LAJMI I FUNDIT:

EVs

Mercedes zbulon se kur do të prezantojë modelin e ardhshëm elektrik

Mercedes zbulon se kur do të prezantojë modelin e ardhshëm elektrik

EVs
Kina ka një problem me veturat elektrike dhe ky është lajm i keq edhe për Elon Musk

Kina ka një problem me veturat elektrike dhe ky është lajm i keq edhe për Elon Musk

EVs
Vetura autonome kalon testin e patent shoferit në Las Vegas

Vetura autonome kalon testin e patent shoferit në Las Vegas

EVs
Për herë të parë në katër vjet, kanë rënë shitjet e Tesla – kompanisë i kanë mbetur shumë automjete në magazinë

Për herë të parë në katër vjet, kanë rënë shitjet e Tesla – kompanisë i kanë mbetur shumë automjete në magazinë

EVs
Hyundai ka një zgjidhje për t’i bërë veturat elektrike më efikase

Hyundai ka një zgjidhje për t’i bërë veturat elektrike më efikase

EVs
Rrjeti elektrik është gati të shpërthejë në katër qytete – shteti evropian me strategji të re për veturat elektrike

Rrjeti elektrik është gati të shpërthejë në katër qytete – shteti evropian me strategji të re për veturat elektrike

EVs
A po zhvillohet karikimi i shpejtë me valë për veturat elektrike?

A po zhvillohet karikimi i shpejtë me valë për veturat elektrike?

EVs
Ekspertët tregojnë pse u bien shumë shpejt çmimet veturave të përdorura elektrike

Ekspertët tregojnë pse u bien shumë shpejt çmimet veturave të përdorura elektrike

EVs
Sa energji rigjenerojnë veturat elektrike në tatëpjetë?

Sa energji rigjenerojnë veturat elektrike në tatëpjetë?

EVs
Qarku amerikan merr miliona euro për zhvillimin e stacioneve të karikimit të veturave

Qarku amerikan merr miliona euro për zhvillimin e stacioneve të karikimit të veturave

EVs
Honda dhe Nissan konfirmojnë bisedimet rreth bashkimit të forcave për prodhimin e veturave elektrike

Honda dhe Nissan konfirmojnë bisedimet rreth bashkimit të forcave për prodhimin e veturave elektrike

EVs
A e dini se sa litium, nikel dhe kobalt futen në një bateri të vetme EV?

A e dini se sa litium, nikel dhe kobalt futen në një bateri të vetme EV?

EVs
Veturat elektrike lëshojnë më shumë CO2 sesa automjetet me benzinë ​​dhe naftë!

Veturat elektrike lëshojnë më shumë CO2 sesa automjetet me benzinë ​​dhe naftë!

EVs
Aston Martin fajëson rënien e kërkesave për vonesën e elektrizimit të linjës

Aston Martin fajëson rënien e kërkesave për vonesën e elektrizimit të linjës

EVs
Kjo është Microlino Lite, mikrovetura elektrike që mund ta vozitni pa pasur nevojë për patentë shoferë

Kjo është Microlino Lite, mikrovetura elektrike që mund ta vozitni pa pasur nevojë për patentë shoferë

EVs
Bateri të reja për automjetet elektrike – dimri nuk do të jetë më problem

Bateri të reja për automjetet elektrike – dimri nuk do të jetë më problem

EVs
Veturat e zakonshme janë elastike, por çka nëse rrufeja godet një automjet elektrik

Veturat e zakonshme janë elastike, por çka nëse rrufeja godet një automjet elektrik

EVs
Renault Scenic fiton çmimin “Vetura e Vitit 2024”

Renault Scenic fiton çmimin “Vetura e Vitit 2024”

EVs
Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata ‘do të vdesin’ – Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

Nëse nuk i bëjnë këto dy gjëra, ata ‘do të vdesin’ – Elon Musk vjen me këshilla për drejtuesit e rivalit të Tesla-s, Rivian

EVs
ID.7 Tourer është karavani i parë elektrik i Volkswagen

ID.7 Tourer është karavani i parë elektrik i Volkswagen

EVs
Gjithçka që duhet të dini për modelin e ri elektrik Leaf nga Nissan

Gjithçka që duhet të dini për modelin e ri elektrik Leaf nga Nissan

EVs
Modeli i ri Abarth nga Fiat vjen me 240 kuaj/fuqi

Modeli i ri Abarth nga Fiat vjen me 240 kuaj/fuqi

EVs
Vendi i parë në botë që ndaloi importin e naftës dhe benzinës – nuk është në Evropë

Vendi i parë në botë që ndaloi importin e naftës dhe benzinës – nuk është në Evropë

EVs
Tesla pret rënie të shitjeve të veturave elektrike

Tesla pret rënie të shitjeve të veturave elektrike

EVs