LAJMI I FUNDIT:
Taika Waititi

Taika Waititi

244 Artikuj

Info

Taika David Cohen (lindur më 16 gusht 1975), i njohur profesionalisht si Taika Waititi, është një regjisor, aktor dhe komedian me prejardhje nga Zelanda e Re.

Ai është fitues i një çmimi “Oscar”, një çmimi BAFTA dhe një çmimi Grammy, dhe ka marrë dy nominime në Primetime Emmy Awards. Filmat e tij artistikë “Boy (2010)” dhe “Hunt for the Wilderpeople (2016)” kanë qenë secili filmi me fitimet më të mëdha në Zelandën e Re.

Në vitin 2021, Taika nisi një lidhje serioze me këngëtaren shqiptare me famë botërore, Rita Ora, me të cilën u martua në gusht të vitit 2022.

Rita Ora nxjerr në pah barkun e saj të tonifikuar, teksa ndan fotografi me bashkëshortin Taika Waititi, duke promovuar markën e saj të tekilës

Rita Ora nxjerr në pah barkun e saj të tonifikuar, teksa ndan fotografi me bashkëshortin Taika Waititi, duke promovuar markën e saj të tekilës

Yjet
Taika Waititi me urim të veçantë për Rita Orën me rastin e Shën Valentinit

Taika Waititi me urim të veçantë për Rita Orën me rastin e Shën Valentinit

Yjet
Rita Ora zbulon arsyen pse dasma e saj u mbajt sekret dhe lë të kuptohet se bashkë me burrin, po diskutojnë planet për të bërë një fëmijë

Rita Ora zbulon arsyen pse dasma e saj u mbajt sekret dhe lë të kuptohet se bashkë me burrin, po diskutojnë planet për të bërë një fëmijë

Yjet
Tirana dhe Prishtina hapin dyert për figurat me renome botërore – kujt iu dhurua ‘Çelësi i Qytetit” gjatë vitit 2023?

Tirana dhe Prishtina hapin dyert për figurat me renome botërore – kujt iu dhurua ‘Çelësi i Qytetit” gjatë vitit 2023?

Butrint Avdyli
Kosova nikoqire e yjeve: Van Damme, Akon, Taika Waititi e Rita Ora – të famshmit ndërkombëtarë që e vizituan Kosovën gjatë vitit 2023

Kosova nikoqire e yjeve: Van Damme, Akon, Taika Waititi e Rita Ora – të famshmit ndërkombëtarë që e vizituan Kosovën gjatë vitit 2023

Butrint Avdyli
Rita Ora dhe Taika Waititi po e festojnë Vitin e Ri larg dhe të ndarë nga njëri-tjetri

Rita Ora dhe Taika Waititi po e festojnë Vitin e Ri larg dhe të ndarë nga njëri-tjetri

Po Flitet
Rita Ora dhe Taika Waititi rikthehen në Zelandë të Re për të shijuar pushimet në rezidencën e tyre milionëshe të blerë së fundmi

Rita Ora dhe Taika Waititi rikthehen në Zelandë të Re për të shijuar pushimet në rezidencën e tyre milionëshe të blerë së fundmi

Yjet
Rita Ora tregon figurën e saj atraktive me bikini të zeza, në pushime në Zelandën e Re

Rita Ora tregon figurën e saj atraktive me bikini të zeza, në pushime në Zelandën e Re

Yjet
Një xhentëlmen si Taika Waititi, kujdeset që në asnjë moment partnerja e tij Rita Ora të mos laget nga shiu

Një xhentëlmen si Taika Waititi, kujdeset që në asnjë moment partnerja e tij Rita Ora të mos laget nga shiu

Yjet
Me pantallona si të ushtrisë dhe pallto masive, Rita Ora shfaqet e lodhur pas largimit nga festa me bashkëshortin

Me pantallona si të ushtrisë dhe pallto masive, Rita Ora shfaqet e lodhur pas largimit nga festa me bashkëshortin

Yjet
Rita Ora modelon me një fustan të zi me thumba argjendi në shpinë, për British Fashion Awards 2023

Rita Ora modelon me një fustan të zi me thumba argjendi në shpinë, për British Fashion Awards 2023

Yjet
Rita Ora duket me shumë stil përkrah Taika Waititit teksa marrin pjesë ne eventin e “Adidas”

Rita Ora duket me shumë stil përkrah Taika Waititit teksa marrin pjesë ne eventin e “Adidas”

Yjet
Rita Ora shkëlqen në një fustan të shkurtë, ndërsa bashkohet me bashkëshortin Taika Waititi në darkën e “Business Of Fashion”

Rita Ora shkëlqen në një fustan të shkurtë, ndërsa bashkohet me bashkëshortin Taika Waititi në darkën e “Business Of Fashion”

Yjet
Rita Ora merr vëmendjen me interpretimin dhe paraqitjen e saj në eventin “Business of Fashion Voices”

Rita Ora merr vëmendjen me interpretimin dhe paraqitjen e saj në eventin “Business of Fashion Voices”

Yjet
Vjosa Osmani publikon një video përmbledhëse të darkës së yjeve, ku prezente ishte edhe Rita Ora me burrin e saj Taika Waititi

Vjosa Osmani publikon një video përmbledhëse të darkës së yjeve, ku prezente ishte edhe Rita Ora me burrin e saj Taika Waititi

Yjet
Rita Ora bashkë me Taika Waititin ia hedhin valles me këngë shqipe për 28 Nëntor

Rita Ora bashkë me Taika Waititin ia hedhin valles me këngë shqipe për 28 Nëntor

Yjet
Rita Ora publikon fotografi nga vizita e saj në Kosovë

Rita Ora publikon fotografi nga vizita e saj në Kosovë

Yjet
Rita Ora shijon jetën e natës në Zone Club me bashkëshortin e saj, Taika Waititin

Rita Ora shijon jetën e natës në Zone Club me bashkëshortin e saj, Taika Waititin

Yjet
Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Presidentja Osmani: Bashkë me disa artistë nga Kosova festuam arritjet globale të Rita Orës dhe të shqiptarëve kudo që janë

Yjet
Taika Waititi i bën një dedikim të veçantë Ritës për ditëlindje: Gruaja ime, jeta ime

Taika Waititi i bën një dedikim të veçantë Ritës për ditëlindje: Gruaja ime, jeta ime

Yjet
Taika Waititi: Jam i nderuar që po e vizitoj vendlindjen e gruas time, ndihem si në shtëpi

Taika Waititi: Jam i nderuar që po e vizitoj vendlindjen e gruas time, ndihem si në shtëpi

Yjet
Rita Ora në takim me Kurtin: Keni qenë shumë mbështetës, jam shumë krenare të të thërras kryeministri jonë

Rita Ora në takim me Kurtin: Keni qenë shumë mbështetës, jam shumë krenare të të thërras kryeministri jonë

Yjet
Kurti pret në takim Rita Orën dhe bashkëshortin e saj Taika Waititin

Kurti pret në takim Rita Orën dhe bashkëshortin e saj Taika Waititin

Yjet
Rita Ora së bashku me familjen në Kosovë – pamje nga befasia që iu bë për ditëlindje

Rita Ora së bashku me familjen në Kosovë – pamje nga befasia që iu bë për ditëlindje

Yjet