LAJMI I FUNDIT:

Uragani

45 Artikuj

Roja bregdetare e SHBA-ve arreston një burrë i cili u përpoq të kalonte Atlantikun me një rrotë gjigante të kavjeve

Roja bregdetare e SHBA-ve arreston një burrë i cili u përpoq të kalonte Atlantikun me një rrotë gjigante të kavjeve

Fun Lajme
Uragani Idalia godet Floridën – raportohet për dy viktima dhe miliona njerëz të evakuuar – shkakton erëra shkatërruese dhe shira të rrëmbyeshëm

Uragani Idalia godet Floridën – raportohet për dy viktima dhe miliona njerëz të evakuuar – shkakton erëra shkatërruese dhe shira të rrëmbyeshëm

Amerika
Uragani Hilary shkon drejt Meksikës dhe Kalifornisë

Uragani Hilary shkon drejt Meksikës dhe Kalifornisë

Amerika
Gjenden njëzet vetura Ferrari të humbura gjatë uraganit Charley

Gjenden njëzet vetura Ferrari të humbura gjatë uraganit Charley

Auto Fun
VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

Agron Shala
Vetura elektrike përfshihet nga zjarri pas uraganit në Florida

Vetura elektrike përfshihet nga zjarri pas uraganit në Florida

EVs
Uragani Ian në Florida “mori me vete” edhe një McLaren P1 në vlerë 1 milion dollarë – vetëm një javë pasi u ble

Uragani Ian në Florida “mori me vete” edhe një McLaren P1 në vlerë 1 milion dollarë – vetëm një javë pasi u ble

Auto Lajme
Gazetarja në Florida mbështolli mikrofonin me prezervativ që të mos laget nga shirat

Gazetarja në Florida mbështolli mikrofonin me prezervativ që të mos laget nga shirat

Fun Lajme
“Gjuetari i uraganeve” publikon pamjet nga fluturakja: Këtë do ta mbajë gjithmonë në mendje

“Gjuetari i uraganeve” publikon pamjet nga fluturakja: Këtë do ta mbajë gjithmonë në mendje

Amerika
Uragani në Florida shkatërron kulmin e spitalit, evakuohen pacientët që ishin në respiratorë – 2.5 milionë amerikanë mbesin pa rrymë

Uragani në Florida shkatërron kulmin e spitalit, evakuohen pacientët që ishin në respiratorë – 2.5 milionë amerikanë mbesin pa rrymë

Amerika
Meteorologu amerikan publikon pamjet nga Florida, erërat fryjnë me shpejtësi prej 250 kilometra në orë

Meteorologu amerikan publikon pamjet nga Florida, erërat fryjnë me shpejtësi prej 250 kilometra në orë

Amerika
Fuqia e uraganit në Florida, gazetari po raportonte “nga vendi i ngjarjes” – momenti kur goditet nga një degë peme dhe rrëzohet në tokë

Fuqia e uraganit në Florida, gazetari po raportonte “nga vendi i ngjarjes” – momenti kur goditet nga një degë peme dhe rrëzohet në tokë

Amerika
Skena të frikshme ndërsa stuhia e fuqishme godet Floridën jugperëndimore – duke ‘marrë gjithçka me vete’

Skena të frikshme ndërsa stuhia e fuqishme godet Floridën jugperëndimore – duke ‘marrë gjithçka me vete’

Amerika
NASA publikoi imazhe që tregojnë se si duket uragani Ian nga hapësira

NASA publikoi imazhe që tregojnë se si duket uragani Ian nga hapësira

Nga Bota
Vendi po shkon drejt një ‘skenari më të keq’ derisa uragani Ian po intensifikohet duke shkuar drejt Floridas

Vendi po shkon drejt një ‘skenari më të keq’ derisa uragani Ian po intensifikohet duke shkuar drejt Floridas

Amerika
Pasojat e uraganit në Porto Riko, ujërat e rrëmbyeshëm marrin me “vete” urën e rindërtuar së fundmi

Pasojat e uraganit në Porto Riko, ujërat e rrëmbyeshëm marrin me “vete” urën e rindërtuar së fundmi

Amerika
Britanikët qeshin me lot me hartat që parashikojnë stuhinë me formë të çuditshme e cila është në drejtim të Mbretërisë së Bashkuar

Britanikët qeshin me lot me hartat që parashikojnë stuhinë me formë të çuditshme e cila është në drejtim të Mbretërisë së Bashkuar

Fun Lajme
Uragani Agatha godet Meksikën, raportohet për të vdekur dhe të zhdukur

Uragani Agatha godet Meksikën, raportohet për të vdekur dhe të zhdukur

Amerika Latine
Momenti kur policët zhytën nën ujë për të shpëtuar djalin dy vjeçar dhe prindërit e tij në apartamentin e tyre, kur uragani Ida goditi New York City

Momenti kur policët zhytën nën ujë për të shpëtuar djalin dy vjeçar dhe prindërit e tij në apartamentin e tyre, kur uragani Ida goditi New York City

Amerika
Fuqia e uraganit Ida, shihni se çfarë i bëri çatisë së një spitali në Luiziana

Fuqia e uraganit Ida, shihni se çfarë i bëri çatisë së një spitali në Luiziana

Amerika
SHBA: Uragani Ida vret një person, lë pa energji elektrike të gjithë New Orleans

SHBA: Uragani Ida vret një person, lë pa energji elektrike të gjithë New Orleans

Amerika
New Orleans fillon evakuimet në pritje të uraganit Ida i cili pritet të sjellë erëra deri në 225 km/orë

New Orleans fillon evakuimet në pritje të uraganit Ida i cili pritet të sjellë erëra deri në 225 km/orë

Amerika
“Elsa” drejt bregut perëndimor të Floridas – merr forcën e uraganit

“Elsa” drejt bregut perëndimor të Floridas – merr forcën e uraganit

Amerika
Uragani Iota arrin kategorinë më të lartë, fillojnë evakuimet në Amerikën Qendrore

Uragani Iota arrin kategorinë më të lartë, fillojnë evakuimet në Amerikën Qendrore

Amerika Latine