LAJMI I FUNDIT:

Shembja e dheut

13 Artikuj

Shpëtimi përmes tubit, ekipet e shpëtimit depërtojnë drejt punëtorëve indianë të bllokuar në tunel

Shpëtimi përmes tubit, ekipet e shpëtimit depërtojnë drejt punëtorëve indianë të bllokuar në tunel

Azia
Janë bërë një javë kur 40 punëtorë mbetën të ngujuar në tunelin e shembur në Indi – operacioni i shpëtimit po vazhdon

Janë bërë një javë kur 40 punëtorë mbetën të ngujuar në tunelin e shembur në Indi – operacioni i shpëtimit po vazhdon

Azia
Pas shembjes së tunelit dhe ngujimit të 40 punonjësve, autoritetet indiane vazhdojnë operacionin e shpëtimit

Pas shembjes së tunelit dhe ngujimit të 40 punonjësve, autoritetet indiane vazhdojnë operacionin e shpëtimit

Azia
Shembet dheu, mbyllet përkohësisht rruga që lidh dy fshatra në Klinë

Shembet dheu, mbyllet përkohësisht rruga që lidh dy fshatra në Klinë

Komunat
Gjatë ndërtimit të metrosë, makineria për hapjen e tuneleve dëmtoi gypin – në qytetin brazilian hapet “krateri” në mes të rrugës

Gjatë ndërtimit të metrosë, makineria për hapjen e tuneleve dëmtoi gypin – në qytetin brazilian hapet “krateri” në mes të rrugës

Interesante
Hapet gropa në mes të rrugës, “gëlltit” dy këmbësore kineze – për fat të mirë shpëtojnë pa ndonjë lëndim serioz

Hapet gropa në mes të rrugës, “gëlltit” dy këmbësore kineze – për fat të mirë shpëtojnë pa ndonjë lëndim serioz

Interesante
Shembet një pjesë e shkëmbit pak metra larg turistëve

Shembet një pjesë e shkëmbit pak metra larg turistëve

Interesante
Inspeksioni ndërpret punimet në objektin që shkaktoi rrëshqitjen e dheut në Prishtinë

Inspeksioni ndërpret punimet në objektin që shkaktoi rrëshqitjen e dheut në Prishtinë

Prishtina
Shembet dheu në afërsi të Pallatit të Drejtësisë, policia arreston pronarin e një objekti

Shembet dheu në afërsi të Pallatit të Drejtësisë, policia arreston pronarin e një objekti

Kronika e Zezë
Shembet shkëmbi në bregdet, shtyp 3 persona në Kaliforni

Shembet shkëmbi në bregdet, shtyp 3 persona në Kaliforni

Nga Bota
Momenti e shembjes së një pjese të shkëmbit, vetëm pak metra larg barkës me të cilën po udhëtonin turistët

Momenti e shembjes së një pjese të shkëmbit, vetëm pak metra larg barkës me të cilën po udhëtonin turistët

Nga Bota
Lekaj vizitoi pjesën autostradës Prishtinë-Shkup, ku u shemb dheu

Lekaj vizitoi pjesën autostradës Prishtinë-Shkup, ku u shemb dheu

Kosovë
Shembja e dheut në Velani rrezikon ta lë gjysmën e Prishtinës pa ujë (Video)

Shembja e dheut në Velani rrezikon ta lë gjysmën e Prishtinës pa ujë (Video)

Prishtina