LAJMI I FUNDIT:

Start up

25 Artikuj

Cilat qytete në Evropë janë më të mirat për “bizneset start-up”?

Cilat qytete në Evropë janë më të mirat për “bizneset start-up”?

Botë
Kompania nga Kosova në garë ndaj kompanive evropiane për ‘Startup of the year’, ja si mund ta votoni

Kompania nga Kosova në garë ndaj kompanive evropiane për ‘Startup of the year’, ja si mund ta votoni

Lajme Teknologji
Seppälä flet për mundësinë e bashkëpunimit mes start-upeve nga Finlanda dhe Kosova

Seppälä flet për mundësinë e bashkëpunimit mes start-upeve nga Finlanda dhe Kosova

Albert Spahiu
Begu pas 10 viteve në ICK emërohet drejtor i Plug and Play Tech Center për Ballkanin Perëndimor

Begu pas 10 viteve në ICK emërohet drejtor i Plug and Play Tech Center për Ballkanin Perëndimor

Biznes
Kompania start-up pas Stable Diffusion lanson sistemin e inteligjencës artificiale për gjenerimin e videove nga teksti

Kompania start-up pas Stable Diffusion lanson sistemin e inteligjencës artificiale për gjenerimin e videove nga teksti

Lajme Teknologji
Si i nxiti Covid startup-et aziatike të përdorin teknologjinë për të revolucionarizuar mbështetjen e shëndetit mendor

Si i nxiti Covid startup-et aziatike të përdorin teknologjinë për të revolucionarizuar mbështetjen e shëndetit mendor

Lajme Teknologji
Kurti viziton korporatën Uber, startup-in gjigant në Kaliforni

Kurti viziton korporatën Uber, startup-in gjigant në Kaliforni

Kosovë
Aplikacioni shqiptar i dërgesave ‘Hajde’ siguron 1 milion dollarë financim për t’u zgjeruar në rajon

Aplikacioni shqiptar i dërgesave ‘Hajde’ siguron 1 milion dollarë financim për t’u zgjeruar në rajon

Shqipëri
Ministria e Tregtisë jep 3.65 milionë euro grante për tri skema për bizneset e vogla dhe të mesme

Ministria e Tregtisë jep 3.65 milionë euro grante për tri skema për bizneset e vogla dhe të mesme

Financa
Portali AlbaniaTech – gjithçka mbi ekosistemin shqiptar të inovacionit në një platformë të vetme

Portali AlbaniaTech – gjithçka mbi ekosistemin shqiptar të inovacionit në një platformë të vetme

Biznes
Nga i pastrehë në pronar të kompanisë që vlen miliarda dollarë, japonezin e nxorën prindërit nga shtëpia si 17-vjeçar – ia pa “hajrin” veprimit të tyre

Nga i pastrehë në pronar të kompanisë që vlen miliarda dollarë, japonezin e nxorën prindërit nga shtëpia si 17-vjeçar – ia pa “hajrin” veprimit të tyre

Botë
​Hoti: Do të mbështeten rreth 100 të rinj për të hapur biznese start-up

​Hoti: Do të mbështeten rreth 100 të rinj për të hapur biznese start-up

Biznes
Shqiptarja Serena Leka fiton çmimin e parë në Samitin Global të Inovacionit për kompanitë fillestare

Shqiptarja Serena Leka fiton çmimin e parë në Samitin Global të Inovacionit për kompanitë fillestare

Të Tjera
Uplift Albania, një akselerator Evropian për startupet inovative të rajonit

Uplift Albania, një akselerator Evropian për startupet inovative të rajonit

Lajme Teknologji
Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë shpall fituesit për bizneset ‘Start Up’ për vitin 2019

Ministria e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë shpall fituesit për bizneset ‘Start Up’ për vitin 2019

Biznes
Pesë mundësi për të financuar biznesin tuaj edhe nëse nuk keni para

Pesë mundësi për të financuar biznesin tuaj edhe nëse nuk keni para

Të Tjera
Teknologjia e kriptovalutave, korporatat e mëdha investojnë në startup biznese

Teknologjia e kriptovalutave, korporatat e mëdha investojnë në startup biznese

Financa
STARTUP KNOWLEDGE FOR ALL

STARTUP KNOWLEDGE FOR ALL

Marketing
Mbi 30 biznese fillestare i bashkohen inkubatorit të ICK-së

Mbi 30 biznese fillestare i bashkohen inkubatorit të ICK-së

Biznes
Tre start-up nisma nga Maqedonia janë futur në garën ndërkombëtare ”Investment Ready Program”

Tre start-up nisma nga Maqedonia janë futur në garën ndërkombëtare ”Investment Ready Program”

Venhar Ramadani
Dita e themeluesve në Fondin për risi dhe zhvillim teknologjik

Dita e themeluesve në Fondin për risi dhe zhvillim teknologjik

Emir Hamzai
Maqedoni, patenta falas për ‘IT Startup’ nga Microsoft

Maqedoni, patenta falas për ‘IT Startup’ nga Microsoft

Emir Hamzai
Startup Weekend rikthehet në Prishtinë

Startup Weekend rikthehet në Prishtinë

Internet
AllWeb: Aplikoni për një nga 10 biletat falas ofruar nga Yunus Social Business

AllWeb: Aplikoni për një nga 10 biletat falas ofruar nga Yunus Social Business

Internet