LAJMI I FUNDIT:

Takimi i Ohrit

121 Artikuj

Paqartësi lidhur me prezantimin e statutit të Asociacionit

Paqartësi lidhur me prezantimin e statutit të Asociacionit

Kosovë
Hoti akuza Kurtit: E kundërshtoi Asociacionin për të ardhur në pushtet, tash e pranon për të qëndruar në pushtet

Hoti akuza Kurtit: E kundërshtoi Asociacionin për të ardhur në pushtet, tash e pranon për të qëndruar në pushtet

Politikë
Ymeri: Kjo formë e organizimit të zgjedhjeve në veri nuk i bën ato legjitime

Ymeri: Kjo formë e organizimit të zgjedhjeve në veri nuk i bën ato legjitime

Kosovë
A do ta zbatojë Serbia marrëveshjen e Ohrit?

A do ta zbatojë Serbia marrëveshjen e Ohrit?

Kosovë
Rohde pas komenteve të Kurtit: Duhet të zbatohen të gjitha pikat e marrëveshjes së Ohrit

Rohde pas komenteve të Kurtit: Duhet të zbatohen të gjitha pikat e marrëveshjes së Ohrit

Kosovë
Kërkohen sanksione kundër Serbisë për moszbatim të marrëveshjes bazike

Kërkohen sanksione kundër Serbisë për moszbatim të marrëveshjes bazike

Kosovë
Takimi i Ohrit, rruga drejt zgjidhjes apo e kundërta?

Takimi i Ohrit, rruga drejt zgjidhjes apo e kundërta?

Kosovë
Shefi i kabinetit të Presidentes kërkon që BE t’i vendos sanksione Serbisë pas deklaratave të fundit të Vuçiqit

Shefi i kabinetit të Presidentes kërkon që BE t’i vendos sanksione Serbisë pas deklaratave të fundit të Vuçiqit

Kosovë
Kosovës i mohohet pjesëmarrja në Olimpiadën Matematike Ballkanike, Serbia shkel ujdinë e Ohrit

Kosovës i mohohet pjesëmarrja në Olimpiadën Matematike Ballkanike, Serbia shkel ujdinë e Ohrit

Kosovë
Haradinaj për ujdinë e Ohrit: Fituam njohjen “de fakto” nga Serbia, Kosovës iu hap rruga për NATO

Haradinaj për ujdinë e Ohrit: Fituam njohjen “de fakto” nga Serbia, Kosovës iu hap rruga për NATO

Politikë
Haradinaj: Implementimi i marrëveshjes së Ohrit, hap perspektivën e Kosovës drejt BE-së

Haradinaj: Implementimi i marrëveshjes së Ohrit, hap perspektivën e Kosovës drejt BE-së

Kosovë
Kurti: Kemi nevojë për zbatim të saktë dhe të shpejtë të marrëveshjes, ajo nuk mund të zbatohet njëanshëm

Kurti: Kemi nevojë për zbatim të saktë dhe të shpejtë të marrëveshjes, ajo nuk mund të zbatohet njëanshëm

Kosovë
Hasani: Ujdia e Ohrit ka dy cilësi që e bëjnë të ndryshme nga marrëveshjet e kaluara

Hasani: Ujdia e Ohrit ka dy cilësi që e bëjnë të ndryshme nga marrëveshjet e kaluara

Kosovë
Von Cramon: Anëtarësimi i Kosovës në OKB nuk varet nga Serbia

Von Cramon: Anëtarësimi i Kosovës në OKB nuk varet nga Serbia

Kosovë
Rama e quan Kurtin mik të posaçëm: I shpreha mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit të raporteve me Serbinë

Rama e quan Kurtin mik të posaçëm: I shpreha mbështetje në hapat e mëtejmë drejt normalizimit të raporteve me Serbinë

Kosovë
​Zbatimi i marrëveshjes me Serbinë mund të zvarritet

​Zbatimi i marrëveshjes me Serbinë mund të zvarritet

Kosovë
Begaj, Kurtit: Dakordimi në Ohër – garanci për paqen

Begaj, Kurtit: Dakordimi në Ohër – garanci për paqen

Kosovë
Dakordimi Kosovë-Serbi në Ohër, Kurti diskuton sot me Ramën në Tiranë

Dakordimi Kosovë-Serbi në Ohër, Kurti diskuton sot me Ramën në Tiranë

Kosovë
Tym dhe flamuj të bardhë para Qeverisë, Molliqaj: Kurti tani po e do më shumë pushtetin se shtetin

Tym dhe flamuj të bardhë para Qeverisë, Molliqaj: Kurti tani po e do më shumë pushtetin se shtetin

Kosovë
Ligji për Këshillin Prokurorial i pavlefshëm, qëndrimi i QUINT-it për zgjedhjet në veri dhe deklarata e Cholletit pas marrëveshjes së Ohrit- lajmet e javës

Ligji për Këshillin Prokurorial i pavlefshëm, qëndrimi i QUINT-it për zgjedhjet në veri dhe deklarata e Cholletit pas marrëveshjes së Ohrit- lajmet e javës

Besnike Salihu
PSD sot në protestë, në kundërshtim të marrëveshjes së Ohrit

PSD sot në protestë, në kundërshtim të marrëveshjes së Ohrit

Kosovë
Liderët e BE-së thirrje Kosovës dhe Serbisë të zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit

Liderët e BE-së thirrje Kosovës dhe Serbisë të zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit

Kosovë
“Pinokio” për Kurtin, qumësht e tortë ndaj Bislimit e parullë “edhe asi, edhe ksi” për Konjufcën – aksionet e PSD-së në kundërshtim të marrëveshjes së Ohrit

“Pinokio” për Kurtin, qumësht e tortë ndaj Bislimit e parullë “edhe asi, edhe ksi” për Konjufcën – aksionet e PSD-së në kundërshtim të marrëveshjes së Ohrit

Besnike Salihu
Ambasadori Hill: Po bisedohet për një takim mes Kurtit dhe Vuçiqit, për të sqaruar disa gjëra

Ambasadori Hill: Po bisedohet për një takim mes Kurtit dhe Vuçiqit, për të sqaruar disa gjëra

Kosovë