LAJMI I FUNDIT:

Veton Surroi

93 Artikuj

Surroi: Draft-statuti i Asociacionit përmban pushtet të tretë në Kosovë

Surroi: Draft-statuti i Asociacionit përmban pushtet të tretë në Kosovë

Kosovë
“Nuk do të ndodhë kurrë”, Surroi komenton deklarimin e Konjufcës për Asociacionin

“Nuk do të ndodhë kurrë”, Surroi komenton deklarimin e Konjufcës për Asociacionin

Kosovë
Deklarata e presidentit ukrainas se Rusia po përgatitet të destabilizojë Ballkanin, reagimet pas deklaratës dhe shtesat e rrezikshmërisë për policët  – lajmet që shënuan javën 

Deklarata e presidentit ukrainas se Rusia po përgatitet të destabilizojë Ballkanin, reagimet pas deklaratës dhe shtesat e rrezikshmërisë për policët  – lajmet që shënuan javën 

Besnike Salihu
“Planet e Rusisë për destabilizimin e Ballkanit”, Surroi dhe Mujanoviq komentojnë deklaratën e Zelenskyt

“Planet e Rusisë për destabilizimin e Ballkanit”, Surroi dhe Mujanoviq komentojnë deklaratën e Zelenskyt

Mirjeta Hajzeraj
Nacionalizmi i kryetarit të Banja Lukës, e vendos mbishkrimin “Kosovë e Metohi” në një shkollë, reagon Surroi

Nacionalizmi i kryetarit të Banja Lukës, e vendos mbishkrimin “Kosovë e Metohi” në një shkollë, reagon Surroi

Politikë
Surroi: Lista serbe dhe Dodik i bindin serbët të tërhiqen nga institucionet pastaj ankohen se nuk janë pjesë e vendimmarrjes

Surroi: Lista serbe dhe Dodik i bindin serbët të tërhiqen nga institucionet pastaj ankohen se nuk janë pjesë e vendimmarrjes

Kosovë
Grenell tha se ka pasur ide për largimin e KFOR-it, Surroi: Demonstrim i pabesueshëm i paaftësisë së diplomacisë Trump

Grenell tha se ka pasur ide për largimin e KFOR-it, Surroi: Demonstrim i pabesueshëm i paaftësisë së diplomacisë Trump

Kosovë
Plani “Rama” për Kosovën, Surroi: Problemi nuk është mungesa e draft-statuteve

Plani “Rama” për Kosovën, Surroi: Problemi nuk është mungesa e draft-statuteve

Shqipëri
Surroi: Ka paralajmërim rikthimi “gjeneralësh më të mirë” amerikanë në dialog

Surroi: Ka paralajmërim rikthimi “gjeneralësh më të mirë” amerikanë në dialog

Kosovë
Kush janë masonët kosovarë sipas konspiracionistit Sllamniku?

Kush janë masonët kosovarë sipas konspiracionistit Sllamniku?

Kosovë
Rikthimi i “shkëmbimit të territoreve”, replika mes Petrit Selimit dhe Veton Surroit në Twitter

Rikthimi i “shkëmbimit të territoreve”, replika mes Petrit Selimit dhe Veton Surroit në Twitter

Kosovë
Surroi: Negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Ohër kanë të bëjnë me gjetjen e një rruge për t’i dhënë fund konfliktit

Surroi: Negociatat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Ohër kanë të bëjnë me gjetjen e një rruge për t’i dhënë fund konfliktit

Politikë
Gazetarët kosovarë ishin të kufizuar të raportojnë gjatë regjimit të Millosheviqit

Gazetarët kosovarë ishin të kufizuar të raportojnë gjatë regjimit të Millosheviqit

Kosovë
Zbulohen detaje nga një kabllogram gjerman për një vizitë në Kosovë në vitin 1991: Ja çfarë u tha Rugova tre diplomatëve evropianë – pse dikush në Gjermani ‘nuk e pëlqente Surroin’

Zbulohen detaje nga një kabllogram gjerman për një vizitë në Kosovë në vitin 1991: Ja çfarë u tha Rugova tre diplomatëve evropianë – pse dikush në Gjermani ‘nuk e pëlqente Surroin’

Kosovë
Alfred Cako: Këta janë tre masonët e famshëm të Kosovës

Alfred Cako: Këta janë tre masonët e famshëm të Kosovës

Kosovë
Surroi: Dëmet që shkaktoi Thaçi janë të mëdha, kishte uzurpuar dialogun

Surroi: Dëmet që shkaktoi Thaçi janë të mëdha, kishte uzurpuar dialogun

Kosovë
Surroi: Do të jem këshilltar i ekipit negociator në dialogun me Serbinë

Surroi: Do të jem këshilltar i ekipit negociator në dialogun me Serbinë

Kosovë
Nga Veton Surroi deri te Blerim Shala, këta janë gjashtë ekspertët që do ta ndihmojnë Kosovën në dialog

Nga Veton Surroi deri te Blerim Shala, këta janë gjashtë ekspertët që do ta ndihmojnë Kosovën në dialog

Kosovë
Qeveria sqaron takimin me Veton Surroin e Blerim Shalën

Qeveria sqaron takimin me Veton Surroin e Blerim Shalën

Politikë
Kurti: Nuk e kemi prioritet dialogun, duhet të përgatitemi mirë

Kurti: Nuk e kemi prioritet dialogun, duhet të përgatitemi mirë

Kosovë
Djali i Fadil Hoxhës, Sharri, ndër të parët ka shkruar parullën: Kosova Republikë!

Djali i Fadil Hoxhës, Sharri, ndër të parët ka shkruar parullën: Kosova Republikë!

Fakte
Iu hoq titulli i nderit nga Kukësi, reagon Veton Surroi: U befasova, si gjykimet politike të komunizmit

Iu hoq titulli i nderit nga Kukësi, reagon Veton Surroi: U befasova, si gjykimet politike të komunizmit

Kosovë
Këshilli i hoqi titullin Veton Surroit, Safet Gjici: Kërkoj ndjesë, nuk e menduam gjatë

Këshilli i hoqi titullin Veton Surroit, Safet Gjici: Kërkoj ndjesë, nuk e menduam gjatë

Kosovë
Surroi i jep sugjerim Qeverisë për trajtim urgjent të pandemisë COVID-19

Surroi i jep sugjerim Qeverisë për trajtim urgjent të pandemisë COVID-19

Kosovë