LAJMI I FUNDIT:
Yaya Toure

Yaya Toure

139 Artikuj

Info

Yaya Toure është lojtar nga Bregu i Fildishtë i lindur më 13 maj të vitit 1983.

Rio Ferdinand zgjedh formacionin më të mirë të kombinuar të Man Utd dhe Man City që nga viti 2000 – lë jashtë shumë legjenda

Rio Ferdinand zgjedh formacionin më të mirë të kombinuar të Man Utd dhe Man City që nga viti 2000 – lë jashtë shumë legjenda

Premier League
Nga Ibrahimovic te Toure dhe Gotze, lojtarët që dështuan nën drejtimin e Pep Guardiolës

Nga Ibrahimovic te Toure dhe Gotze, lojtarët që dështuan nën drejtimin e Pep Guardiolës

Ndërkombëtare
Barcelona e Guardiolas kundër Man Cityt të Guardiolas – Yaya Toure zbulon se kush do të triumfonte

Barcelona e Guardiolas kundër Man Cityt të Guardiolas – Yaya Toure zbulon se kush do të triumfonte

Ndërkombëtare
Sa herë që City i Guardiolës i afrohet fitimit të Ligës së Kampionëve, rikthehet edhe “mallkimi shaman” – por duket se kanë ndryshuar gjërat

Sa herë që City i Guardiolës i afrohet fitimit të Ligës së Kampionëve, rikthehet edhe “mallkimi shaman” – por duket se kanë ndryshuar gjërat

Liga e Kampionëve
Dyshohet se “mallkimi” i Yaya Toures ndaj Manchester Cityt ka kaluar në nivel tjetër

Dyshohet se “mallkimi” i Yaya Toures ndaj Manchester Cityt ka kaluar në nivel tjetër

Premier League
Nga Eto’o dhe Ibrahimovic te Cancelo: Lista e zezë e Guardiolës

Nga Eto’o dhe Ibrahimovic te Cancelo: Lista e zezë e Guardiolës

Ndërkombëtare
Tifozët e Cityt mendojnë se Yaya Toure e ka larguar “mallkimin” ndaj Pep Guardiolas dhe klubit

Tifozët e Cityt mendojnë se Yaya Toure e ka larguar “mallkimin” ndaj Pep Guardiolas dhe klubit

Liga e Kampionëve
Tifozët po thonë se Yaya Toure ka kurdisur shortin e Ligës së Kampionëve

Tifozët po thonë se Yaya Toure ka kurdisur shortin e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kessie zgjedh ‘top 4’ lojtarët më të mirë në secilën pozitë, befason me zgjedhjet e tij

Kessie zgjedh ‘top 4’ lojtarët më të mirë në secilën pozitë, befason me zgjedhjet e tij

La Liga
Liverpooli barazoi rekordin e madh të Man Cityt në Ligën Premier pas golit të Manes kundër Aston Villa

Liverpooli barazoi rekordin e madh të Man Cityt në Ligën Premier pas golit të Manes kundër Aston Villa

Premier League
Miralem Pjanic është viktima e fundit e Sergio Busquets, shumë yje nuk arritën të konkurronin me të

Miralem Pjanic është viktima e fundit e Sergio Busquets, shumë yje nuk arritën të konkurronin me të

La Liga
“Guardiola nuk do të fitojë përsëri Ligën e Kampionëve për shkak të mallkimit afrikan” – Seluk tregon se çfarë nuk shkon me spanjollin

“Guardiola nuk do të fitojë përsëri Ligën e Kampionëve për shkak të mallkimit afrikan” – Seluk tregon se çfarë nuk shkon me spanjollin

Liga e Kampionëve
Përzgjidhen 20 mesfushorët të dekadës – Messi i pakonkurrencë

Përzgjidhen 20 mesfushorët të dekadës – Messi i pakonkurrencë

Ndërkombëtare
Pesë lojtarët që shkëlqyen pasi u larguan nga Barcelona

Pesë lojtarët që shkëlqyen pasi u larguan nga Barcelona

La Liga
Emërohen dhe renditen top 50 gjuajtësit më të mirë të penalltive në histori të futbollit

Emërohen dhe renditen top 50 gjuajtësit më të mirë të penalltive në histori të futbollit

Ndërkombëtare
Yaya Toure: Transferimi i Messit te Man City është i ndërlikuar, por i mundshëm

Yaya Toure: Transferimi i Messit te Man City është i ndërlikuar, por i mundshëm

Premier League
Këta janë 11 yjet që e shpëtuan karrierën e tyre duke u larguar nga Barcelona: Nga Ibra te Alcantara, Toure e Sanchez

Këta janë 11 yjet që e shpëtuan karrierën e tyre duke u larguar nga Barcelona: Nga Ibra te Alcantara, Toure e Sanchez

La Liga
Jack Grealish zgjedh dhjetë mesfushorët më të mirë në histori të Ligës Premier, lë jashtë listës legjenda si Scholes dhe Beckham

Jack Grealish zgjedh dhjetë mesfushorët më të mirë në histori të Ligës Premier, lë jashtë listës legjenda si Scholes dhe Beckham

Premier League
Lampard zgjidhet mesfushori më i mirë sulmues në histori të Ligës Premier, lë pas legjenda si Scholes, Gerrard dhe Modric

Lampard zgjidhet mesfushori më i mirë sulmues në histori të Ligës Premier, lë pas legjenda si Scholes, Gerrard dhe Modric

Premier League
Richards tregon momente nga zhveshtorja e Manchester Cityt: Lojtarët ishin në gjendje të rriheshin me trajnerin Mancini

Richards tregon momente nga zhveshtorja e Manchester Cityt: Lojtarët ishin në gjendje të rriheshin me trajnerin Mancini

Premier League
Tifozët votojnë për lojtarët që paguhen më shumë se sa duhet – nga mosha 18 deri te ajo 38 vjeçe

Tifozët votojnë për lojtarët që paguhen më shumë se sa duhet – nga mosha 18 deri te ajo 38 vjeçe

Ndërkombëtare
Listohen dhjetë mesfushorët më të mirë në histori të Ligës Premier

Listohen dhjetë mesfushorët më të mirë në histori të Ligës Premier

Premier League
Emrat e mëdhenj të futbollit zgjedhin formacionet ideale, nuk mungojnë befasi

Emrat e mëdhenj të futbollit zgjedhin formacionet ideale, nuk mungojnë befasi

Ndërkombëtare
Toure këshillon Arsenalin: Mbështeteni Artetan, do të jetë njëri nga trajnerët më të mirë në botë

Toure këshillon Arsenalin: Mbështeteni Artetan, do të jetë njëri nga trajnerët më të mirë në botë

Premier League