LAJMI I FUNDIT:

Zambia

19 Artikuj

Elefanti i braktisur në Zambia bëhet me familje të re

Elefanti i braktisur në Zambia bëhet me familje të re

Interesante
Gjendet një strukturë prej druri gjysmë milion vjeçare në Zambi

Gjendet një strukturë prej druri gjysmë milion vjeçare në Zambi

Interesante
Putin dhe Zelensky ranë dakord të takohen me misionin e paqes të liderëve afrikanë

Putin dhe Zelensky ranë dakord të takohen me misionin e paqes të liderëve afrikanë

Evropa
Besohet se janë emigrantë, trupat e 27 personave gjenden të “hedhur” buzë një rruge në Zambia

Besohet se janë emigrantë, trupat e 27 personave gjenden të “hedhur” buzë një rruge në Zambia

Afrika
Tri urat e ndërtuara së fundmi që simbolikisht ‘po ndryshojnë klimën gjeopolitike’

Tri urat e ndërtuara së fundmi që simbolikisht ‘po ndryshojnë klimën gjeopolitike’

Nga Bota
Rrëfimi i adoleshentes që u sulmua nga krokodili: Vetëm një gjë ju bie ndërmend kur ndodhë kjo situatë

Rrëfimi i adoleshentes që u sulmua nga krokodili: Vetëm një gjë ju bie ndërmend kur ndodhë kjo situatë

Evropa
Elefanti bëri një sulm të rrallë fatal ndaj një krokodili, për të mbrojtur të voglën e saj

Elefanti bëri një sulm të rrallë fatal ndaj një krokodili, për të mbrojtur të voglën e saj

Interesante
Ia ndoqi nga pas të voglin, elefanti shtyp për vdekje krokodilin

Ia ndoqi nga pas të voglin, elefanti shtyp për vdekje krokodilin

Interesante
Gazetari ndërpret transmetimin direkt për të thënë se nuk është paguar – reagon shefi i tij

Gazetari ndërpret transmetimin direkt për të thënë se nuk është paguar – reagon shefi i tij

Fun Lajme
Vdes themeluesi i shtetit të Zambisë, ish-presidenti Kaunda

Vdes themeluesi i shtetit të Zambisë, ish-presidenti Kaunda

Afrika
Shtatë shtete afrikane do të fillojnë testimin e antitrupave për COVID-19

Shtatë shtete afrikane do të fillojnë testimin e antitrupave për COVID-19

Nga Bota
Importohet në Zambi, Bugatti i dy milionë eurove rrezikon të shkatërrohet nëse nuk gjendet prejardhja e parave me të cilat është blerë

Importohet në Zambi, Bugatti i dy milionë eurove rrezikon të shkatërrohet nëse nuk gjendet prejardhja e parave me të cilat është blerë

Ngjarje
Kaloi me kujdes murin, elefanti hyri në një oborr që të merrte mango

Kaloi me kujdes murin, elefanti hyri në një oborr që të merrte mango

Fun Lajme
Zbulohet smeraldi i gjelbër në Zambi, i ka 5,655 karatë dhe kapë vlerën e dy milionë funteve (Foto)

Zbulohet smeraldi i gjelbër në Zambi, i ka 5,655 karatë dhe kapë vlerën e dy milionë funteve (Foto)

Interesante
Prisnin të shihnin trupin e të miturit, por kur hapën arkivolin panë se kishte krejt diçka tjetër (Foto)

Prisnin të shihnin trupin e të miturit, por kur hapën arkivolin panë se kishte krejt diçka tjetër (Foto)

Fun Lajme
Beteja e ashpër për jetë e vdekje, i vogli i leopardit mbyt hardhucën (Video, +16)

Beteja e ashpër për jetë e vdekje, i vogli i leopardit mbyt hardhucën (Video, +16)

Interesante
Pamjet që rrallë shihen: Tigri duke ngrënë një krokodil! (Video)

Pamjet që rrallë shihen: Tigri duke ngrënë një krokodil! (Video)

Interesante
Pamja e çuditshme në qiell, që boshatisi qendrën tregtare nga klientët e frikësuar (Foto)

Pamja e çuditshme në qiell, që boshatisi qendrën tregtare nga klientët e frikësuar (Foto)

Dështime
Protesta kundër të huajve në Zambia, digjen të gjallë dy persona

Protesta kundër të huajve në Zambia, digjen të gjallë dy persona

Nga Bota