LAJMI I FUNDIT:

Shoferi

109 Artikuj

Çfarë do të thotë kur ndizet drita e motorit tek vetura juaj, simboli që duhet merret gjithsesi parasysh nga shoferët e mirë

Çfarë do të thotë kur ndizet drita e motorit tek vetura juaj, simboli që duhet merret gjithsesi parasysh nga shoferët e mirë

Auto Lajme
Një kryqëzim që u jep telashe edhe shoferëve me përvojë: Kush lejohet t’ia “presë” rrugën tramvajit?

Një kryqëzim që u jep telashe edhe shoferëve me përvojë: Kush lejohet t’ia “presë” rrugën tramvajit?

Trend
Edhe shoferët më me përvojë bëjnë gabime: Zgjidheni enigmën – kush ka përparësi?

Edhe shoferët më me përvojë bëjnë gabime: Zgjidheni enigmën – kush ka përparësi?

Trend
Shoferi kapet duke ngjitur një fletë në targat e veturës për të mashtruar kamerat e shpejtësisë

Shoferi kapet duke ngjitur një fletë në targat e veturës për të mashtruar kamerat e shpejtësisë

Auto Fun
Kryqëzimi “i ndërlikuar”: Edhe shoferët me përvojë nuk janë të sigurt se kush e ka përparësi kalimi këtu, zgjidheni ju

Kryqëzimi “i ndërlikuar”: Edhe shoferët me përvojë nuk janë të sigurt se kush e ka përparësi kalimi këtu, zgjidheni ju

Trend
Thërret policinë për një shofer i cili po shkonte në drejtim të gabuar të autostradës – rezulton se ishte vetë ai

Thërret policinë për një shofer i cili po shkonte në drejtim të gabuar të autostradës – rezulton se ishte vetë ai

Auto Fun
Traktori në rrugë i bën shoferët t’u ngrihen flokët përpjetë, por kur shfaqet në kryqëzim…

Traktori në rrugë i bën shoferët t’u ngrihen flokët përpjetë, por kur shfaqet në kryqëzim…

Trend
E zuri gjumi në timon, shoferi bashkë me kamionin e tij përfunduan në një fushë në Angli – banorët lokalë të nervozuar me vendimin e policisë

E zuri gjumi në timon, shoferi bashkë me kamionin e tij përfunduan në një fushë në Angli – banorët lokalë të nervozuar me vendimin e policisë

Dështime
Shoferi la gruan e moshuar të bllokuar brenda banesës së saj në Londër, pasi la dërgesën “nën dorezën e derës së saj”

Shoferi la gruan e moshuar të bllokuar brenda banesës së saj në Londër, pasi la dërgesën “nën dorezën e derës së saj”

Dështime
Voziti 156 km/h – shoferi dënohet me 300 euro dhe i merret patentë shoferi për tre muaj

Voziti 156 km/h – shoferi dënohet me 300 euro dhe i merret patentë shoferi për tre muaj

Kronika e Zezë
Filloi nga një debat, momenti kur shoferi dhe pasagjeri qëllojnë me armë njëri-tjetrin në një autobus në lëvizje në Karolinë të Veriut

Filloi nga një debat, momenti kur shoferi dhe pasagjeri qëllojnë me armë njëri-tjetrin në një autobus në lëvizje në Karolinë të Veriut

Amerika
Një burrë amerikan goditet për vdekje nga një makinë teksa ndihmonte rosat të kalonin një kryqëzim në një rrugë të Kalifornisë

Një burrë amerikan goditet për vdekje nga një makinë teksa ndihmonte rosat të kalonin një kryqëzim në një rrugë të Kalifornisë

Amerika
Shoferi amerikan që voziti me shpejtësi, u mundua t’ia vë fajin qenit të tij për të shmangur arrestimin nga policia

Shoferi amerikan që voziti me shpejtësi, u mundua t’ia vë fajin qenit të tij për të shmangur arrestimin nga policia

Interesante
Si duhet të hapni derën kur dilni nga makina, truku që ndoshta nuk e keni ditur

Si duhet të hapni derën kur dilni nga makina, truku që ndoshta nuk e keni ditur

Auto Lajme
Gjobiten 334 shoferë në Shkup, 200 prej tyre për vozitje të shpejtë

Gjobiten 334 shoferë në Shkup, 200 prej tyre për vozitje të shpejtë

Maqedonia e Veriut
Shoferi kapet duke përdorur vetëm bërrylin derisa voziste kamionin nëpër një autostradë në Angli – deshi të bënte “një mashtrim”, por ishte vonë!

Shoferi kapet duke përdorur vetëm bërrylin derisa voziste kamionin nëpër një autostradë në Angli – deshi të bënte “një mashtrim”, por ishte vonë!

Dështime
Shoferët e veturave Tesla vazhdojnë të kapen duke fjetur pas timonit – e fundit është një grua ‘e vdekur në gjumë’

Shoferët e veturave Tesla vazhdojnë të kapen duke fjetur pas timonit – e fundit është një grua ‘e vdekur në gjumë’

Auto Fun
Shoferi i dehur i Maserati Levante përplas super-veturën në semaforët para policisë

Shoferi i dehur i Maserati Levante përplas super-veturën në semaforët para policisë

Auto Fun
Vetëm shoferët e mirë do t’ia dalin! Si të parandaloni këtë lloj bllokimi në kryqëzim?

Vetëm shoferët e mirë do t’ia dalin! Si të parandaloni këtë lloj bllokimi në kryqëzim?

Trend
Shmangia e “bombës me sahat”: Kur traktori bllokon rrugën, edhe shoferët më të mirë e kanë të vështirë të orientohen

Shmangia e “bombës me sahat”: Kur traktori bllokon rrugën, edhe shoferët më të mirë e kanë të vështirë të orientohen

Trend
Humbi vetëdijen prapa timonit, vetura përshkoi 25 kilometra – policia belge arrin ta ndalë dhe shpëtojë shoferin

Humbi vetëdijen prapa timonit, vetura përshkoi 25 kilometra – policia belge arrin ta ndalë dhe shpëtojë shoferin

Kuriozitete
MPB: Shoferi 77 vjeçar nga Shkupi humb kontrollin në timon dhe del nga rruga

MPB: Shoferi 77 vjeçar nga Shkupi humb kontrollin në timon dhe del nga rruga

Maqedonia e Veriut
Një dështim tjetër gjatë një parkimi – mbetet e paqartë se çfarë ndodhi me shoferin

Një dështim tjetër gjatë një parkimi – mbetet e paqartë se çfarë ndodhi me shoferin

Auto Fun
Policia u trondit kur pa se ku ishte ulur shoferi

Policia u trondit kur pa se ku ishte ulur shoferi

Auto Lajme