LAJMI I FUNDIT:

tanku

63 Artikuj

Për herë të parë u pa dje në fushëbetejë Abramsi në Ukrainë, por çfarë është tanku amerikan?

Për herë të parë u pa dje në fushëbetejë Abramsi në Ukrainë, por çfarë është tanku amerikan?

Evropa
Një M1 Abrams amerikan mund të shihet duke hapur zjarr ndaj rusëve – në videon e parë të tankut në një betejë në Ukrainë

Një M1 Abrams amerikan mund të shihet duke hapur zjarr ndaj rusëve – në videon e parë të tankut në një betejë në Ukrainë

Nga Bota
Jo vetëm vetura: Hyundai sapo ka ndërtuar një koncept të një tanku pa pilot

Jo vetëm vetura: Hyundai sapo ka ndërtuar një koncept të një tanku pa pilot

Auto Lajme
Tankun rus e hedhin në erë ukrainasit, e godasin me predhë antitank – goditja ishte tejet e fuqishme dhe direkte

Tankun rus e hedhin në erë ukrainasit, e godasin me predhë antitank – goditja ishte tejet e fuqishme dhe direkte

Evropa
Tanket Abrams të prodhimit amerikan kanë mbërritur në Ukrainë, thotë Zelensky

Tanket Abrams të prodhimit amerikan kanë mbërritur në Ukrainë, thotë Zelensky

Nga Bota
Droni kamikaz shkatërron tankun rus, shpërthimi ishte tejet i fuqishëm – pamje nga ajri

Droni kamikaz shkatërron tankun rus, shpërthimi ishte tejet i fuqishëm – pamje nga ajri

Evropa
Jo njëherë, por dy – tanku ukrainas godet direkt atë rus nga një distancë shumë e vogël

Jo njëherë, por dy – tanku ukrainas godet direkt atë rus nga një distancë shumë e vogël

Evropa
Një tank që ishte vjedhur nga një bazë ushtarake në Izrael është gjetur në një hekurishte

Një tank që ishte vjedhur nga një bazë ushtarake në Izrael është gjetur në një hekurishte

Kuriozitete
Me Leopardin gjerman, ukrainasit arritën të fitojnë betejën kundër dy tankeve ruse – një prej tyre u godit direkt nga tre kilometra

Me Leopardin gjerman, ukrainasit arritën të fitojnë betejën kundër dy tankeve ruse – një prej tyre u godit direkt nga tre kilometra

Evropa
Gjermania nënshkruan marrëveshje me Italinë, Spanjën dhe Suedinë për të zhvilluar pasardhësin e tankut “Leopard 2”

Gjermania nënshkruan marrëveshje me Italinë, Spanjën dhe Suedinë për të zhvilluar pasardhësin e tankut “Leopard 2”

Evropa
E shkatërruan, pastaj penguan evakuimin e tij me një tjetër goditje – momenti kur tanku “më i ri” rus T-90 e pëson nga dronët ukrainas

E shkatërruan, pastaj penguan evakuimin e tij me një tjetër goditje – momenti kur tanku “më i ri” rus T-90 e pëson nga dronët ukrainas

Nga Bota
Lajmi vjen nga Gjermania: Ukraina do të furnizohet me “dhjetëra” tanke të tjera Leopard ndërsa kundërofensiva vazhdon

Lajmi vjen nga Gjermania: Ukraina do të furnizohet me “dhjetëra” tanke të tjera Leopard ndërsa kundërofensiva vazhdon

Nga Bota
Momenti kur tanku rus shpërthen dhe shndërrohet “në një top të madh zjarri” ndërsa Ukraina tregon rezultate të tjera në kundërofensivën e saj

Momenti kur tanku rus shpërthen dhe shndërrohet “në një top të madh zjarri” ndërsa Ukraina tregon rezultate të tjera në kundërofensivën e saj

Nga Bota
“Ngecin në baltë”: Komandanti ukrainas kërkon armët amerikane dhe britanike, thotë se tanket franceze janë të papërshtatshme për kundërofensivë

“Ngecin në baltë”: Komandanti ukrainas kërkon armët amerikane dhe britanike, thotë se tanket franceze janë të papërshtatshme për kundërofensivë

Nga Bota
Rusët mbushën tankun me 6.000 kilogramë eksploziv dhe e nisën drejt ukrainasve, ra në minë – më pas u hodh në erë me predhë antitank

Rusët mbushën tankun me 6.000 kilogramë eksploziv dhe e nisën drejt ukrainasve, ra në minë – më pas u hodh në erë me predhë antitank

Evropa
Tanku rus i kohës së Bashkimit Sovjetik hidhet në erë nga ukrainasit, shkelë në minën që e bën copa  

Tanku rus i kohës së Bashkimit Sovjetik hidhet në erë nga ukrainasit, shkelë në minën që e bën copa  

Evropa
Ishte ndalë për ta ndezur një cigare, ushtari në tankun rus e pëson keq – droni ukrainas e godet me granatë

Ishte ndalë për ta ndezur një cigare, ushtari në tankun rus e pëson keq – droni ukrainas e godet me granatë

Evropa
Ankaraja paralajmëron prodhimin e tankut “Made in Turkiye”

Ankaraja paralajmëron prodhimin e tankut “Made in Turkiye”

Turqia
Ukrainasit hedhin granatën e cila shkon “direkt poshtë” dhe futet brenda kapakut të hapur të një tanku rus

Ukrainasit hedhin granatën e cila shkon “direkt poshtë” dhe futet brenda kapakut të hapur të një tanku rus

Nga Bota
Ukrainasit hedhin bombë mbi tankun rus, ajo bie brenda përmes kapakut ku futet shoferi – shpërthimi i municionit e bën copa

Ukrainasit hedhin bombë mbi tankun rus, ajo bie brenda përmes kapakut ku futet shoferi – shpërthimi i municionit e bën copa

Evropa
Droni kamikaz i ushtrisë ukrainase godet direkt tankun rus

Droni kamikaz i ushtrisë ukrainase godet direkt tankun rus

Evropa
Artileria ukrainase godet tankun rus, ushtari i Vladimir Putinit i përfshirë nga zjarri shihet duke vrapuar

Artileria ukrainase godet tankun rus, ushtari i Vladimir Putinit i përfshirë nga zjarri shihet duke vrapuar

Evropa
Ushtari rus në tank nuk i vëren bashkëluftëtarët mbi mjetin tjetër të blinduar, i godet me tytën e topit – pesë prej tyre i rrëzon në tokë

Ushtari rus në tank nuk i vëren bashkëluftëtarët mbi mjetin tjetër të blinduar, i godet me tytën e topit – pesë prej tyre i rrëzon në tokë

Dështime
Tanku rus bie në një minë ukrainase – pamjet tregojnë momentin kur bëhet ‘zjarr e pluhur’ dhe reagimin e ushtarëve që ishin brenda

Tanku rus bie në një minë ukrainase – pamjet tregojnë momentin kur bëhet ‘zjarr e pluhur’ dhe reagimin e ushtarëve që ishin brenda

Nga Bota