LAJMI I FUNDIT:

‘Tmerr’ në varrezat e Zagrebit, vizitorët gjejnë 15 varre të hapura

‘Tmerr’ në varrezat e Zagrebit, vizitorët gjejnë 15 varre të hapura

Të hënën, vandalë të panjohur dëmtuan 15 varre në pjesën veriore të varrezave të Miroshevacit në Zagreb të Kroacisë.

Policia ka kryer një hetim dhe për gjithçka janë vënë në dijeni familjet e më të dashurve, varrezat e të cilëve janë dëmtuar, transmeton Telegrafi.

Policia, si dhe kompanitë kompetente për shërbime funerale të varrezave të qytetit kroat po hetojnë gjithçka, ndërsa raportohet se vandalët po hapnin edhe disa varre, me siguri në kërkim të sendeve me vlerë të vdekurve.

Një grua që ka një varr të familjarit, tha se varri ku ishte varrosur babai i saj 30 vjet më parë ishte i dëmtuar.

Sipas dëmtimeve, dukej sikur dikush i kishte hapur varret me levë.

“Kisha më shumë frikë se dikush nuk e kishte futur një trup në varr pasi ishte vrarë. Të ndjerit nuk mund t’i vidhnin asgjë përveç unazës së martesës”,  tha kjo grua nga Zagrebi. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Çfarë dihet për samitin për paqe në Ukrainë? Cilat shtete nuk e nënshkruan dokumentin final dhe çfarë përfshin ai?

Botë
E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

E kishte nxjerrë për shëtitje në oborrin e Shtëpisë së Bardhë, qeni i presidentit amerikan kafshon një agjent të Shërbimit Sekret

Amerika
Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Putin premton paqe me Ukrainën, por Kievi duhet të plotësojë dy kushte

Evropa
Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Luftime të ashpra në Vovchansk ndërsa trupat ukrainase rrethojnë njësitë ruse

Botë
Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Netanyahu kundërshton ndalimin e luftimeve gjatë ditës me qëllim hyrjen e ndihmave në Gazë

Botë
Aeroplani luftarak rus futet në hapësirën ajrore të Suedisë

Aeroplani luftarak rus futet në hapësirën ajrore të Suedisë

Evropa
Kalo në kategori