LAJMI I FUNDIT:

SPAK

350 Artikuj

Zbardhet kërkesa e Prokurorisë së Posaçme për Berishën: Arrest shtëpie dhe mbikëqyrje policore 24 orë

Zbardhet kërkesa e Prokurorisë së Posaçme për Berishën: Arrest shtëpie dhe mbikëqyrje policore 24 orë

Shqipëri
Shtyhet seanca gjyqësore për Sali Berishën, avokatët kërkojnë më shumë kohë

Shtyhet seanca gjyqësore për Sali Berishën, avokatët kërkojnë më shumë kohë

Shqipëri
Gjykata e Posaçme jep sot vendimin për Sali Berishën

Gjykata e Posaçme jep sot vendimin për Sali Berishën

Shqipëri
“Unë nuk mposhtem kurrë”, Berisha në Këshillin Kombëtar: Po burgosin liderin e opozitës, pa asnjë provë

“Unë nuk mposhtem kurrë”, Berisha në Këshillin Kombëtar: Po burgosin liderin e opozitës, pa asnjë provë

Shqipëri
Berisha: Gjykata e Posaçme përmbysi rendin kushtetues

Berisha: Gjykata e Posaçme përmbysi rendin kushtetues

Shqipëri
Arrest shtëpiak për Berishën, dorëzohet kërkesa në Gjykatën e Posaçme

Arrest shtëpiak për Berishën, dorëzohet kërkesa në Gjykatën e Posaçme

Shqipëri
Prokuroria e Posaçme SPAK rekurs në Gjykatë e Lartë, kërkon kthimin në qeli të Jamarbër Malltezit

Prokuroria e Posaçme SPAK rekurs në Gjykatë e Lartë, kërkon kthimin në qeli të Jamarbër Malltezit

Shqipëri
Rrjeti SafeJournalists: Zhgënjim për sekuestrimin e pajisjeve të gazetarit shqiptar dhe presionin për zbulimin e burimeve të tij

Rrjeti SafeJournalists: Zhgënjim për sekuestrimin e pajisjeve të gazetarit shqiptar dhe presionin për zbulimin e burimeve të tij

Shqipëri
Çfarë do të ndodhë me Rithemelimin pas masës së arrestit? Flet Sali Berisha

Çfarë do të ndodhë me Rithemelimin pas masës së arrestit? Flet Sali Berisha

Shqipëri
Procedura që do të ndjekë SPAK për Berishën

Procedura që do të ndjekë SPAK për Berishën

Shqipëri
Berishës iu hoq imuniteti, Basha tregon pse mungoi në seancë

Berishës iu hoq imuniteti, Basha tregon pse mungoi në seancë

Shqipëri
Heqja e imunitetit të Berishës, Meta: Vendim anti-kushtetuese, mazhoranca ka frikë

Heqja e imunitetit të Berishës, Meta: Vendim anti-kushtetuese, mazhoranca ka frikë

Shqipëri
Prokuroria e Posaçme SPAK kërkon 2.4 vite burg për kryebashkiakun e Bulqizës

Prokuroria e Posaçme SPAK kërkon 2.4 vite burg për kryebashkiakun e Bulqizës

Shqipëri
Kuvendi dërgon në Prokurorinë e Posaçme SPAK vendimin për Berishën

Kuvendi dërgon në Prokurorinë e Posaçme SPAK vendimin për Berishën

Shqipëri
Kuvendi vendos sot për imunitetin e Sali Berishës, pritet protestë

Kuvendi vendos sot për imunitetin e Sali Berishës, pritet protestë

Shqipëri
Kërkesa e SPAK, Gjykata Kushtetuese i hap rrugë arrestimit të Sali Berishës

Kërkesa e SPAK, Gjykata Kushtetuese i hap rrugë arrestimit të Sali Berishës

Shqipëri
Arrestohen 19 persona, transportonin drogë nga Shqipëria drejt Barit

Arrestohen 19 persona, transportonin drogë nga Shqipëria drejt Barit

Shqipëri
Kreu i Prokurorisë së Posaçme SPAK: Retorika politike, asnjë ndikim

Kreu i Prokurorisë së Posaçme SPAK: Retorika politike, asnjë ndikim

Shqipëri
Seanca për Belerin, SPAK publikon prova: Çfarë u zbulua nga “zbërthimi” i telefonatave

Seanca për Belerin, SPAK publikon prova: Çfarë u zbulua nga “zbërthimi” i telefonatave

Shqipëri
Këshilli i Mandateve i hoqi imunitetin, Berisha: Vendim i paligjshëm, nuk u paraqit asnjë provë

Këshilli i Mandateve i hoqi imunitetin, Berisha: Vendim i paligjshëm, nuk u paraqit asnjë provë

Shqipëri
Berisha sulmon prokurorin Arben Kraja: Ka qenë kandidat për deputet i PS dhe ish-oficer i Policisë Sekrete të komunizmit

Berisha sulmon prokurorin Arben Kraja: Ka qenë kandidat për deputet i PS dhe ish-oficer i Policisë Sekrete të komunizmit

Shqipëri
Hoxha: Sali Berisha nuk dorëzohet përveçse po arrite ta vrasësh

Hoxha: Sali Berisha nuk dorëzohet përveçse po arrite ta vrasësh

Shqipëri
Këshilli i Mandateve pranon kërkesën e SPAK për arrestimin e Berishës, Kuvendi vendos të enjten për imunitetin e ish-kryeministrit

Këshilli i Mandateve pranon kërkesën e SPAK për arrestimin e Berishës, Kuvendi vendos të enjten për imunitetin e ish-kryeministrit

Shqipëri
Akuzohet për korrupsion, Prokuroria SPAK kërkon 3 vite e 6 muaj burg për ish-kryebashkiakun e Bulqizës

Akuzohet për korrupsion, Prokuroria SPAK kërkon 3 vite e 6 muaj burg për ish-kryebashkiakun e Bulqizës

Shqipëri