LAJMI I FUNDIT:

Sheqer

31 Artikuj

Receta më e shpejtë: Bëni palapeta në furrë me mikrovalë

Receta më e shpejtë: Bëni palapeta në furrë me mikrovalë

Kuzhina
Gabimi i pavetëdijshëm kur zgjidhni mëngjesin që kontribuon në shtimin e peshës

Gabimi i pavetëdijshëm kur zgjidhni mëngjesin që kontribuon në shtimin e peshës

Të njohim produktet
Katër arsye pse Elizabeth Hurley ka një figurë fantastike në moshën 58 vjeçare

Katër arsye pse Elizabeth Hurley ka një figurë fantastike në moshën 58 vjeçare

Bukuri dhe Kujdes
A janë kancerogjene ëmbëlsuesit artificialë?

A janë kancerogjene ëmbëlsuesit artificialë?

Shëndetësi
Disa nga ushqimet që i konsumojmë çdo ditë janë të dëmshme për metabolizmin tonë

Disa nga ushqimet që i konsumojmë çdo ditë janë të dëmshme për metabolizmin tonë

Ushqimi dhe Dieta
Sheqernat natyrale që gjenden në fruta si portokalli dhe limoni mund të jenë një zëvendësim i shëndetshëm në ëmbëlsira pa rritur rrezikun e diabetit, zbulon studimi

Sheqernat natyrale që gjenden në fruta si portokalli dhe limoni mund të jenë një zëvendësim i shëndetshëm në ëmbëlsira pa rritur rrezikun e diabetit, zbulon studimi

Shëndetësi Lajme
Pirja e kafesë çdo ditë, edhe me sheqer të shtuar, ul rrezikun e vdekshmërisë

Pirja e kafesë çdo ditë, edhe me sheqer të shtuar, ul rrezikun e vdekshmërisë

Shëndetësi Lajme
Dëshira për tri lloje ushqimesh mund të sinjalizojë nivelet “më të larta” të sheqerit në gjak

Dëshira për tri lloje ushqimesh mund të sinjalizojë nivelet “më të larta” të sheqerit në gjak

Shëndetësi Lajme
Ushqimet me sheqer janë veçanërisht të dëmshme gjatë natës – shkaktojnë uri dhe zgjim

Ushqimet me sheqer janë veçanërisht të dëmshme gjatë natës – shkaktojnë uri dhe zgjim

Shëndetësi Lajme
Duhet patjetër t’i provoni: Palapeta nga dy përbërës! Dhe pa miell

Duhet patjetër t’i provoni: Palapeta nga dy përbërës! Dhe pa miell

Oreksndjellëse
Ngrënia e këtyre llojeve të ushqimeve mund t’ju bëjë me ankth

Ngrënia e këtyre llojeve të ushqimeve mund t’ju bëjë me ankth

Të njohim produktet
Recetë origjinale për hallvë liri: Ëmbëlsirë për të gjitha kohërat!

Recetë origjinale për hallvë liri: Ëmbëlsirë për të gjitha kohërat!

Ëmbëlsirë
Lëng nga ftonjtë dhe karotat

Lëng nga ftonjtë dhe karotat

Pije dhe Kokteje
Produktet ushqimore që gjithmonë i keni hapur gabimisht

Produktet ushqimore që gjithmonë i keni hapur gabimisht

Lifestyle
Ëmbëlsirë më verë të kuqe

Ëmbëlsirë më verë të kuqe

Ëmbëlsirë
Një lugë të vogël sheqer shtoni në shampon: Këshilla e ekspertëve i ka kënaqur femrat e gjithë botës!

Një lugë të vogël sheqer shtoni në shampon: Këshilla e ekspertëve i ka kënaqur femrat e gjithë botës!

Flokë dhe stil
Taksa e sheqerit në Britani të Madhe po tregon efekt

Taksa e sheqerit në Britani të Madhe po tregon efekt

Të Tjera
Fasulja në mënyrën pak më ndryshe (video)

Fasulja në mënyrën pak më ndryshe (video)

Pjata kryesore
Bukë me banane dhe boronica

Bukë me banane dhe boronica

Nga duart tua
Klasiku i vjetër në mënyrë të re: Limonada nga skara (Video)

Klasiku i vjetër në mënyrë të re: Limonada nga skara (Video)

Pije dhe Kokteje
Sa sheqer duhet të hamë në ditë

Sa sheqer duhet të hamë në ditë

Shëndetësi Lajme
Për mëngjes të mirë: Si t’ju bëhet kafeja e ëmbël, por PA SHEQER (Video)

Për mëngjes të mirë: Si t’ju bëhet kafeja e ëmbël, por PA SHEQER (Video)

Si të…
Harroi t’ia jepte sheqerin, klienti ia derdh kamerierit çajin në fytyrë (Video)

Harroi t’ia jepte sheqerin, klienti ia derdh kamerierit çajin në fytyrë (Video)

Dështime
Ilaçe natyrale kundër KOLLËS: shurup për nxjerrje SEKRECIONI nga mushkëritë

Ilaçe natyrale kundër KOLLËS: shurup për nxjerrje SEKRECIONI nga mushkëritë

Mjekësi alternative