati i mediave, Murdoch jep dorëheqje nga FOX dhe News Corp

Magnati i mediave, Murdoch jep dorëheqje nga FOX dhe News Corp

Amerika
Për gabimin e mjekoligjorit të famshëm kaluan 30 vite në burg, burrat nga Connecticut do të dëmshpërblehen me 25 milionë dollarë

Për gabimin e mjekoligjorit të famshëm kaluan 30 vite në burg, burrat nga Connecticut do të dëmshpërblehen me 25 milionë dollarë

Amerika
Pamjet tregojnë grabitësit e veturave në Chicago duke e tërhequr zvarrë shoferin e Audi

Pamjet tregojnë grabitësit e veturave në Chicago duke e tërhequr zvarrë shoferin e Audi

Amerika
Hakerët pretendojnë se ish-presidenti Trump ka vdekur në llogarinë në X të djalit të tij

Hakerët pretendojnë se ish-presidenti Trump ka vdekur në llogarinë në X të djalit të tij

Amerika
Drogë nën qilimin e çerdhes, vdes 1-vjeçari në Nju Jork

Drogë nën qilimin e çerdhes, vdes 1-vjeçari në Nju Jork

Amerika
Adoleshentët në Las Vegas filmojnë momentin kur me veturë e godasin qëllimshëm për vdekje çiklistin

Adoleshentët në Las Vegas filmojnë momentin kur me veturë e godasin qëllimshëm për vdekje çiklistin

Amerika
Sondazh i ri për zgjedhjet e vitit 2024 – Biden pas tre kandidatëve republikanë Trump, Haley dhe Scott

Sondazh i ri për zgjedhjet e vitit 2024 – Biden pas tre kandidatëve republikanë Trump, Haley dhe Scott

Amerika
Punonjësi i shkollës në SHBA e godet me grusht në kokë 3-vjeçarin autik, e mbajti për këmbësh me kokë poshtë

Punonjësi i shkollës në SHBA e godet me grusht në kokë 3-vjeçarin autik, e mbajti për këmbësh me kokë poshtë

Amerika
Gjenden “mbetjet” e aeroplanit luftarak 100 milionë dollarësh që u zhduk në Karolinën e Jugut pasi një “problem” e detyroi pilotin të hidhej me parashutë

Gjenden “mbetjet” e aeroplanit luftarak 100 milionë dollarësh që u zhduk në Karolinën e Jugut pasi një “problem” e detyroi pilotin të hidhej me parashutë

Amerika