LAJMI I FUNDIT:

zgjedhjet e 23 prillit

27 Artikuj

KQZ-ja vendos të shkatërrojë materialin e zgjedhjeve të 23 prillit në veri

KQZ-ja vendos të shkatërrojë materialin e zgjedhjeve të 23 prillit në veri

Kosovë
Jabllanoviq flet për mundësinë e zgjedhjeve të reja në veri dhe synimin për ta larguar Listën serbe nga pushteti

Jabllanoviq flet për mundësinë e zgjedhjeve të reja në veri dhe synimin për ta larguar Listën serbe nga pushteti

Elfije Boletini
Kërkesa për djegien e mandateve në veri vlerësohet shantazh ndaj Kosovës

Kërkesa për djegien e mandateve në veri vlerësohet shantazh ndaj Kosovës

Siguri
Zëdhënësi i Qeverisë për zgjedhjet në veri: Ka shkelje të asaj për çfarë është biseduar në Bruksel

Zëdhënësi i Qeverisë për zgjedhjet në veri: Ka shkelje të asaj për çfarë është biseduar në Bruksel

Kosovë
Ymeri: Ndërhyrja nga Serbia në zgjedhjet në veri pati sukses

Ymeri: Ndërhyrja nga Serbia në zgjedhjet në veri pati sukses

Kosovë
Abazi: Veriu po mbahet në duart dhe kontrollin e Serbisë me shantazh

Abazi: Veriu po mbahet në duart dhe kontrollin e Serbisë me shantazh

Kosovë
Ndryshon harta politike e komunave, PDK kalon në vend të parë

Ndryshon harta politike e komunave, PDK kalon në vend të parë

Politikë
Zgjedhjet në veri, ambasadori i Francës në Kosovë ndjen keqardhje për numrin e ulët të votuesve

Zgjedhjet në veri, ambasadori i Francës në Kosovë ndjen keqardhje për numrin e ulët të votuesve

Kosovë
Reagon SHBA për zgjedhjet në veri: Janë mbajtur në përputhje me Kushtetutën e Kosovës

Reagon SHBA për zgjedhjet në veri: Janë mbajtur në përputhje me Kushtetutën e Kosovës

Kosovë
KQZ shpall rezultatet preliminare për zgjedhjet në veri: LVV e PDK fitojnë nga dy komuna pa balotazh

KQZ shpall rezultatet preliminare për zgjedhjet në veri: LVV e PDK fitojnë nga dy komuna pa balotazh

Politikë
Rezultatet preliminare, PDK e shpall fitoren në Zubin Potok dhe Zveçan

Rezultatet preliminare, PDK e shpall fitoren në Zubin Potok dhe Zveçan

Politikë
Armend Muja shpall fitoren e kandidatëve të LVV-së në Leposaviq e Mitrovicë të Veriut

Armend Muja shpall fitoren e kandidatëve të LVV-së në Leposaviq e Mitrovicë të Veriut

Politikë
Hoxha: Intervenimi i Serbisë në veri te komuniteti serb është shumë më i madh se që është menduar

Hoxha: Intervenimi i Serbisë në veri te komuniteti serb është shumë më i madh se që është menduar

Kosovë
Zgjedhje të qeta në Mitrovicën e Veriut, në Suhodoll kanë votuar mbi 200 qytetarë

Zgjedhje të qeta në Mitrovicën e Veriut, në Suhodoll kanë votuar mbi 200 qytetarë

Kosovë
Zero vota, në tri prej katër vendvotimeve në Zubin Potok

Zero vota, në tri prej katër vendvotimeve në Zubin Potok

Kosovë
Në qendrën e votimit në Leposaviq ku votuesit janë vetëm shqiptarë, pjesëmarrja deri më tani 36.5 përqind

Në qendrën e votimit në Leposaviq ku votuesit janë vetëm shqiptarë, pjesëmarrja deri më tani 36.5 përqind

Kosovë
Cakolli: Votimet në veri po zhvillohen të qeta, problem pamundësia e institucioneve për të garantuar një proces gjithëpërfshirës

Cakolli: Votimet në veri po zhvillohen të qeta, problem pamundësia e institucioneve për të garantuar një proces gjithëpërfshirës

Siguri
Bytyqi: Presioni ndërkombëtar ndaj Serbisë ndikoi në parandalimin e incidenteve në veri

Bytyqi: Presioni ndërkombëtar ndaj Serbisë ndikoi në parandalimin e incidenteve në veri

Kosovë
Çitaku kritikon Sveçlën: Dështuat t’i siguroni vendvotimet e rregullta

Çitaku kritikon Sveçlën: Dështuat t’i siguroni vendvotimet e rregullta

Kosovë
Stano: Zhgënjyese që Lista Serbe ka vendosur të mos marrë pjesë në zgjedhjet në veri të Kosovës

Stano: Zhgënjyese që Lista Serbe ka vendosur të mos marrë pjesë në zgjedhjet në veri të Kosovës

Kosovë
Avokati Niniq: Zgjedhjet në veri të Kosovës një mundësi për serbët që të çlirohen nga presioni i Radoiçiqit dhe oktapodit kriminal të regjimit të Beogradit

Avokati Niniq: Zgjedhjet në veri të Kosovës një mundësi për serbët që të çlirohen nga presioni i Radoiçiqit dhe oktapodit kriminal të regjimit të Beogradit

Kosovë
BE bën thirrje për krijimin e kushteve për zgjedhje të qeta në veri

BE bën thirrje për krijimin e kushteve për zgjedhje të qeta në veri

Kosovë
Vuçiq: Në zgjedhjet në veri nuk do të marrin pjesë më shumë se 100 serbë

Vuçiq: Në zgjedhjet në veri nuk do të marrin pjesë më shumë se 100 serbë

Kosovë
Ish-inspektori i AKI-së: Mund të ketë incidente të vogla në ditën e zgjedhjeve në veri

Ish-inspektori i AKI-së: Mund të ketë incidente të vogla në ditën e zgjedhjeve në veri

Siguri