LAJMI I FUNDIT:

Singapor

106 Artikuj

Osmani pritet nga presidenti i Singaporit: Patëm diskutim përmbajtjesor për thellimin e marrëdhënieve mes dy shteteve

Osmani pritet nga presidenti i Singaporit: Patëm diskutim përmbajtjesor për thellimin e marrëdhënieve mes dy shteteve

Kosovë
Osmani në Singapor: Kosova ka nisur rrugëtimin e shtetndërtimit të bazuar në vlera

Osmani në Singapor: Kosova ka nisur rrugëtimin e shtetndërtimit të bazuar në vlera

Kosovë
Osmani takohet me princin William, diskutojnë për bashkëpunimin në mes të dy vendeve

Osmani takohet me princin William, diskutojnë për bashkëpunimin në mes të dy vendeve

Kosovë
Osmani vizitë zyrtare në Singapor: Një shembull i shkëlqyeshëm për Kosovën

Osmani vizitë zyrtare në Singapor: Një shembull i shkëlqyeshëm për Kosovën

Kosovë
Forumi Ekonomik i Bloomberg-ut, Osmani udhëton drejt Singaporit

Forumi Ekonomik i Bloomberg-ut, Osmani udhëton drejt Singaporit

Biznes
Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Për të zotëruar një veturë në Singapor duhet të paguani 106 mijë dollarë

Auto Lajme
Policia e Singaporit në aksion bastisjeje, sekuestron pasuri me vlerë 735 milionë dollarë

Policia e Singaporit në aksion bastisjeje, sekuestron pasuri me vlerë 735 milionë dollarë

Azia
Një burrë në Singapor padit një grua për 2.1 milionë euro pasi refuzoi të bëhej e dashura e tij

Një burrë në Singapor padit një grua për 2.1 milionë euro pasi refuzoi të bëhej e dashura e tij

Interesante
Vdiq Sim Wong Hoo – themeluesi i Creative dhe njeriu pas Sound Blaster

Vdiq Sim Wong Hoo – themeluesi i Creative dhe njeriu pas Sound Blaster

Lajme Teknologji
Këto janë qytetet me më së shumti milionerë, sipas një studimi të ri

Këto janë qytetet me më së shumti milionerë, sipas një studimi të ri

Trend
Osmani takohet me kryetarin e Parlamentit të Singaporit: Bashkëpunimi ynë bilateral, ka potencial për t’u thelluar më tej

Osmani takohet me kryetarin e Parlamentit të Singaporit: Bashkëpunimi ynë bilateral, ka potencial për t’u thelluar më tej

Kosovë
Mos hani me gishta, mos u puthni në publik, mos lini bakshishe dhe rregulla tjera të cilat duhet t’i keni parasysh kur vizitoni shtete tjera

Mos hani me gishta, mos u puthni në publik, mos lini bakshishe dhe rregulla tjera të cilat duhet t’i keni parasysh kur vizitoni shtete tjera

Këshilla Lifestyle
Jetoi për 30 vite i vetmuar në pyll, historia e tij shokoi opinionin në Singapor

Jetoi për 30 vite i vetmuar në pyll, historia e tij shokoi opinionin në Singapor

Azia
Udhëtimi më i gjatë në botë me tren, Portugali-Singapor për 21 ditë – bëhet fjalë për 18,755 kilometra

Udhëtimi më i gjatë në botë me tren, Portugali-Singapor për 21 ditë – bëhet fjalë për 18,755 kilometra

Kuriozitete
Departamenti amerikan i Shtetit i vendos në listë të zezë disa kompani teknologjike nga Rusia, Izraeli dhe Singapori

Departamenti amerikan i Shtetit i vendos në listë të zezë disa kompani teknologjike nga Rusia, Izraeli dhe Singapori

Botë
Në Singapor robotët do të kryejnë punën e policisë, rrugëve do të patrullojnë për të identifikuar shkelësit e mundshëm të ligjit

Në Singapor robotët do të kryejnë punën e policisë, rrugëve do të patrullojnë për të identifikuar shkelësit e mundshëm të ligjit

Lajme Teknologji
15 vendet e botës që punojnë më së shumti orë në vit

15 vendet e botës që punojnë më së shumti orë në vit

Botë
Singapori vaksinoi me dy doza 80 për qind të popullsisë kundër COVID-19

Singapori vaksinoi me dy doza 80 për qind të popullsisë kundër COVID-19

Azia
Qytetet më të sigurta në botë: Në 10 vendet e para, vetëm tre janë nga Evropa

Qytetet më të sigurta në botë: Në 10 vendet e para, vetëm tre janë nga Evropa

Evropa
Lindi katër muaj para kohe dhe peshonte 212 gramë, ishte vetëm 24 centimetra – pas trajtimit 13-mujor vogëlushja nga Singapori lirohet nga spitali

Lindi katër muaj para kohe dhe peshonte 212 gramë, ishte vetëm 24 centimetra – pas trajtimit 13-mujor vogëlushja nga Singapori lirohet nga spitali

Kuriozitete
Një fermë lundruese me 122 mijë panele diellore u hap në Singapor

Një fermë lundruese me 122 mijë panele diellore u hap në Singapor

Lajme Teknologji
Dhjetë hotelet më të mira në botë – sa kushton një natë në këto perla magjepsëse?

Dhjetë hotelet më të mira në botë – sa kushton një natë në këto perla magjepsëse?

Evropa
Arrestohet një 16-vjeçar, planifikoi të sulmonte dy xhami në Singapor

Arrestohet një 16-vjeçar, planifikoi të sulmonte dy xhami në Singapor

Azia
Taksist dhe pastrues zyresh: Njihuni me mbretërit e zakonshëm të Singaporit

Taksist dhe pastrues zyresh: Njihuni me mbretërit e zakonshëm të Singaporit

Azia