LAJMI I FUNDIT:

Sergey Lavrov

79 Artikuj

DASH reagon për takimin mes Daçiqit dhe Lavrovit: Të mos i ofrohet Putinit një platformë për të nxitur agresionin

DASH reagon për takimin mes Daçiqit dhe Lavrovit: Të mos i ofrohet Putinit një platformë për të nxitur agresionin

Serbia
Lavrov me propagandë speciale, përmend Kosovën dhe faktorin shqiptar në Ballkan

Lavrov me propagandë speciale, përmend Kosovën dhe faktorin shqiptar në Ballkan

Kosovë
Gabriel nuk ka dashur të jetë në të njëjtën tryezë me Lavrov dhe për këtë arsye është larguar herët nga Shkupi

Gabriel nuk ka dashur të jetë në të njëjtën tryezë me Lavrov dhe për këtë arsye është larguar herët nga Shkupi

Maqedonia e Veriut
Hasani: Rusia është rreziku më i madh i së tashmes pasi flasin për paqe por veprojnë me tanke

Hasani: Rusia është rreziku më i madh i së tashmes pasi flasin për paqe por veprojnë me tanke

Politikë
Nis darka informale e ministrave të Jashtëm në Shkup, pritet ardhja e Lavrov

Nis darka informale e ministrave të Jashtëm në Shkup, pritet ardhja e Lavrov

Maqedonia e Veriut
Blinkeni mbërrin në Shkup, nuk do të takohet me Lavrovin

Blinkeni mbërrin në Shkup, nuk do të takohet me Lavrovin

Maqedonia e Veriut
Osmani: Po bëhen përpjekje logjistike që Lavrov të vjen në Shkup në samitin e OSBE-së

Osmani: Po bëhen përpjekje logjistike që Lavrov të vjen në Shkup në samitin e OSBE-së

Politikë
Serbia vazhdon bashkëpunimin me Rusinë – Daçiq takohet me Lavrovin në selinë e Kombeve të Bashkuara

Serbia vazhdon bashkëpunimin me Rusinë – Daçiq takohet me Lavrovin në selinë e Kombeve të Bashkuara

Serbia
Hungaria rrit bashkëpunimin me Rusinë – Szijarto tregon se çfarë marrëveshje arriti me Lavrovin

Hungaria rrit bashkëpunimin me Rusinë – Szijarto tregon se çfarë marrëveshje arriti me Lavrovin

Evropa
Hungaria forcon marrëdhëniet me Rusinë – Szijjarto do të takohet me Lavrovin

Hungaria forcon marrëdhëniet me Rusinë – Szijjarto do të takohet me Lavrovin

Evropa
Zelensky bojkoton fjalimin e Lavrovit – largohet nga seanca e Kombeve të Bashkuara

Zelensky bojkoton fjalimin e Lavrovit – largohet nga seanca e Kombeve të Bashkuara

Evropa
​Lavrov përmend Kosovën në OKB, ambasadori i Shqipërisë: Të është bërë obsesion

​Lavrov përmend Kosovën në OKB, ambasadori i Shqipërisë: Të është bërë obsesion

Kosovë
SHBA-ja nuk iu jep viza gazetarëve rusë që ta përcjellin Lavrovin në New York

SHBA-ja nuk iu jep viza gazetarëve rusë që ta përcjellin Lavrovin në New York

Evropa
Lavrov do të vizitojë javën e ardhshme Turqinë

Lavrov do të vizitojë javën e ardhshme Turqinë

Evropa
Turma tallet me komentet e ministrit të Jashtëm të Rusisë rreth luftës në Ukrainë

Turma tallet me komentet e ministrit të Jashtëm të Rusisë rreth luftës në Ukrainë

Evropa
Ukraina hedh poshtë propozimin rus për përfundimin e luftës

Ukraina hedh poshtë propozimin rus për përfundimin e luftës

Evropa
Lavrovit i ndalohet hyrja në Poloni

Lavrovit i ndalohet hyrja në Poloni

Evropa
Lavrov kërkon takim mes liderëve amerikan e rus për Ukrainën, Biden i përgjigjet tërthorazi me një imazh të qenit

Lavrov kërkon takim mes liderëve amerikan e rus për Ukrainën, Biden i përgjigjet tërthorazi me një imazh të qenit

Evropa
Partia e Gjilasit kritikon pushtetin në Serbi: Marrëveshja me Rusinë dëmton qëndrimin tonë për Kosovën

Partia e Gjilasit kritikon pushtetin në Serbi: Marrëveshja me Rusinë dëmton qëndrimin tonë për Kosovën

Kosovë
Serbia koordinohet me Rusinë, Vulin do të takohet me Lavrovin në Moskë

Serbia koordinohet me Rusinë, Vulin do të takohet me Lavrovin në Moskë

Evropa
Rusia pranoi të bisedojë me Amerikën

Rusia pranoi të bisedojë me Amerikën

Amerika
Ministrja e Jashtme gjermane: Rusia nuk po mendon diçka tjetër përveç nënshtrimit të plotë të Ukrainës

Ministrja e Jashtme gjermane: Rusia nuk po mendon diçka tjetër përveç nënshtrimit të plotë të Ukrainës

Evropa
Kuleba i përgjigjet Lavrovit: Rusët duan gjak dhe jo negociata

Kuleba i përgjigjet Lavrovit: Rusët duan gjak dhe jo negociata

Evropa
Rusia ka ndryshuar synimet në Ukrainë

Rusia ka ndryshuar synimet në Ukrainë

Evropa