LAJMI I FUNDIT:

Tel Aviv

52 Artikuj

Të paktën 13 të lënduar pasi dikush që voziste një veturë ka përplasur disa persona në Tel Aviv

Të paktën 13 të lënduar pasi dikush që voziste një veturë ka përplasur disa persona në Tel Aviv

Nga Bota
Familja shqiptare i shpëton ferrit të luftës në Gaza, Hasani: Riatdhesimi ishte operacion sfidues

Familja shqiptare i shpëton ferrit të luftës në Gaza, Hasani: Riatdhesimi ishte operacion sfidues

Shqipëri
Aktivizohen sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme në Tel Aviv, Blinken dhe Netanyahu strehohen në bunker

Aktivizohen sirenat që paralajmërojnë për sulme të mundshme në Tel Aviv, Blinken dhe Netanyahu strehohen në bunker

Azia
Shqiptaro-izraelitja Felicita Jakoel përshkruan jetën në Izrael pas sulmit të Hamasit

Shqiptaro-izraelitja Felicita Jakoel përshkruan jetën në Izrael pas sulmit të Hamasit

Shqipëri
Dyzet shqiptarë evakuohen nga Izraeli, mes tyre ka edhe nga Kosova

Dyzet shqiptarë evakuohen nga Izraeli, mes tyre ka edhe nga Kosova

Shqipëri
Ambasadorja shqiptare nga aeroporti i Tel Aviv: Jemi në kontakt me çdo shqiptar për t’i ndihmuar në largimin nga vendi

Ambasadorja shqiptare nga aeroporti i Tel Aviv: Jemi në kontakt me çdo shqiptar për t’i ndihmuar në largimin nga vendi

Shqipëri
Një i plagosur nga sulmi në Tel Aviv, i dyshuari vritet nga policia

Një i plagosur nga sulmi në Tel Aviv, i dyshuari vritet nga policia

Azia
Pamje që thuhet se tregojnë momentin e sulmit në Tel Aviv – ku një shofer, me makinë u përplas për këmbësorët, pastaj i sulmoi me thikë

Pamje që thuhet se tregojnë momentin e sulmit në Tel Aviv – ku një shofer, me makinë u përplas për këmbësorët, pastaj i sulmoi me thikë

Nga Bota
Shtatë të plagosur pasi një shofer me një makinë u përplas për këmbësorët në Tel Aviv – pastaj i sulmoi me thikë

Shtatë të plagosur pasi një shofer me një makinë u përplas për këmbësorët në Tel Aviv – pastaj i sulmoi me thikë

Nga Bota
Rishi Sunak heq dorë nga plani, që Britania e Madhe ta zhvendosë ambasadën në Izrael nga Tel Avivi në Jerusalem

Rishi Sunak heq dorë nga plani, që Britania e Madhe ta zhvendosë ambasadën në Izrael nga Tel Avivi në Jerusalem

Evropa
Top-10 qytetet më të shtrenjta në botë për vitin 2022

Top-10 qytetet më të shtrenjta në botë për vitin 2022

Nga Bota
Sulmuesi i armatosur vret katër persona në Tel Aviv, pas intervenimit të policisë izraelite e pëson me jetë autori i sulmit

Sulmuesi i armatosur vret katër persona në Tel Aviv, pas intervenimit të policisë izraelite e pëson me jetë autori i sulmit

Azia
Tel Avivi është qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar

Tel Avivi është qyteti më i shtrenjtë në botë për të jetuar

Azia
Dronët shpërndanë sushi, birrë dhe akullore në brigjet e Tel Avivit

Dronët shpërndanë sushi, birrë dhe akullore në brigjet e Tel Avivit

Lajme Teknologji
Time Out përpilon listën me qytetet më të mira në botë për vitin 2021: Zbuloni 10 vendet e para

Time Out përpilon listën me qytetet më të mira në botë për vitin 2021: Zbuloni 10 vendet e para

Çfarë të vizitosh
Hamasi bombardon Tel Avivin e ushtria izraelite Gazën, panik te qytetarët në plazhe – pamje nga momente paniku dhe frike

Hamasi bombardon Tel Avivin e ushtria izraelite Gazën, panik te qytetarët në plazhe – pamje nga momente paniku dhe frike

Azia
Izraeli vazhdoi sot sulmet ajrore mbi caqet e Hamasit, shkon në 40 numri i viktimave – palestinezët shkrepën mbi 1050 raketa për 38 orë   

Izraeli vazhdoi sot sulmet ajrore mbi caqet e Hamasit, shkon në 40 numri i viktimave – palestinezët shkrepën mbi 1050 raketa për 38 orë   

Azia
Izraeli shpall gjendjen emergjente në qytetin e Lodit, në kohën kur dhuna është përhapur

Izraeli shpall gjendjen emergjente në qytetin e Lodit, në kohën kur dhuna është përhapur

Azia
Brikman: Izraeli i gatshëm për fillimin e fluturimeve Prishtinë – Tel Aviv

Brikman: Izraeli i gatshëm për fillimin e fluturimeve Prishtinë – Tel Aviv

Të Tjera
Netanyahu premton fluturime direkte midis Tel Avivit dhe Mekës

Netanyahu premton fluturime direkte midis Tel Avivit dhe Mekës

Azia
Vendi i Ambasadës së Kosovës “varet” nga Izraeli

Vendi i Ambasadës së Kosovës “varet” nga Izraeli

Kosovë
Majlinda do ta kërkojë medaljen e bronztë

Majlinda do ta kërkojë medaljen e bronztë

Xhudo
Shteti që në mes të shkretëtirës do të ndërtojë qytetin e “mrekullive”, atje do të jetojnë 1.5 milion njerëz dhe do të hapen njëmijë kompani

Shteti që në mes të shkretëtirës do të ndërtojë qytetin e “mrekullive”, atje do të jetojnë 1.5 milion njerëz dhe do të hapen njëmijë kompani

Botë
Jerusalem Post: Serbia nuk do ta zhvendosë ambasadën nga Tel Avivi në Jerusalem, nëse Izraeli e njeh Kosovën

Jerusalem Post: Serbia nuk do ta zhvendosë ambasadën nga Tel Avivi në Jerusalem, nëse Izraeli e njeh Kosovën

Politikë