LAJMI I FUNDIT:

Venecia

37 Artikuj

Ligje të pazakonta që duhet t’i keni parasysh në udhëtimet tuaja

Ligje të pazakonta që duhet t’i keni parasysh në udhëtimet tuaja

Si të udhëtosh
Një autobus me turistë nga BeH është përmbysur pranë Venecias, disa të lënduar

Një autobus me turistë nga BeH është përmbysur pranë Venecias, disa të lënduar

Evropa
Venecia me masa të reja për lehtësimin e turizmit masiv

Venecia me masa të reja për lehtësimin e turizmit masiv

Evropa
Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Rrahje masive mes kamarierëve dhe klientëve të një restoranti në Venecia

Evropa
Pritet aprovimi i tarifës prej pesë eurosh në ditë për hyrjen e turistëve në Venecia

Pritet aprovimi i tarifës prej pesë eurosh në ditë për hyrjen e turistëve në Venecia

Udhëtime
Manekinia Leila Depina me një edicion të guximshëm mode

Manekinia Leila Depina me një edicion të guximshëm mode

Modë
Bukuroshja Madalina Ghenea riktheu glamurin në tepihun e kuq në Venecia

Bukuroshja Madalina Ghenea riktheu glamurin në tepihun e kuq në Venecia

Modë
Shpërfaqën intimitetin e tyre në varkë – Policia italiane nis hetimet për Kanye West dhe Bianca Censorin

Shpërfaqën intimitetin e tyre në varkë – Policia italiane nis hetimet për Kanye West dhe Bianca Censorin

Po Flitet
Për shkak të shumë turistëve, Venecia do të paguajë një tarifë hyrjeje në pranverë

Për shkak të shumë turistëve, Venecia do të paguajë një tarifë hyrjeje në pranverë

Evropa
Irina Shayk dhe Bradley Cooper vazhdojnë pushimet në Venecia, ku iu bashkua edhe vajza e tyre

Irina Shayk dhe Bradley Cooper vazhdojnë pushimet në Venecia, ku iu bashkua edhe vajza e tyre

Po Flitet
Amal Clooney tërheq vëmendjen në Venecia me veshjen e saj

Amal Clooney tërheq vëmendjen në Venecia me veshjen e saj

Modë
Zbulohet arsyeja pse kanali i Venecias u kthye në jeshile

Zbulohet arsyeja pse kanali i Venecias u kthye në jeshile

Kuriozitete
Italiani u hodh nga objekti trekatësh në një kanal të Venecia-s, autoritetet vendase në kërkim të tij

Italiani u hodh nga objekti trekatësh në një kanal të Venecia-s, autoritetet vendase në kërkim të tij

Evropa
Do të shëtiteni një ditë në Venedik – duhet të paguani për të hyrë në qytet

Do të shëtiteni një ditë në Venedik – duhet të paguani për të hyrë në qytet

Evropa
Roma nuk arrin të fitojë as ndaj skuadrës që është larguar tashmë nga Serie A

Roma nuk arrin të fitojë as ndaj skuadrës që është larguar tashmë nga Serie A

Serie A
MOSE – projekti që mund ta shpëtojë Venedikun

MOSE – projekti që mund ta shpëtojë Venedikun

Evropa
Don Xhoni fillon pushimet, si destinacion zgjedh Italinë

Don Xhoni fillon pushimet, si destinacion zgjedh Italinë

Yjet
Sheshi i famshëm i Venecias “zhytet” në ujë pas përmbytjeve të rralla të verës

Sheshi i famshëm i Venecias “zhytet” në ujë pas përmbytjeve të rralla të verës

Evropa
A e dini se karantina u shpik 600 vjet më parë në Venecia?

A e dini se karantina u shpik 600 vjet më parë në Venecia?

Lifestyle
A e dini se “karantina” u shpik 600 vjet më parë në Venecia?

A e dini se “karantina” u shpik 600 vjet më parë në Venecia?

Kuriozitete
Zucchero xhiron klipin e “Amore Adesso!” në sheshin e zbrazët San Marco në Venecia

Zucchero xhiron klipin e “Amore Adesso!” në sheshin e zbrazët San Marco në Venecia

Muzikë
Kandili i detit filmohet duke notuar në një kanal venecian, pasi rrugët ujore u pastruan për shkak të coronavirusit

Kandili i detit filmohet duke notuar në një kanal venecian, pasi rrugët ujore u pastruan për shkak të coronavirusit

Fun Lajme
Tematika e Shqipërisë për Bienalen e Arkitekturës në Venecia: Vetizolimi në shtëpi!

Tematika e Shqipërisë për Bienalen e Arkitekturës në Venecia: Vetizolimi në shtëpi!

Cult+
Qeveria italiane ka paralajmëruar masa ekstreme për ta luftuar coronavirusin – tre fëmijë lindën në karantinë, anulohet festivali i Venecias derisa blerësit boshatisin super-marketet

Qeveria italiane ka paralajmëruar masa ekstreme për ta luftuar coronavirusin – tre fëmijë lindën në karantinë, anulohet festivali i Venecias derisa blerësit boshatisin super-marketet

Nga Bota