LAJMI I FUNDIT:

“Ku janë zjarrfikësit, atje po vdesin 50 njerëz” – pamjet dramatike pas aksidentit në Itali

“Ku janë zjarrfikësit, atje po vdesin 50 njerëz” – pamjet dramatike pas aksidentit në Itali
Reklama

Një dëshmitar i autobusit të aksidentuar në Mestre në afërsi të Venedikut, që dje ra nga ura ku si pasojë humbën jetën 21 persona dhe 15 tjerë u lënduan, ka filmuar momentet rrëqethëse pas tragjedisë.

E përditshmja italiane Corriere della serra, ka publikuar videon ku një burrë që e pa se çfarë ndodhi vrapon në drejtim të policisë.


“Ku janë zjarrfikësit? Atje po vdesin 50 njerëz”, dëgjohet duke bërtitur burri, transmeton Telegrafi.

Siç raporton Ansa, në aksident ka humbur jetën edhe një foshnje disa muajshe, një 12-vjeç dhe një vajzë adoleshente.

Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi
Lexo po ashtu Para aksidentit fatal, shoferi i autobusit të djegur në Venedik kishte postuar një fotografi

Në mesin e 15 të lënduar tani janë identifikuar 11 e 4 janë ukrainas, dy shtetas të Spanjës, dy të Austrisë, një gjerman, një francez dhe një kroat.

Luigi Brunaro, kryebashkiaku i Venedikut, ka thënë për mediat lokale se me në aksident e kanë pësuar turistët.

“Është një tragjedi e madhe. Nuk kam fjalë. Pamjet apokaliptike janë. Autobusi ra nga ura dhe u përfshi nga zjarri”, shtoi Brunaro. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Henry Kissinger - nga refugjat i Luftës së Dytë Botërore në diplomat që formësoi diplomacinë amerikane

Henry Kissinger - nga refugjat i Luftës së Dytë Botërore në diplomat që formësoi diplomacinë amerikane

Amerika
Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Arkeologët zbulojnë një piramidë të jashtëzakonshme - raportohet se është 27 mijë vjeçare

Botë
Pse bisedimet për shpëtimin e pengjeve po bëhen më të vështira?

Pse bisedimet për shpëtimin e pengjeve po bëhen më të vështira?

Azia
Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Aksion i madh i EUROPOL-it në të gjithë Evropën, mbi 500 të arrestuar - pjesë e operacionit edhe Kosova

Evropa
Zbulohen qytetet më të shtrenjta në botë për të jetuar

Zbulohen qytetet më të shtrenjta në botë për të jetuar

Botë

"Vrasjet e civilëve nuk duhet të përsëriten", Blinken thotë pas takimit me zyrtarët e Izraelit

Azia
Kalo në kategori