LAJMI I FUNDIT:

SHSKUK

680 Artikuj

Nga 300 ankesa për trajtim joadekuat në spitale – pacientët në Kosovë morën vetëm dy përgjigje

Nga 300 ankesa për trajtim joadekuat në spitale – pacientët në Kosovë morën vetëm dy përgjigje

Kosovë
Vdekja e 4-vjeçares nga Gjakova, reagimet e organizatave, Avokatit të Popullit e ministrit të Shëndetësisë – por, çfarë thonë nga Spitali i Gjakovës e çka nga SHSKUK-ja?

Vdekja e 4-vjeçares nga Gjakova, reagimet e organizatave, Avokatit të Popullit e ministrit të Shëndetësisë – por, çfarë thonë nga Spitali i Gjakovës e çka nga SHSKUK-ja?

Kosovë
ShSKUK për rastin e 4 vjeçares nga Gjakova: U soll në gjendje të rëndë, kishte infeksion akut në shkallë të lartë

ShSKUK për rastin e 4 vjeçares nga Gjakova: U soll në gjendje të rëndë, kishte infeksion akut në shkallë të lartë

Kosovë
Përleshje në Vushtrri, tre të lënduar – njëri me plagë nga arma e zjarrit

Përleshje në Vushtrri, tre të lënduar – njëri me plagë nga arma e zjarrit

Kronika e Zezë
Gëlltiti një pjesë të lodrës – i shpëtohet jeta fëmiut një vjeçar në QKUK

Gëlltiti një pjesë të lodrës – i shpëtohet jeta fëmiut një vjeçar në QKUK

Kosovë
Infermierët paralajmërojnë protestë, këto janë kërkesat e tyre

Infermierët paralajmërojnë protestë, këto janë kërkesat e tyre

Kosovë
Dhjetra pajisje të papërdorura i mbulon pluhuri në Qendrën Klinike Universitare

Dhjetra pajisje të papërdorura i mbulon pluhuri në Qendrën Klinike Universitare

Kosovë
Për herë të parë procedura e re kirurgjike VATS, Vitia: Pacientët nuk do të shpenzojnë më 30 mijë euro për trajtim jashtë vendit

Për herë të parë procedura e re kirurgjike VATS, Vitia: Pacientët nuk do të shpenzojnë më 30 mijë euro për trajtim jashtë vendit

Kosovë
Policia largon mjetet shpërthyese në QKUK: Janë materiale shkollore, nuk paraqesin rrezik

Policia largon mjetet shpërthyese në QKUK: Janë materiale shkollore, nuk paraqesin rrezik

Siguri
Katër nga të lënduarit nga bombola e gazit në Mitrovicë në gjendje më të rëndë

Katër nga të lënduarit nga bombola e gazit në Mitrovicë në gjendje më të rëndë

Kosovë
QKUK: Pacientët kanë djegie të shkallës së dytë dhe të tretë, katër prej tyre janë duke u operuar

QKUK: Pacientët kanë djegie të shkallës së dytë dhe të tretë, katër prej tyre janë duke u operuar

Kosovë
Renovimet në Onkologji, ShSKUK njofton për ndryshimet në ofrimin e shërbimeve në këtë klinikë

Renovimet në Onkologji, ShSKUK njofton për ndryshimet në ofrimin e shërbimeve në këtë klinikë

Shëndetësi
Rritet numri i rasteve me kancer në Kosovë, mbi 2 mijë gjatë vitit 2023

Rritet numri i rasteve me kancer në Kosovë, mbi 2 mijë gjatë vitit 2023

Shëndetësi
Kryhet një intervenim i rrallë në QKUK, fëmija 5-vjeçar ishte i diagnostikuar me veshkë jofunksionale

Kryhet një intervenim i rrallë në QKUK, fëmija 5-vjeçar ishte i diagnostikuar me veshkë jofunksionale

Kosovë
I shpëtohet jeta 75-vjeçarit, SHSKUK: Është bërë stentimi i LM-LAD, një nga ndërhyrjet më komplekse në fushën e Kardiologjisë Invazive

I shpëtohet jeta 75-vjeçarit, SHSKUK: Është bërë stentimi i LM-LAD, një nga ndërhyrjet më komplekse në fushën e Kardiologjisë Invazive

Shëndetësi
​Klinika e Dermatologjisë tash e disa vite pa teste të alergjisë

​Klinika e Dermatologjisë tash e disa vite pa teste të alergjisë

Shëndetësi
Dorëheqja nga pozitat udhëheqëse të katër zyrtarëve shëndetësorë në Spitalin e Mitrovicës, flasin nga ShSKUK-ja

Dorëheqja nga pozitat udhëheqëse të katër zyrtarëve shëndetësorë në Spitalin e Mitrovicës, flasin nga ShSKUK-ja

Shëndetësi
​ShSKUK nis hetimin për kryerjen e operacionit pa anestezion dhe mos operimin e pacientit tjetër

​ShSKUK nis hetimin për kryerjen e operacionit pa anestezion dhe mos operimin e pacientit tjetër

Shëndetësi
Shënohen 811 raste të thyerjes së gurëve në veshkë në QKUK për 9 muaj

Shënohen 811 raste të thyerjes së gurëve në veshkë në QKUK për 9 muaj

Shëndetësi
Në QKUK kryhet operacion i rrallë kirurgjik në hundë me metodën FESS

Në QKUK kryhet operacion i rrallë kirurgjik në hundë me metodën FESS

Shëndetësi
Kodra thotë se marrëveshja për trajtimin e zyrtarëve policorë në spitale është e kundërligjshme

Kodra thotë se marrëveshja për trajtimin e zyrtarëve policorë në spitale është e kundërligjshme

Kosovë
Klinika e Kardiologjisë me numër rekord të stentimeve dhe koronarografive

Klinika e Kardiologjisë me numër rekord të stentimeve dhe koronarografive

Shëndetësi
QKUK: Për nëntë muaj, mbi 68 mijë pacientë morën shërbime mjekësore në Klinikën Emergjente

QKUK: Për nëntë muaj, mbi 68 mijë pacientë morën shërbime mjekësore në Klinikën Emergjente

Shëndetësi
Fillon rinovimi i Klinikës së Onkologjisë, pacientët e spitalizuar zhvendosen në hapësira të tjera

Fillon rinovimi i Klinikës së Onkologjisë, pacientët e spitalizuar zhvendosen në hapësira të tjera

Kosovë