LAJMI I FUNDIT:

Venedik

32 Artikuj

Kurti mirëpriti dhe bashkëbisedoi me studentë nga Austria dhe Italia

Kurti mirëpriti dhe bashkëbisedoi me studentë nga Austria dhe Italia

Kosovë
“Ku janë zjarrfikësit, atje po vdesin 50 njerëz” – pamjet dramatike pas aksidentit në Itali

“Ku janë zjarrfikësit, atje po vdesin 50 njerëz” – pamjet dramatike pas aksidentit në Itali

Evropa
Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Evropa
Shpërfaqën intimitetin e tyre në varkë – Policia italiane nis hetimet për Kanye West dhe Bianca Censorin

Shpërfaqën intimitetin e tyre në varkë – Policia italiane nis hetimet për Kanye West dhe Bianca Censorin

Po Flitet
Tentuan të kryejnë mega-plaçkitjen e argjendarisë në Venedik duke përdorur bomba tymi, u arratisen në mbarë Evropën – por as kjo nuk u ndihmoi

Tentuan të kryejnë mega-plaçkitjen e argjendarisë në Venedik duke përdorur bomba tymi, u arratisen në mbarë Evropën – por as kjo nuk u ndihmoi

Evropa
Venediku ndalon ankorimin e anijeve të mëdha

Venediku ndalon ankorimin e anijeve të mëdha

Evropa
Në mungesë të turistëve nga masat e rrepta të izolimit, në Venedik shfaqen delfinët

Në mungesë të turistëve nga masat e rrepta të izolimit, në Venedik shfaqen delfinët

Interesante
Shqiptarët po blejnë gjysmën e Venedikut, mediet italiane japin alarmin

Shqiptarët po blejnë gjysmën e Venedikut, mediet italiane japin alarmin

Shqipëri
Venecia, gati për festivalin e filmit

Venecia, gati për festivalin e filmit

Cult+
Shpërthim në një fabrikë të kimikaleve në Venedik, për shkak të tymit të zi autoritetet u bëjnë apel qytetarëve të mbyllen nëpër shtëpi

Shpërthim në një fabrikë të kimikaleve në Venedik, për shkak të tymit të zi autoritetet u bëjnë apel qytetarëve të mbyllen nëpër shtëpi

Nga Bota
Dukati venedikas dhe fiorini i Firences – monedhat që kanë qarkulluar në Shqipëri

Dukati venedikas dhe fiorini i Firences – monedhat që kanë qarkulluar në Shqipëri

Financa
Të gjithë kemi dëgjuar këto ditë për karantimin, por a e dini domethënien dhe historikun?

Të gjithë kemi dëgjuar këto ditë për karantimin, por a e dini domethënien dhe historikun?

Nga Bota
Maskat e karnavaleve ‘Made in Albania’ të kërkuara në gjithë botën, ato kushtojnë deri në 1,500 euro dhe janë përdorur nga Nicole Kidman dhe Tom Cruise

Maskat e karnavaleve ‘Made in Albania’ të kërkuara në gjithë botën, ato kushtojnë deri në 1,500 euro dhe janë përdorur nga Nicole Kidman dhe Tom Cruise

Shqipëri
Edhe pse niveli i ujit arrin të gjunjët e tyre, turistë të shumtë nuk ndalen – vizitojnë Venedikun dhe pinë kafe nëpër lokale

Edhe pse niveli i ujit arrin të gjunjët e tyre, turistë të shumtë nuk ndalen – vizitojnë Venedikun dhe pinë kafe nëpër lokale

Nga Bota
Niveli i ujit që përfshiu Venedikun ka arritur deri në një metër e gjysmë, dëmet llogariten të jenë deri në një miliard euro

Niveli i ujit që përfshiu Venedikun ka arritur deri në një metër e gjysmë, dëmet llogariten të jenë deri në një miliard euro

Nga Bota
Akrepat e orës sonte kthehen për një orë prapa: 12 orët më të bukura që ndodhen në qytete të ndryshme të Evropës

Akrepat e orës sonte kthehen për një orë prapa: 12 orët më të bukura që ndodhen në qytete të ndryshme të Evropës

Fun Lajme
Anija gjigante përfshihet nga stuhia dhe dallgët e trazuara, për pak sa nuk përplaset në portin e Venedikut (Video)

Anija gjigante përfshihet nga stuhia dhe dallgët e trazuara, për pak sa nuk përplaset në portin e Venedikut (Video)

Nga Bota
Ka filluar Gumball 3000, veturat luksoze përfunduan kalimin nëpërë Tiranë (Video)

Ka filluar Gumball 3000, veturat luksoze përfunduan kalimin nëpërë Tiranë (Video)

Ngjarje
Momenti kur anija gjigante përplaset me një më të vogël në portin e Venedikut (Video)

Momenti kur anija gjigante përplaset me një më të vogël në portin e Venedikut (Video)

Nga Bota
Turistët tregojnë vizitat zhgënjyese në destinacionet më të popullarizuara në botë (Foto)

Turistët tregojnë vizitat zhgënjyese në destinacionet më të popullarizuara në botë (Foto)

Interesante
Eliza Hoxha shijon shëtitjet në Venedikun e përmbytur

Eliza Hoxha shijon shëtitjet në Venedikun e përmbytur

Yjet
Rikrijohet në shkretëtirë pista e njëjtë sikur ajo në Itali, për ta reklamuar BMW X5 të ri (Video)

Rikrijohet në shkretëtirë pista e njëjtë sikur ajo në Itali, për ta reklamuar BMW X5 të ri (Video)

Ngjarje
BMW 8 Series tregon shkathtësinë nëpër kanalin e Venedikut (Video)

BMW 8 Series tregon shkathtësinë nëpër kanalin e Venedikut (Video)

Modelet e Reja
Pasojat e përmbysjeve në Venedik, kamerierët me çizme shërbejnë klientët (Video)

Pasojat e përmbysjeve në Venedik, kamerierët me çizme shërbejnë klientët (Video)

Interesante