LAJMI I FUNDIT:

Influencerja bëri pushime të lira në Maldive, pagoi hotelin 33 euro natën, 1.20 cent biletën për traget dhe 8 euro një vakt ushqimi

Influencerja bëri pushime të lira në Maldive, pagoi hotelin 33 euro natën, 1.20 cent biletën për traget dhe 8 euro një vakt ushqimi

Një influencere e zgjuar ka treguar përmes një videoje në TikTok se mund të bësh pushime në Maldive edhe me pak para.

Pushimet në Maldive janë kryesisht të kushtueshme diku 4,000 euro për person për një qëndrim dyjavor, ku përfshihet transporti, akomodimi, ushqimi dhe disa aktivitete. Çmimet variojnë edhe ku qëndroni dhe periudhën se kur shkoni.

Sidoqoftë, një influencere e njohur si Kara ka ndarë disa truke se si të bëni pushime të lira në ishullin përrallor.


Duke ndarë përvojën e saj një-ditore, ajo ka treguar hap pas hapi shpenzimet e saj dhe lehtësisht mund të fitoni edhe ju nga përvoja e saj.

Kara tha se iu deshtë 24 orë të udhëtonte me aeroplan nga Mbretëria e Bashkuar për në Male, kryeqyteti i ishujve Maldive.

Ajo tha se për t’i kushtuar më lirë pushimi, rezervoi një dhomë hoteli në njërin prej ishujve lokalë duke qenë se në ishujt turistikë është dukshëm më shtrenjtë.

@okay.kara.travels Day 1 of budget travel in the Maldives has (thankfully😅) been a massive success 🎉 Did you know you can travel The Maldives on LESS THAN £50 a day🤯🤯 Ive also included a full breakdown of what we spent today & tips on using the local ferries! #maldives #maldivesislands #thulusdhoo #maldivesonabudget #budgettravel #budgetbackpacking ♬ son original – The King of funk

Britanikja bashkë me shoqen e saj, udhëtuan nga kryeqyteti Male për në ishullin Thulusdho.

Kara potencoi se shumica e njerëzve do të merrnin hidro-aeroplan dhe skaf për shkuar në ishujt e tyre, por ky do të ishte opsion më i shtrenjtë.

Megjithatë, ajo dhe mikja e saj ndërruan dy tragete lokale për të shkuar deri te destinacioni i tyre tek ishulli Thulusdho ku kishin rezervuar hotelin.

Duke qenë se përdorën tragetin e parë nga aeroporti në qendër të qytetit Male, ato duhet të prisnin disa orë për tragetin e radhës që do t’i çonte tek hoteli.

Gjatë pritjes hëngrën një vakt në Burger King që i kushtoi 8.28 euro.

Kara thotë se iu deshën dy orë që të udhëtonte me traget lokal në ishullin Thulusdho derisa me një skaf dikush mund të shkonte për gjysmë ore; bileta për traget ishte 1.40 cent.

Britanikja më pas tha se stafi i hotelit erdhi për t’i marrë në terminalin e tragetit. Hoteli që kishin rezervuar ishte buzë detit, dhe nata për person ishte 33 euro. Në këtë çmim përfshihej taksa dhe mëngjesi.

Influencerja pas kësaj hëngri darkën ku i kushtoi 7.69 euro. Pra, për një ditë ajo harxhoi vetëm 49.28 euro. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

Pse duhet të vendosni një monedhë në frigorifer sa herë largoheni nga shtëpia? Njerëzit u shokuan kur e mësuan arsyen

A e dini se...
Ekspertja ndan një truk 'si ta pastroni banjën për 60 sekonda'

Ekspertja ndan një truk 'si ta pastroni banjën për 60 sekonda'

A e dini se...
Më mirë ‘live’ se në foto? Ja arsyet pse kamera nuk është mikja juaj

Më mirë ‘live’ se në foto? Ja arsyet pse kamera nuk është mikja juaj

Stil
Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Këto janë femrat të cilat kanë seksin më të mirë dhe orgazmën të shpejtë

Intimitet dhe Pasion
Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Shteti më i lirë për të jetuar: Një biletë për transportin publik kushton 3 centë, dreka 22 centë, ndërsa qiraja mujore 60 euro

Çfarë të vizitosh
Shtatë lule shumëvjeçare të cilat do të lulëzojnë gjatë tërë verës në kopshtin tuaj

Shtatë lule shumëvjeçare të cilat do të lulëzojnë gjatë tërë verës në kopshtin tuaj

Lule
Kalo në kategori