LAJMI I FUNDIT:

Vrasja e gruas në Pejë

21 Artikuj

Ndërron jetë nëna e të dyshuarit për vrasjen e gruas në Pejë

Ndërron jetë nëna e të dyshuarit për vrasjen e gruas në Pejë

Kosovë
“Mund ta kryej ndonjë vepër të re penale” – gjykata tregon se i dyshuari për vrasjen e gruas në Pejë mund të dënohet me 10 vite ose burgim të përjetshëm

“Mund ta kryej ndonjë vepër të re penale” – gjykata tregon se i dyshuari për vrasjen e gruas në Pejë mund të dënohet me 10 vite ose burgim të përjetshëm

Drejtësi
Shqetësuese, brenda një jave në Kosovë u vranë dy gra – çfarë dihet deri tani për rastet?

Shqetësuese, brenda një jave në Kosovë u vranë dy gra – çfarë dihet deri tani për rastet?

Kosovë
Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas në Pejë

Një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas në Pejë

Drejtësi
“Dashuria e madhe ndaj Edit ia mori jetën, vajzat e panë të gjakosur”, flet familjarja e gruas që u vra në Pejë nga bashkëshorti

“Dashuria e madhe ndaj Edit ia mori jetën, vajzat e panë të gjakosur”, flet familjarja e gruas që u vra në Pejë nga bashkëshorti

Kosovë
Haxhiu pas takimit me krerët e sigurisë dhe drejtësisë: Neglizhenca nga shteti, po i kthen dhunuesit në vrasës

Haxhiu pas takimit me krerët e sigurisë dhe drejtësisë: Neglizhenca nga shteti, po i kthen dhunuesit në vrasës

Kosovë
Abdixhiku: Femicidi në Kosovë nuk guxon të bëhet gjë e zakonshme

Abdixhiku: Femicidi në Kosovë nuk guxon të bëhet gjë e zakonshme

Kosovë
Çfarë thuhet në aktakuzën e vitit 2021 ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas në Pejë?

Çfarë thuhet në aktakuzën e vitit 2021 ndaj të dyshuarit për vrasjen e gruas në Pejë?

Drejtësi
Vrasja e gruas, sonte ndezën qirinj në Pejë – të mërkurën marsh paqësor

Vrasja e gruas, sonte ndezën qirinj në Pejë – të mërkurën marsh paqësor

Kosovë
“Pasnesër do t’i mbushte 43 vjet, ai që e deshi shumë ia mori jetën” – familjarja tregon për raportin që kishte me bashkëshortin e ndjera që u vra sot në Pejë

“Pasnesër do t’i mbushte 43 vjet, ai që e deshi shumë ia mori jetën” – familjarja tregon për raportin që kishte me bashkëshortin e ndjera që u vra sot në Pejë

Kosovë
PSD me aksion simbolik “vendos një plumb para Qeverisë”: Në forume po i tregojnë botës çka është paqja, e gratë në Kosovë po përballen me plumba

PSD me aksion simbolik “vendos një plumb para Qeverisë”: Në forume po i tregojnë botës çka është paqja, e gratë në Kosovë po përballen me plumba

Kosovë
Reagime pas vrasjes së gruas në Pejë, kërkohet dënim maksimal për dorasin

Reagime pas vrasjes së gruas në Pejë, kërkohet dënim maksimal për dorasin

Kosovë
Pas vrasjes në Pejë, proteston Kolektivi Feminist: Të shpallet gjendje emergjente

Pas vrasjes në Pejë, proteston Kolektivi Feminist: Të shpallet gjendje emergjente

Kosovë
Vrasja e rëndë në Pejë, Muhaxheri: Ditë e trishtë për qytetin, të kërkojmë drejtësi për viktimën

Vrasja e rëndë në Pejë, Muhaxheri: Ditë e trishtë për qytetin, të kërkojmë drejtësi për viktimën

Kosovë
Krasniqi: Vrasja e grave alarm që duhet ta zgjojë secilin person, institucionet të veprojnë urgjentisht

Krasniqi: Vrasja e grave alarm që duhet ta zgjojë secilin person, institucionet të veprojnë urgjentisht

Kosovë
I dyshuari për vrasjen në Pejë ishte i dënuar për dhunë në familje, prokurori Qavolli: Vrasje makabre, i pandehuri është ndaluar për 48 orë

I dyshuari për vrasjen në Pejë ishte i dënuar për dhunë në familje, prokurori Qavolli: Vrasje makabre, i pandehuri është ndaluar për 48 orë

Kosovë
Vrasja e gruas në Pejë, Haxhiu thërret në takim ministrin e Brendshëm dhe drejtuesit e tjerë të sigurisë

Vrasja e gruas në Pejë, Haxhiu thërret në takim ministrin e Brendshëm dhe drejtuesit e tjerë të sigurisë

Kosovë
Rasti tragjik në Pejë, reagon presidentja: Ky femicid që ka marrë përmasa të jashtëzakonshme duhet të ndalet

Rasti tragjik në Pejë, reagon presidentja: Ky femicid që ka marrë përmasa të jashtëzakonshme duhet të ndalet

Kosovë
Vrasja në Pejë, kryeprokurori Kurmehaj jep detaje nga ngjarja tragjike

Vrasja në Pejë, kryeprokurori Kurmehaj jep detaje nga ngjarja tragjike

Kosovë
Vrasja e gruas në Pejë, i dyshuari bashkëshorti i saj

Vrasja e gruas në Pejë, i dyshuari bashkëshorti i saj

Kosovë
Vritet një grua në Pejë

Vritet një grua në Pejë

Kronika e Zezë