LAJMI I FUNDIT:

Kroacia

‘Tmerr’ në varrezat e Zagrebit, vizitorët gjejnë 15 varre të hapura

‘Tmerr’ në varrezat e Zagrebit, vizitorët gjejnë 15 varre të hapura

Kroacia
Një i vdekur e katër të plagosur nga rrëzimi i aeroplanit në Kroaci

Një i vdekur e katër të plagosur nga rrëzimi i aeroplanit në Kroaci

Kroacia
Tragjedi në Kroaci – burri vret vjehrrën dhe plagos gruan, në fund kryen vetëvrasje

Tragjedi në Kroaci – burri vret vjehrrën dhe plagos gruan, në fund kryen vetëvrasje

Kroacia
Votohet qeveria e re kroate – Andrej Plenkoviq për herë të tretë radhazi kryeministër

Votohet qeveria e re kroate – Andrej Plenkoviq për herë të tretë radhazi kryeministër

Kroacia
Deputeti kroat për homologun e partisë kundërshtare: Ai duhet qëlluar në ballë

Deputeti kroat për homologun e partisë kundërshtare: Ai duhet qëlluar në ballë

Kroacia
Zjarri përfshiu mbi 20 varka, njerëzit u hodhën në det – detaje dhe pamje të ngjarjes në Kroaci

Zjarri përfshiu mbi 20 varka, njerëzit u hodhën në det – detaje dhe pamje të ngjarjes në Kroaci

Kroacia
Një termet me fuqi prej 4.3 magnitudë godet Kroacinë

Një termet me fuqi prej 4.3 magnitudë godet Kroacinë

Kroacia
Dy vite më parë arritën marrëveshje për blerjen e 12 aeroplanëve luftarakë francez Rafale, gjashtë prej tyre ateruan në Zagreb të Kroacisë

Dy vite më parë arritën marrëveshje për blerjen e 12 aeroplanëve luftarakë francez Rafale, gjashtë prej tyre ateruan në Zagreb të Kroacisë

Kroacia
Zoran Milanoviq nuk mund të jetë mandatar për krijimin e qeverisë së re kroate

Zoran Milanoviq nuk mund të jetë mandatar për krijimin e qeverisë së re kroate

Kroacia
Plenkoviq fiton zgjedhjet në Kroaci

Plenkoviq fiton zgjedhjet në Kroaci

Kroacia
Rezultatet paraprake për parlament në Kroaci – Plenkoviq me aleatë kryeson para Milanoviqit

Rezultatet paraprake për parlament në Kroaci – Plenkoviq me aleatë kryeson para Milanoviqit

Kroacia
Zgjedhjet parlamentare në Kroaci, Exit Poll: Plenkoviq fiton kundër Milanoviqit

Zgjedhjet parlamentare në Kroaci, Exit Poll: Plenkoviq fiton kundër Milanoviqit

Kroacia
Kroacia mban zgjedhjet parlamentare – po shihen si test për popullaritetin e kryeministrit, Andrej Plenkoviq

Kroacia mban zgjedhjet parlamentare – po shihen si test për popullaritetin e kryeministrit, Andrej Plenkoviq

Kroacia
Dje 30 gradë Celsius, sot borë në Kroaci dhe Slloveni

Dje 30 gradë Celsius, sot borë në Kroaci dhe Slloveni

Kroacia
Rasti i pazakontë në Kroaci – pensionisti zbret nga një ndërtesë, por jo përmes shkallëve

Rasti i pazakontë në Kroaci – pensionisti zbret nga një ndërtesë, por jo përmes shkallëve

Kroacia
Pas dorëheqjes së presidentit, reagon ashpër kryeministri kroat: Pse e bëri këtë në kohën kur po mbahen zgjedhjet në Rusi

Pas dorëheqjes së presidentit, reagon ashpër kryeministri kroat: Pse e bëri këtë në kohën kur po mbahen zgjedhjet në Rusi

Kroacia
Milanoviq do të kandidojë për kryeministër të Kroacisë, president do të mbetet deri në zgjedhje

Milanoviq do të kandidojë për kryeministër të Kroacisë, president do të mbetet deri në zgjedhje

Kroacia
Një autobus me rreth 20 fëmijë del nga rruga në Kroaci – mediat sjellin detajet e para të ngjarjes

Një autobus me rreth 20 fëmijë del nga rruga në Kroaci – mediat sjellin detajet e para të ngjarjes

Kroacia
Një tërmet godet Kroacinë, dridhjet e tokës u ndjenë edhe në Bosnje e Hercegovinë

Një tërmet godet Kroacinë, dridhjet e tokës u ndjenë edhe në Bosnje e Hercegovinë

Kroacia
Digjen kukullat me imazh të Vuçiqit dhe Putinit në Kroaci – tërbohen autoritetet në Serbi

Digjen kukullat me imazh të Vuçiqit dhe Putinit në Kroaci – tërbohen autoritetet në Serbi

Kroacia
Skena sikur në filma në Zagreb: Mbi dhjetë vetura policie ndjekin një automjet

Skena sikur në filma në Zagreb: Mbi dhjetë vetura policie ndjekin një automjet

Kroacia
Kroacia fut shërbimin ushtarak, cilët janë tre skenarë të mundshëm të angazhimit

Kroacia fut shërbimin ushtarak, cilët janë tre skenarë të mundshëm të angazhimit

Kroacia
Putini gënjeu duke thënë se rusët ndihmuan serbët në luftërat e ish-Jugosllavisë, e vërteta është se Rusia i vendosi sanksione Serbisë, armatosi Kroacinë dhe dekoroi Tugjmanin

Putini gënjeu duke thënë se rusët ndihmuan serbët në luftërat e ish-Jugosllavisë, e vërteta është se Rusia i vendosi sanksione Serbisë, armatosi Kroacinë dhe dekoroi Tugjmanin

Kroacia
Kamioni përfundon në një shtëpi në Kroaci – policia jep detaje rreth aksidentit të shoferit maqedonas

Kamioni përfundon në një shtëpi në Kroaci – policia jep detaje rreth aksidentit të shoferit maqedonas

Kroacia