LAJMI I FUNDIT:

Sulm në zemër

41 Artikuj

I akuzuar se ka shtyrë bashkëshorten drejt vetëvrasjes, qytetari ndërron jetë në ambientet e Gjykatës së Tiranës

I akuzuar se ka shtyrë bashkëshorten drejt vetëvrasjes, qytetari ndërron jetë në ambientet e Gjykatës së Tiranës

Shqipëri
Shkoi për të marrë pensionin, ndërron jetë në zyrën postare i moshuari në Pogradec

Shkoi për të marrë pensionin, ndërron jetë në zyrën postare i moshuari në Pogradec

Shqipëri
Lituanezi falsifikoi një atak në zemër në 20 restorante në Spanjë, për të shmangur pagesën e faturës

Lituanezi falsifikoi një atak në zemër në 20 restorante në Spanjë, për të shmangur pagesën e faturës

Interesante
Urth apo sulm në zemër? Ja kur duhet të kërkoni ndihmë urgjente mjekësore për shkak të dhimbjes së barkut

Urth apo sulm në zemër? Ja kur duhet të kërkoni ndihmë urgjente mjekësore për shkak të dhimbjes së barkut

Këshilla mjekësore
Dyshohet se ka pësuar arrest kardiak gjatë drejtimit të makinës dhe përplaset me shtyllën, ndërron jetë 48-vjeçari në Lushnje

Dyshohet se ka pësuar arrest kardiak gjatë drejtimit të makinës dhe përplaset me shtyllën, ndërron jetë 48-vjeçari në Lushnje

Shqipëri
Shumica e njerëzve përjetojnë disa nga këto simptoma përpara një sulmi në zemër

Shumica e njerëzve përjetojnë disa nga këto simptoma përpara një sulmi në zemër

Këshilla mjekësore
‘Jetonte nga dita në ditë, u largua nga kjo botë me buzëqeshje në fytyrë’ – djali i Coolios tregon shkakun e vdekjes së babait

‘Jetonte nga dita në ditë, u largua nga kjo botë me buzëqeshje në fytyrë’ – djali i Coolios tregon shkakun e vdekjes së babait

Po Flitet
Një person rrëzohet papritur në tokë në Prishtinë, policia dhe ndihma e shpejtë në vendin e ngjarjes – dyshohet për sulm në zemër

Një person rrëzohet papritur në tokë në Prishtinë, policia dhe ndihma e shpejtë në vendin e ngjarjes – dyshohet për sulm në zemër

Kronika e Zezë
Pas sulmit kardiak, Komandant Malisheva lirohet nga Spitali i Shkupit

Pas sulmit kardiak, Komandant Malisheva lirohet nga Spitali i Shkupit

Kosovë
Punonjësit e autoambulancës refuzuan ta ndihmojnë burrin që kishte pësuar infarkt në Kaliforni, nuk u futën në shtëpinë e pleqve

Punonjësit e autoambulancës refuzuan ta ndihmojnë burrin që kishte pësuar infarkt në Kaliforni, nuk u futën në shtëpinë e pleqve

Amerika
Shkoi për ta ndihmuar bijën të pastron rrënojat e shtëpisë pas tornadove në Kentucky, burri pëson sulm në zemër – e shpallin të vdekur në spital

Shkoi për ta ndihmuar bijën të pastron rrënojat e shtëpisë pas tornadove në Kentucky, burri pëson sulm në zemër – e shpallin të vdekur në spital

Amerika
Italiani gjendet pa shenja jete në dhomën e hotelit në Kamzë

Italiani gjendet pa shenja jete në dhomën e hotelit në Kamzë

Shqipëri
Vdes në moshën 19 vjeçare nga sulmi në zemër futbollisti Marco Tampwo, kishte qenë i infektuar me coronavirus

Vdes në moshën 19 vjeçare nga sulmi në zemër futbollisti Marco Tampwo, kishte qenë i infektuar me coronavirus

Ndërkombëtare
Katër ‘shenjat kryesore të hershme’ që mund të tregojnë se po përjetoni një sulm në zemër

Katër ‘shenjat kryesore të hershme’ që mund të tregojnë se po përjetoni një sulm në zemër

Shëndetësi Lajme
Konsumimi i tepruar i këtyre pesë pijeve shton rrezikun për sulm në zemër

Konsumimi i tepruar i këtyre pesë pijeve shton rrezikun për sulm në zemër

Shëndetësi Lajme
Sulmi në zemër – koha dhe simptomat më të shpeshta

Sulmi në zemër – koha dhe simptomat më të shpeshta

Shëndetësi Lajme
Rrëfimi i Demi Lovato për pasojat që ia la mbidoza, nga e cila ka pasur tri goditje në tru dhe një sulm në zemër

Rrëfimi i Demi Lovato për pasojat që ia la mbidoza, nga e cila ka pasur tri goditje në tru dhe një sulm në zemër

Po Flitet
Ankohej për dhimbje në gjoks, britanikja frikësohej se po të shkonte në spital do të infektohet me COVID-19 – ndërron jetë nga sulmi në zemër

Ankohej për dhimbje në gjoks, britanikja frikësohej se po të shkonte në spital do të infektohet me COVID-19 – ndërron jetë nga sulmi në zemër

Evropa
Tri shenja paralajmëruese të sulmit në zemër

Tri shenja paralajmëruese të sulmit në zemër

Shëndetësi Lajme
Tre të burgosur i shpëtojnë jetën rojës që pësoi sulm në zemër – publikohen pamjet e ngjarjes në një burg në Georgia

Tre të burgosur i shpëtojnë jetën rojës që pësoi sulm në zemër – publikohen pamjet e ngjarjes në një burg në Georgia

Nga Bota
Koeman shtrihet në spital me urgjencë shkaku i problemeve me zemër

Koeman shtrihet në spital me urgjencë shkaku i problemeve me zemër

Ndërkombëtare
Vegjetarianët kanë më pak rrezik për sulm në zemër

Vegjetarianët kanë më pak rrezik për sulm në zemër

Shëndetësi Lajme
Teprica e këtij elementi jetik çon në sulm në zemër dhe tru

Teprica e këtij elementi jetik çon në sulm në zemër dhe tru

Shëndetësi Lajme
Si të shpëtoni nga sulmi i zemrës nëse jeni vetëm në shtëpi

Si të shpëtoni nga sulmi i zemrës nëse jeni vetëm në shtëpi

Këshilla mjekësore