LAJMI I FUNDIT:

Tanja Fajon

114 Artikuj

Tanja Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë vendimtare që RMV të ecë para në rrugën drejt BE-së

Tanja Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë vendimtare që RMV të ecë para në rrugën drejt BE-së

Maqedonia e Veriut
BE-ja e papërfunduar: Integrimi i Ballkanit Perëndimor si domosdoshmëri gjeostrategjike

BE-ja e papërfunduar: Integrimi i Ballkanit Perëndimor si domosdoshmëri gjeostrategjike

Opinione
Me shpejtësi të plotë drejt vitit 2030

Me shpejtësi të plotë drejt vitit 2030

Opinione
Fajon: Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet ta shfrytëzojnë momentumin politik për zgjerim të BE-së

Fajon: Vendet e Ballkanit Perëndimor duhet ta shfrytëzojnë momentumin politik për zgjerim të BE-së

Kosovë
Mariçiq-Fajon: BE-ja jep mundësi, e cila nuk lëshohet, Sllovenia me përkrahje për hapin e ardhshëm

Mariçiq-Fajon: BE-ja jep mundësi, e cila nuk lëshohet, Sllovenia me përkrahje për hapin e ardhshëm

Maqedonia e Veriut
Forumi i Bledit “bashkon” Kurtin me Ramën, Fajon: Sllovenia do të punojë shumë për ta sjellë Ballkanin më afër BE-së

Forumi i Bledit “bashkon” Kurtin me Ramën, Fajon: Sllovenia do të punojë shumë për ta sjellë Ballkanin më afër BE-së

Kosovë
Faleminderit! – eurodeputetët që ishin zë i fuqishëm brenda BE-së për heqjen e vizave për Kosovën

Faleminderit! – eurodeputetët që ishin zë i fuqishëm brenda BE-së për heqjen e vizave për Kosovën

Jehona Hulaj
Fajon e Lajçak flasin për zhvillimet në Ballkan dhe dialogun Kosovë-Serbi

Fajon e Lajçak flasin për zhvillimet në Ballkan dhe dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Vërshimet në vend, vizita e pesë emisarëve për dialogun dhe deklarata e Lajçakut – top lajmet e javës

Vërshimet në vend, vizita e pesë emisarëve për dialogun dhe deklarata e Lajçakut – top lajmet e javës

Besnike Salihu
“Kemi histori të përbashkët me Kosovën, “Kemi nevojë për një Ballkan dhe Kosovë të fortë” – gjithçka nga vizita e diplomates Fajon në Prishtinë

“Kemi histori të përbashkët me Kosovën, “Kemi nevojë për një Ballkan dhe Kosovë të fortë” – gjithçka nga vizita e diplomates Fajon në Prishtinë

Kosovë
Fajon: Sllovenia do ta ndihmojë Kosovën, kemi një histori të përbashkët

Fajon: Sllovenia do ta ndihmojë Kosovën, kemi një histori të përbashkët

Kosovë
Osmani priti në takim Tanja Fajon: Serbia po përpiqet ta destabilizojë Kosovën dhe ta pengojë dialogun përmes bandave kriminale

Osmani priti në takim Tanja Fajon: Serbia po përpiqet ta destabilizojë Kosovën dhe ta pengojë dialogun përmes bandave kriminale

Kosovë
Gërvalla flet për ambasadorin Berishaj: Nuk mund të shkarkohet për shkak të spekulimeve mediale – po presim faktet

Gërvalla flet për ambasadorin Berishaj: Nuk mund të shkarkohet për shkak të spekulimeve mediale – po presim faktet

Kosovë
Fajon: Kosova dhe Serbia të shmangin tensionet  – të ulen dhe të diskutojnë për propozimin e BE-së për normalizim të raporteve

Fajon: Kosova dhe Serbia të shmangin tensionet – të ulen dhe të diskutojnë për propozimin e BE-së për normalizim të raporteve

Kosovë
Kryediplomatja sllovene Tanja Fajon sot në Kosovë, pritet nga Osmani dhe Konjufca

Kryediplomatja sllovene Tanja Fajon sot në Kosovë, pritet nga Osmani dhe Konjufca

Kosovë
Reagon MPJ Maqedoni: Kërkojmë ndjesë për lëshimin me flamujt në takimin me ministren Fajon

Reagon MPJ Maqedoni: Kërkojmë ndjesë për lëshimin me flamujt në takimin me ministren Fajon

Politikë
MPJ Maqedoni bëri skandal diplomatik, ministren sllovene e priti me flamurin e Sllovakisë

MPJ Maqedoni bëri skandal diplomatik, ministren sllovene e priti me flamurin e Sllovakisë

Maqedonia e Veriut
Fajon: RMV e ka mbështetjen që deri në vitin 2030 të bëhet anëtare e BE-së

Fajon: RMV e ka mbështetjen që deri në vitin 2030 të bëhet anëtare e BE-së

Politikë
Fajon e quan absurde deklaratën e Vuçiqit se Sllovenia shkeli integritetin territorial të Serbisë kur e njohu Kosovën

Fajon e quan absurde deklaratën e Vuçiqit se Sllovenia shkeli integritetin territorial të Serbisë kur e njohu Kosovën

Kosovë
Gërvalla në Forumin e Bledit, BE nuk duhet të lejojë që Rusia të destabilizojë Ballkanin Perëndimor

Gërvalla në Forumin e Bledit, BE nuk duhet të lejojë që Rusia të destabilizojë Ballkanin Perëndimor

Kosovë
Sllovenia mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Sllovenia mbështet liberalizimin e vizave për Kosovën

Kosovë
Fajon do të largohet nga Parlamenti Evropian, një post i ri po e pret në Slloveni

Fajon do të largohet nga Parlamenti Evropian, një post i ri po e pret në Slloveni

Sllovenia
Fajon: Dallimet midis shteteve anëtare e ndërlikojnë qëndrimin e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor

Fajon: Dallimet midis shteteve anëtare e ndërlikojnë qëndrimin e BE-së ndaj Ballkanit Perëndimor

Kosovë
Eurodeputetët bëjnë thirrje që të ulen tensionet ndërmjet Kosovës e Serbisë dhe të vazhdohet dialogu

Eurodeputetët bëjnë thirrje që të ulen tensionet ndërmjet Kosovës e Serbisë dhe të vazhdohet dialogu

Kosovë