LAJMI I FUNDIT:

Elefanti i braktisur në Zambia bëhet me familje të re

Elefanti i braktisur në Zambia bëhet me familje të re

Një elefant i braktisur nga e ëma e tij po bëhet me shtëpi të re duke iu bashkuar një tufe elefantësh në një strehimore.

Elefanti Bupe tani do të jetë në gjendje të “krijojë miqësi të re” me grupin e elefantëve po ashtu të braktisur që do të bëhen vëllezërit e tij derisa ndërton një jetë me familjen e tij të re, transmeton Telegrafi.


Organizata Game Rangers International e shpëtoi këtë elefant i cili mbeti i vetëm në Zambia.

Ai në fillim kishte nevojë për përkujdesje gjatë gjithë kohës nga një punëtor i organizatës, por më pas filloi të rikuperohej mirë nga traumat.

Pas një kontrolli elefanti u dërgua në Qendrën e Elefantëve Lusaka për filluar jetën e tij të re. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Britanikja provoi për herë të parë byrekun - mësoni çfarë note i dha këtij ushqimi

Fun
Moment spektakolar: Qindra “pinguinë-foshnjë” që kërcejnë nga një shkëmb akulli 15 metra në Antarktidë për të notuar për herë të parë

Moment spektakolar: Qindra “pinguinë-foshnjë” që kërcejnë nga një shkëmb akulli 15 metra në Antarktidë për të notuar për herë të parë

Interesante
Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Kali iku nga stalla dhe përfundoi në stacionin hekurudhor të Sydneyt: Priti me mirësjellje trenin pas vijës së verdhë

Fun
Kampionati Kombëtar i Mjekrës dhe Mustaqeve thyen rekorde botërore

Kampionati Kombëtar i Mjekrës dhe Mustaqeve thyen rekorde botërore

Interesante
Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Familja përdori një dron për të gjetur qenin e tyre të humbur - e gjejnë në mesin e ‘një tufe grabitqarësh’

Interesante
Kasollet dhe pemët janë të dukshme - por a mund ta gjeni elefantin në pesë sekonda?

Kasollet dhe pemët janë të dukshme - por a mund ta gjeni elefantin në pesë sekonda?

Interesante
Kalo në kategori