LAJMI I FUNDIT:

Jo njëherë, por dy – tanku ukrainas godet direkt atë rus nga një distancë shumë e vogël

Jo njëherë, por dy – tanku ukrainas godet direkt atë rus nga një distancë shumë e vogël
Reklama

Beteja të ashpra po zhvillohen mes ukrainasve dhe forcave pushtuese ruse, në pothuajse tërë territorin e Ukrainës.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, shihet sesi tanku ukrainas nga një distancë shumë e afërt arrin ta hedhë në erë tankun rus, transmeton Telegrafi.


Ishin lisat që i ndanin dy mjetet luftarake dhe në një moment tyta e topit të tankut ukrainas drejtohet nga ajo ruse, dhe pa u menduar dy herë shkrep predhën që e shkatërron.

Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën
Lexo po ashtu Pas mosmarrëveshjeve për drithërat, Polonia ndalon furnizimin me armë për Ukrainën

Për t’u siguruar se ajo assesi nuk do të lëvizë më, e godet edhe një herë duke bërë që copat e saj të shpërndahen në fushën e gjelbëruar.

Në video shihet një ushtar rus që zbret nga tanku pas goditjes së parë, ndërsa goditja e dytë ishte aq e menjëhershme, sa që nuk dihet asgjë për fatin e tij.

Betejat mes tankeve janë shumë të rralla si në këtë rast, për faktin se të dyja palët i konsiderojnë si shumë të vlefshme dhe nuk i ekspozojnë edhe aq shumë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

Botë
Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Çfarë parasheh plani ambicioz i NASA-s për ndërtimin e shtëpive në Hënë deri në vitin 2040?

Botë
“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

Botë
Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Kush janë grupet e armatosura militante në Gaza?

Botë
'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

'Situatë shumë e rëndë': Dhjetë vende evropiane rrisin praninë ushtarake në Detin Baltik, përmes një klauzole të aktivizuar për herë të parë

Evropa
Hamasi ka një kërkesë për Elon Musk, pas vizitës së këtij të fundit në Izrael

Hamasi ka një kërkesë për Elon Musk, pas vizitës së këtij të fundit në Izrael

Botë
Kalo në kategori