LAJMI I FUNDIT:

Stërvitje ushtarake

42 Artikuj

Bjellorusia nis stërvitjet ushtarake në zonat afër kufirit me Ukrainën, Lituaninë dhe Poloninë

Bjellorusia nis stërvitjet ushtarake në zonat afër kufirit me Ukrainën, Lituaninë dhe Poloninë

Evropa
Kontigjenti i FSK-së do të marrë pjesë në stërvitjen ushtarake në Belize

Kontigjenti i FSK-së do të marrë pjesë në stërvitjen ushtarake në Belize

Kosovë
Trupat e NATO-s kaluan lumin Vistula të Polonisë në “stërvitjen më të madhe e NATO-s që nga Lufta e Ftohtë”

Trupat e NATO-s kaluan lumin Vistula të Polonisë në “stërvitjen më të madhe e NATO-s që nga Lufta e Ftohtë”

Nga Bota
NATO-ja e sapo zgjeruar fillon stërvitjen në Finlandë, Norvegji dhe Suedi – më shumë se 20,000 ushtarë “në mbrojtje të terrenit të saj nordik”

NATO-ja e sapo zgjeruar fillon stërvitjen në Finlandë, Norvegji dhe Suedi – më shumë se 20,000 ushtarë “në mbrojtje të terrenit të saj nordik”

Nga Bota
Anijet luftarake vihen në lëvizje, NATO fillon stërvitjen më të madhe që nga Lufta e Ftohtë

Anijet luftarake vihen në lëvizje, NATO fillon stërvitjen më të madhe që nga Lufta e Ftohtë

Nga Bota
Qitje me mortaja dhe granatë hedhës antitank, Ushtria Shqiptare stërvitet në poligonin e Bizës

Qitje me mortaja dhe granatë hedhës antitank, Ushtria Shqiptare stërvitet në poligonin e Bizës

Shqipëri
NATO po përgatit stërvitjen më të madhe ushtarake që nga Lufta e Ftohtë – do të simulojë “reagimin ndaj agresionit të mundshëm rus kundër një prej anëtarëve të saj”

NATO po përgatit stërvitjen më të madhe ushtarake që nga Lufta e Ftohtë – do të simulojë “reagimin ndaj agresionit të mundshëm rus kundër një prej anëtarëve të saj”

Nga Bota
Lëvizje të shtuara të trupave dhe automjeteve të KFOR-it – për shkak të stërvitjeve ushtarake

Lëvizje të shtuara të trupave dhe automjeteve të KFOR-it – për shkak të stërvitjeve ushtarake

Siguri
Fluturime me helikopterë dhe lëvizje të automjeteve ushtarake, KFOR-i do të kryej stërvitje në disa prej komunave

Fluturime me helikopterë dhe lëvizje të automjeteve ushtarake, KFOR-i do të kryej stërvitje në disa prej komunave

Kosovë
Ushtria e Koresë së Jugut dhe ajo amerikane kryen stërvitje të mëdha me zjarr të vërtetë pranë kufirit me Korenë e Veriut

Ushtria e Koresë së Jugut dhe ajo amerikane kryen stërvitje të mëdha me zjarr të vërtetë pranë kufirit me Korenë e Veriut

Azia
Regjim i posaçëm i komunikacionit sot në Shkup

Regjim i posaçëm i komunikacionit sot në Shkup

Maqedonia e Veriut
Radoiçiq, Lista Serbe e Dodik, Peci: Maskaradë e dështuar e idesë “Serbi e madhe”

Radoiçiq, Lista Serbe e Dodik, Peci: Maskaradë e dështuar e idesë “Serbi e madhe”

Siguri
Suedezët fillojnë stërvitjen më të madhe ushtarake në 25 vitet e fundit, ku do të marrin pjesë 26,000 ushtarë

Suedezët fillojnë stërvitjen më të madhe ushtarake në 25 vitet e fundit, ku do të marrin pjesë 26,000 ushtarë

Evropa
Skuadrilja e helikopterëve të marinës amerikane përfundon stërvitjen e rrallë në Shqipëri

Skuadrilja e helikopterëve të marinës amerikane përfundon stërvitjen e rrallë në Shqipëri

Shqipëri
Rusia dhe Bjellorusia nisin stërvitjet e përbashkëta ushtarake duke ngjallur frikën për një ofensivë të re në Ukrainë

Rusia dhe Bjellorusia nisin stërvitjet e përbashkëta ushtarake duke ngjallur frikën për një ofensivë të re në Ukrainë

Nga Bota
Kadetët e rinj të FSK-së stërviten për reagim në mot të ashpër, Mehaj publikon pamjet

Kadetët e rinj të FSK-së stërviten për reagim në mot të ashpër, Mehaj publikon pamjet

Kosovë
Kina vazhdon të provokojë situatën, kryen stërvitje të tjera ushtarake “në shkallë të gjerë” rreth Tajvanit

Kina vazhdon të provokojë situatën, kryen stërvitje të tjera ushtarake “në shkallë të gjerë” rreth Tajvanit

Nga Bota
Shqipëria merr pjesë në stërvitjen e forcave sulmuese dhe mbështetëse detare të NATO-s në detet Adriatik dhe Jon

Shqipëria merr pjesë në stërvitjen e forcave sulmuese dhe mbështetëse detare të NATO-s në detet Adriatik dhe Jon

Shqipëri
Mehaj: FSK përfundoi me sukses stërvitjen “Saber Junction 2022” në Gjermani

Mehaj: FSK përfundoi me sukses stërvitjen “Saber Junction 2022” në Gjermani

Siguri
Dalin pamjet e stërvitjes ushtarake “Biza ’22”, Peleshi: Certifikimi i NATO-s, një prej arritjeve më domethënëse të Forcave të Armatosura

Dalin pamjet e stërvitjes ushtarake “Biza ’22”, Peleshi: Certifikimi i NATO-s, një prej arritjeve më domethënëse të Forcave të Armatosura

Shqipëri
Sërish kërcënon Serbia, thotë se ushtria e saj është në gatishmëri të lartë luftarake përgjatë kufirit me Kosovën

Sërish kërcënon Serbia, thotë se ushtria e saj është në gatishmëri të lartë luftarake përgjatë kufirit me Kosovën

Siguri
SHBA-të dhe Koreja e Jugut fillojnë stërvitjet më të mëdha ushtarake në vitet e fundit

SHBA-të dhe Koreja e Jugut fillojnë stërvitjet më të mëdha ushtarake në vitet e fundit

Azia
Dalin pamjet e stërvitjes së Policisë Ushtarake shqiptare, së shpejti pjesë e “Swift Response-22” në Maqedoninë e Veriut

Dalin pamjet e stërvitjes së Policisë Ushtarake shqiptare, së shpejti pjesë e “Swift Response-22” në Maqedoninë e Veriut

Shqipëri
Përfundon 72 orë stërvitje, Forcat e Armatosura të Shqipërisë gati për testimin e NATO-s

Përfundon 72 orë stërvitje, Forcat e Armatosura të Shqipërisë gati për testimin e NATO-s

Shqipëri