LAJMI I FUNDIT:
TikTok

TikTok

934 Artikuj

TikTok përballet me një presion të ri nga SHBA-të mbi privatësinë e fëmijëve

TikTok përballet me një presion të ri nga SHBA-të mbi privatësinë e fëmijëve

Media Sociale
Avatarët e TikTok AI bazohen në video të njerëzve të vërtetë

Avatarët e TikTok AI bazohen në video të njerëzve të vërtetë

Media Sociale
Mos i hidhni shishet pothuajse të harxhuara në bërllok, truku viral ju ndihmon ta nxirrni substancën e mbetur

Mos i hidhni shishet pothuajse të harxhuara në bërllok, truku viral ju ndihmon ta nxirrni substancën e mbetur

Bukuri dhe Kujdes
Ekziston një term që nuk guxoni ta thoni kurrë në një anije turistike

Ekziston një term që nuk guxoni ta thoni kurrë në një anije turistike

A e dini se...
Shumë e preferojnë, por nuk duhet ta bëni – mos vendosni kurrë make-up kur udhëtoni me aeroplan

Shumë e preferojnë, por nuk duhet ta bëni – mos vendosni kurrë make-up kur udhëtoni me aeroplan

Bukuri dhe Kujdes
Një truk ju ndihmon që era e parfumit t’ju zgjasë tërë ditën

Një truk ju ndihmon që era e parfumit t’ju zgjasë tërë ditën

Bukuri dhe Kujdes
Shqiptari i dënuar në Angli përdor TikTok-un për të mbledhur para

Shqiptari i dënuar në Angli përdor TikTok-un për të mbledhur para

Shqipëri
Skena në ishullin grek tmerroi internetin: “Imagjinoni njerëzit që jetojnë vërtet atje”

Skena në ishullin grek tmerroi internetin: “Imagjinoni njerëzit që jetojnë vërtet atje”

Udhëtime
Njerëzit u “tronditën” kur mësuan pse kënaçet kanë këtë formë të thellë në fund

Njerëzit u “tronditën” kur mësuan pse kënaçet kanë këtë formë të thellë në fund

A e dini se...
Mënyra se si i lani flokët tregon se a mund të keni flokë me shkëlqim, ja çfarë mund të bëni

Mënyra se si i lani flokët tregon se a mund të keni flokë me shkëlqim, ja çfarë mund të bëni

Bukuri dhe Kujdes
KOMF: Përhapja e lojës së rrezikshme për fëmijët në TikTok, thirrje për vëmendje të shtuar

KOMF: Përhapja e lojës së rrezikshme për fëmijët në TikTok, thirrje për vëmendje të shtuar

Kosovë
Çfarëdo moshe që ka fëmija, këtë praktikë duhet ta ndiqni gjithmonë në raport me ta

Çfarëdo moshe që ka fëmija, këtë praktikë duhet ta ndiqni gjithmonë në raport me ta

Fëmija juaj
Gruaja rezervoi dhomën me pamje nga deti por u prit nga një situatë e pabesueshme: Nuk jam mashtruar kurrë kështu

Gruaja rezervoi dhomën me pamje nga deti por u prit nga një situatë e pabesueshme: Nuk jam mashtruar kurrë kështu

Udhëtime
Të huajt bëjnë të famshme Shqipërinë në TikTok, ia kalon dhe Greqisë e Italisë për shikime

Të huajt bëjnë të famshme Shqipërinë në TikTok, ia kalon dhe Greqisë e Italisë për shikime

Shqipëri
Trump i bashkohet rrjetit social që sa ishte presidenti donte ta ndalonte

Trump i bashkohet rrjetit social që sa ishte presidenti donte ta ndalonte

Evropa
Ferizi: 30 vajzave të mitura nga Mitrovica iu publikuan fotografitë në “TikTok”

Ferizi: 30 vajzave të mitura nga Mitrovica iu publikuan fotografitë në “TikTok”

Sociale
Trendi i rrezikshëm në “TikTok”, tre nxënës të shkollës në Gllogovc të Lipjanit dyshohet se lënduan veten me mjete të mprehta

Trendi i rrezikshëm në “TikTok”, tre nxënës të shkollës në Gllogovc të Lipjanit dyshohet se lënduan veten me mjete të mprehta

Kosovë
Efekti “TikTok”, mbi 15 nxënëse të dy shkollave në Fushë-Kosovë dyshohet se i kanë gërvishtur duart e tyre

Efekti “TikTok”, mbi 15 nxënëse të dy shkollave në Fushë-Kosovë dyshohet se i kanë gërvishtur duart e tyre

Arsim
Gjykata amerikane do të dëgjojë sfidat për ndalimin e mundshëm të TikTokut në shtator

Gjykata amerikane do të dëgjojë sfidat për ndalimin e mundshëm të TikTokut në shtator

Media Sociale
Influencuesi gjerman shfaqet duke kërcyer në Taj Mahal, videoja e tij bëhet virale

Influencuesi gjerman shfaqet duke kërcyer në Taj Mahal, videoja e tij bëhet virale

Fun Lajme
I fejuari i propozoi me një unazë hyjnore – vetëm kur u martua me të, mësoi të vërtetën mizore

I fejuari i propozoi me një unazë hyjnore – vetëm kur u martua me të, mësoi të vërtetën mizore

Në çift
E pyeti për simbolet ruse të vendosura në veri, Elshani gazetares ukrainase: Ne i duam amerikanët, e këta rusët

E pyeti për simbolet ruse të vendosura në veri, Elshani gazetares ukrainase: Ne i duam amerikanët, e këta rusët

Kosovë
TikTok po teston postimin e videove një orëshe?

TikTok po teston postimin e videove një orëshe?

Lajme Teknologji
Vogëlushja “fiton zemrat” e përdoruesve të rrjeteve sociale duke iu bashkuar trendit të famshëm të TikTok-ut, Asoka

Vogëlushja “fiton zemrat” e përdoruesve të rrjeteve sociale duke iu bashkuar trendit të famshëm të TikTok-ut, Asoka

Fun Lajme