LAJMI I FUNDIT:

Shkodran Hoti

25 Artikuj

Kosovë-Shqipëri, muzika midis transformimeve ideologjike dhe historike: Tingujt e tranzicionit

Kosovë-Shqipëri, muzika midis transformimeve ideologjike dhe historike: Tingujt e tranzicionit

Muzika
“Ballkanizimi” i (ri)ndërtimeve

“Ballkanizimi” i (ri)ndërtimeve

Cult+
Analistët thonë se Ligji për dialogun është i panevojshëm

Analistët thonë se Ligji për dialogun është i panevojshëm

Kosovë
Liderët e partive politike mblidhen sot, temë diskutimi dialogu me Serbinë

Liderët e partive politike mblidhen sot, temë diskutimi dialogu me Serbinë

Kosovë
PSD ua dërgon ftesën partive politike për tryezën e së hënës, përjashton Listën serbe

PSD ua dërgon ftesën partive politike për tryezën e së hënës, përjashton Listën serbe

Kosovë
Jep dorëheqje zëdhënësi i Vetëvendosjes, Shkodran Hoti

Jep dorëheqje zëdhënësi i Vetëvendosjes, Shkodran Hoti

Kosovë
Hoti: S’ka dorëheqje nga Kryesia e VV-së

Hoti: S’ka dorëheqje nga Kryesia e VV-së

Politikë
VV dhe LDK konfirmojnë votën kundër Qeverisë Haradinaj

VV dhe LDK konfirmojnë votën kundër Qeverisë Haradinaj

Jehona Hulaj
Vetëvendosje i reagon Mustafës: Periudha e tij më e ndritshme, shërbyes në ish-Jugosllavi

Vetëvendosje i reagon Mustafës: Periudha e tij më e ndritshme, shërbyes në ish-Jugosllavi

Politikë
Lekaj: PAN-i nuk merr pjesë në seancën e së hënës

Lekaj: PAN-i nuk merr pjesë në seancën e së hënës

Politikë
VV e bindur, nuk shkon në takim me Haradinaj

VV e bindur, nuk shkon në takim me Haradinaj

Kosovë
Kush do të jenë shefat e Grupeve Parlamentare?

Kush do të jenë shefat e Grupeve Parlamentare?

Jehona Hulaj
Partitë: Listës serbe jo kryeparlamentarin

Partitë: Listës serbe jo kryeparlamentarin

Kosovë
Vetëvendosje siguron 31 ulëse në Kuvend

Vetëvendosje siguron 31 ulëse në Kuvend

Politikë
Vetëvendosje deklarohet për takimin me Delawie

Vetëvendosje deklarohet për takimin me Delawie

Kosovë
Vetëvendosjes fushata i kushton 350 mijë euro

Vetëvendosjes fushata i kushton 350 mijë euro

Jehona Hulaj
Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit

Reagon Vetëvendosja rreth urdhërarrestit ndaj Albin Kurtit

Drejtësi
Zgjedhjet lokale, PDK synon fitore në Prishtinë, VV e sigurt që do të qeverisë sërish

Zgjedhjet lokale, PDK synon fitore në Prishtinë, VV e sigurt që do të qeverisë sërish

Jehona Hulaj
Vetëvendosje thotë se protestat kanë dhënë efekt

Vetëvendosje thotë se protestat kanë dhënë efekt

Politikë
Shteti jep mbi katër milionë euro në vit për partitë politike

Shteti jep mbi katër milionë euro në vit për partitë politike

Kosovë
Opozita vazhdon mos ta njohë Thaçin president, bojkoton fjalimin e nesërm të tij

Opozita vazhdon mos ta njohë Thaçin president, bojkoton fjalimin e nesërm të tij

Jehona Hulaj
VV dhe AAK-Nisma ia shuajnë PDK-së dëshirën për koalicion

VV dhe AAK-Nisma ia shuajnë PDK-së dëshirën për koalicion

Jehona Hulaj
Thaçi do të bojkotohet sërish nga opozita

Thaçi do të bojkotohet sërish nga opozita

Jehona Hulaj
Liberalizimi bën “bashkimin” pozitë-opozitë

Liberalizimi bën “bashkimin” pozitë-opozitë

Jehona Hulaj