LAJMI I FUNDIT:
Tenis

Tenis

443 Artikuj

Novak Djokovic turpërohet nga tenisti i 32-të në botë – eliminohet nga Open Italia

Novak Djokovic turpërohet nga tenisti i 32-të në botë – eliminohet nga Open Italia

Tenis
Organizatorët japin detaje, zbulohet kush e goditi me shishe në kokë Novak Djokovicin

Organizatorët japin detaje, zbulohet kush e goditi me shishe në kokë Novak Djokovicin

Tenis
Djokovic goditet në kokë me shishe nga një shikues në Romë

Djokovic goditet në kokë me shishe nga një shikues në Romë

Tenis
Rafael Nadal pranon rolin e pazakontë në Open Italia

Rafael Nadal pranon rolin e pazakontë në Open Italia

Tenis
Djokovic mallkon, bërtet dhe në fund shanë një tifoz – ai eliminohet në gjysmëfinale të Monte Carlos

Djokovic mallkon, bërtet dhe në fund shanë një tifoz – ai eliminohet në gjysmëfinale të Monte Carlos

Tenis
Tenistet e Kosovës mposhtin Maltën në “Billie Jean King Cup”

Tenistet e Kosovës mposhtin Maltën në “Billie Jean King Cup”

Tenis
Aaron Alcaraz përjashtohet nga tenisi për 15 vjet

Aaron Alcaraz përjashtohet nga tenisi për 15 vjet

Tenis
Tenistet e Kosovës e nisin me këmbë të mbarë duke mposhtur Gjeorgjinë

Tenistet e Kosovës e nisin me këmbë të mbarë duke mposhtur Gjeorgjinë

Tenis
Vazhdon turpërimi i Djokovicit, mposhtet nga tenisti numër 123 në botë

Vazhdon turpërimi i Djokovicit, mposhtet nga tenisti numër 123 në botë

Tenis
Ylli i tenisit, Alcaraz reagon pasi Juventusi nënshkroi me emnakun e tij nga Southamptoni

Ylli i tenisit, Alcaraz reagon pasi Juventusi nënshkroi me emnakun e tij nga Southamptoni

Serie A
Jannik Sinner fiton titullin e parë të Grand Slamit, mposht në finale rusin Medvedev

Jannik Sinner fiton titullin e parë të Grand Slamit, mposht në finale rusin Medvedev

Tenis
Thirrjet për Palestinën ndërprenë finalen e Australian Open, ndeshja rifilloi vetëm pasi tifozët i dëbuan nga fusha

Thirrjet për Palestinën ndërprenë finalen e Australian Open, ndeshja rifilloi vetëm pasi tifozët i dëbuan nga fusha

Tenis
Sinner demolon Djokovicin, e mposht bindshëm dhe e eliminon nga gjysmëfinalja e Australian Open

Sinner demolon Djokovicin, e mposht bindshëm dhe e eliminon nga gjysmëfinalja e Australian Open

Tenis
Zbulohen sportistët më të paguar të të gjitha kohërave – Jordan i pari, Ronaldo vetëm i pesti

Zbulohen sportistët më të paguar të të gjitha kohërave – Jordan i pari, Ronaldo vetëm i pesti

Sport
Triumfi në moshën 61 vjeçare i Carlos Sainz – ai futet në ‘klubin e legjendave të përjetshme’

Triumfi në moshën 61 vjeçare i Carlos Sainz – ai futet në ‘klubin e legjendave të përjetshme’

Sporte tjera
Pasuria neto e Rafael Nadalit për vitin 2024 kalon jashtë çdo parashikimi

Pasuria neto e Rafael Nadalit për vitin 2024 kalon jashtë çdo parashikimi

Tenis
Ukrainasja shokon botën e tenisit, refuzon të paraqitet në finale ndaj ruses

Ukrainasja shokon botën e tenisit, refuzon të paraqitet në finale ndaj ruses

Tenis
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
I lejuan tenistët serbë të lëshonin këngë që nxisin luftë, hakerët shqiptarë i japin leksion ATP Tour-it

I lejuan tenistët serbë të lëshonin këngë që nxisin luftë, hakerët shqiptarë i japin leksion ATP Tour-it

Tenis
Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Faqja zyrtare e ATP Tour uron festën e Pavarësisë së Shqipërisë me një fotografi të flamurit “Autochtonous”

Tenis
“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

“Nëse organi antidoping po bën punën e tij, Djokovic duhet të pezullohet”, legjenda franceze godet ashpër nacionalistin serb

Tenis
Davis Cup nuk i ka dërguar ftesë Serbisë për sezonin tjetër të vitit 2024

Davis Cup nuk i ka dërguar ftesë Serbisë për sezonin tjetër të vitit 2024

Tenis
Federata e Tenisit të Kosovës reagon pas provokimeve nga Djokovic

Federata e Tenisit të Kosovës reagon pas provokimeve nga Djokovic

Tenis
Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Messi dhe Ronaldo përfshihen në top 10-shen e yjeve më të mëdhenj të sportit të të gjitha kohërave, lista bëhet virale

Ndërkombëtare