LAJMI I FUNDIT:

UÇK

974 Artikuj

Ish-politikani zviceran që jetoi me vuajtjet e kosovarëve gjatë vitit 1999

Ish-politikani zviceran që jetoi me vuajtjet e kosovarëve gjatë vitit 1999

Kosovë
Përurohet Shtegut i Lirisë “Pashtriku”

Përurohet Shtegut i Lirisë “Pashtriku”

Kosovë
“Hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë ishte momenti më i rëndësishëm në jetën time”, flet koloneli britanik Martin Browning

“Hyrja e trupave të NATO-s në Kosovë ishte momenti më i rëndësishëm në jetën time”, flet koloneli britanik Martin Browning

Fetie Gashi
Pandeli Majko shpallet “Qytetar Nderi” i Rahovecit: Detyra ime ishte të mos tradhtoja kombin dhe Kosovën

Pandeli Majko shpallet “Qytetar Nderi” i Rahovecit: Detyra ime ishte të mos tradhtoja kombin dhe Kosovën

Rahoveci
Djali i dëshmorit Avdullah Tahiri, kujton me krenari e sakfrificë “Ditën e Çlirimit në Gjilan”

Djali i dëshmorit Avdullah Tahiri, kujton me krenari e sakfrificë “Ditën e Çlirimit në Gjilan”

Yllka Ramadani
“Gjaku i saj i qoftë falë këtij dheu”, Hajdari rrëfen se si serbët ia vranë vajzën 10-vjeçare

“Gjaku i saj i qoftë falë këtij dheu”, Hajdari rrëfen se si serbët ia vranë vajzën 10-vjeçare

Kosovë
Në rajonin e Vërrinit të Prizrenit përurohet “Kalaja e UÇK-së”

Në rajonin e Vërrinit të Prizrenit përurohet “Kalaja e UÇK-së”

Lajme
Haliti: Ibrahim Rugova ka kërkuar azil në Gjermani, thoshin se UÇK-ja do ta vrasë nëse vjen në Kosovë

Haliti: Ibrahim Rugova ka kërkuar azil në Gjermani, thoshin se UÇK-ja do ta vrasë nëse vjen në Kosovë

Kosovë
Mbahet gala koncert për nder të 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës

Mbahet gala koncert për nder të 25 vjetorit të çlirimit të Kosovës

Kosovë
Sadik Zeqiri, i mbijetuari i luftës që edhe pas 25-vjetësh e mban plumbin në trup

Sadik Zeqiri, i mbijetuari i luftës që edhe pas 25-vjetësh e mban plumbin në trup

Kosovë
Gjykata e Beogradit ia cakton Tefik Mustafës paraburgimin prej 30 ditësh

Gjykata e Beogradit ia cakton Tefik Mustafës paraburgimin prej 30 ditësh

Drejtësi
Arrestohet një qytetar i Kosovës në Merdar, Serbia pretendon se ishte pjesëtar i UÇK-së

Arrestohet një qytetar i Kosovës në Merdar, Serbia pretendon se ishte pjesëtar i UÇK-së

Kosovë
Pse nuk po gjykohen në liri Thaçi dhe të tjerët, flasin juristët

Pse nuk po gjykohen në liri Thaçi dhe të tjerët, flasin juristët

Drejtësi
Gjykimi kundër Thaçit dhe të tjerëve, edhe 104 dëshmitarë do të ftohen për intervistim

Gjykimi kundër Thaçit dhe të tjerëve, edhe 104 dëshmitarë do të ftohen për intervistim

Drejtësi
Dëshmia e diplomatit austriak në Hagë: Nuk dinim për strukturën e UÇK-së më 1998, amerikanët e cilësonin si të shpërndarë

Dëshmia e diplomatit austriak në Hagë: Nuk dinim për strukturën e UÇK-së më 1998, amerikanët e cilësonin si të shpërndarë

Drejtësi
Specialja për dëshmitarin e 67-të: U ndalua e keqtrajtua nga UÇK-ja, e kanë akuzuar si mbështetës të LDK-së e tradhtar

Specialja për dëshmitarin e 67-të: U ndalua e keqtrajtua nga UÇK-ja, e kanë akuzuar si mbështetës të LDK-së e tradhtar

Drejtësi
Haradinaj: Rahoveci e dëshmoi kontributin ndaj atdheut me luftëtarë të zotë

Haradinaj: Rahoveci e dëshmoi kontributin ndaj atdheut me luftëtarë të zotë

Kosovë
S’do të dëgjohet dëshmitari i planifikuar për të premten në rastin Thaçi dhe të tjerët, pranohen dëshmitë e tij e dhënë më parë

S’do të dëgjohet dëshmitari i planifikuar për të premten në rastin Thaçi dhe të tjerët, pranohen dëshmitë e tij e dhënë më parë

Drejtësi
“Luani i Gllogjanit, ishte kthyer në luan të UÇK-së” – Kurti dhe liderët politikë kujtojnë Luan Haradinajn në 27 vjetorin e rënies së tij

“Luani i Gllogjanit, ishte kthyer në luan të UÇK-së” – Kurti dhe liderët politikë kujtojnë Luan Haradinajn në 27 vjetorin e rënies së tij

Kosovë
“5 Maji”, Kurti: Dëshmorët e UÇK-së përfaqësojnë grupin e fundit të madh të të rënëve për lirinë e Shqipërisë

“5 Maji”, Kurti: Dëshmorët e UÇK-së përfaqësojnë grupin e fundit të madh të të rënëve për lirinë e Shqipërisë

Kosovë
Duraku mbetet në paraburgim në Serbi, avokati thotë se ky është revanshizëm ndaj Kosovës

Duraku mbetet në paraburgim në Serbi, avokati thotë se ky është revanshizëm ndaj Kosovës

Drejtësi
Vdes ish-komandanti i UÇK-së nga Vushtrria, politika ngushëllon familjen

Vdes ish-komandanti i UÇK-së nga Vushtrria, politika ngushëllon familjen

Kosovë
Kosovari i arrestuar në kufi, Serbia pretendon se ishte pjesë e luftës, mohon OVL-UÇK

Kosovari i arrestuar në kufi, Serbia pretendon se ishte pjesë e luftës, mohon OVL-UÇK

Siguri
Osmani dekoron post mortem pjesëtarin e UÇK-së, Francesco Bider, me Urdhrin “Hero i Kosovës”

Osmani dekoron post mortem pjesëtarin e UÇK-së, Francesco Bider, me Urdhrin “Hero i Kosovës”

Kosovë