LAJMI I FUNDIT:

Sergei Shoigu

31 Artikuj

“Dëgjoni djema, ndaloni së mashtruari”, ministri rus i Mbrojtjes filmohet duke kritikuar menaxhmentin e fabrikës së municionit

“Dëgjoni djema, ndaloni së mashtruari”, ministri rus i Mbrojtjes filmohet duke kritikuar menaxhmentin e fabrikës së municionit

Evropa
Viti në një fjalë: Moska

Viti në një fjalë: Moska

Miles Johnson
Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Evropa
Reagimi i çuditshëm i ministrit rus të Mbrojtjes kur pyetet se a do ta fitojnë luftën në Ukrainë – pamjet bëhen virale

Reagimi i çuditshëm i ministrit rus të Mbrojtjes kur pyetet se a do ta fitojnë luftën në Ukrainë – pamjet bëhen virale

Evropa
Shefi i ushtrisë ruse viziton Kim Jong Un, Putin “ia bën qejfin” shefit të Koresë së Veriut, i thotë se ka ushtrinë “më të fuqishme” në botë

Shefi i ushtrisë ruse viziton Kim Jong Un, Putin “ia bën qejfin” shefit të Koresë së Veriut, i thotë se ka ushtrinë “më të fuqishme” në botë

Nga Bota
Putini ia kthen shpinën ministrit të tij të Mbrojtjes, Sergei Shoigu – pamje që tregojnë se “nuk duhet të jesh ekspert për të kuptuar raportet mes tyre”

Putini ia kthen shpinën ministrit të tij të Mbrojtjes, Sergei Shoigu – pamje që tregojnë se “nuk duhet të jesh ekspert për të kuptuar raportet mes tyre”

Nga Bota
Ministri rus i Mbrojtjes pyetet se kur do të përfundojë lufta në Ukrainë, ai largohet dhe nuk përgjigjet – pamjet bëhen virale

Ministri rus i Mbrojtjes pyetet se kur do të përfundojë lufta në Ukrainë, ai largohet dhe nuk përgjigjet – pamjet bëhen virale

Evropa
Lufta në Ukrainë, shefi i mercenarëve të ‘Wagner’ në panik – i shkruan ministrit të Mbrojtjes të Rusisë

Lufta në Ukrainë, shefi i mercenarëve të ‘Wagner’ në panik – i shkruan ministrit të Mbrojtjes të Rusisë

Nga Bota
Inteligjenca britanike: Wagner dhe ushtria e Kremlinit janë në konflikt, rusët po përballen me një dilemë të madhe

Inteligjenca britanike: Wagner dhe ushtria e Kremlinit janë në konflikt, rusët po përballen me një dilemë të madhe

Evropa
Kreu i Wagnerit sulmon verbalisht ministrin rus të Mbrojtjes, thotë se qëllimisht po ua zvogëlon sasinë e armëve dhe municionit

Kreu i Wagnerit sulmon verbalisht ministrin rus të Mbrojtjes, thotë se qëllimisht po ua zvogëlon sasinë e armëve dhe municionit

Evropa
Ministri britanik i Mbrojtjes zbulon detaje nga biseda me rusët në Moskë, pak ditë para fillimit të pushtimit të Ukrainës

Ministri britanik i Mbrojtjes zbulon detaje nga biseda me rusët në Moskë, pak ditë para fillimit të pushtimit të Ukrainës

Evropa
Lituania dëbon të dashurën e ministrit rus të Mbrojtjes – ajo po vlerësohet si kërcënim për sigurinë e vendit baltik

Lituania dëbon të dashurën e ministrit rus të Mbrojtjes – ajo po vlerësohet si kërcënim për sigurinë e vendit baltik

Evropa
Shoigu: Prioritet mbetet investimi në infrastrukturë për armët bërthamore

Shoigu: Prioritet mbetet investimi në infrastrukturë për armët bërthamore

Evropa
Zelensky: Rusia mund të përdorë armët bërthamore

Zelensky: Rusia mund të përdorë armët bërthamore

Evropa
Shoigu i Rusisë paralajmëron për ‘përshkallëzim të pakontrolluar’ – pretendon se Ukraina po planifikon të shpërthejë një ‘bombë të pistë’

Shoigu i Rusisë paralajmëron për ‘përshkallëzim të pakontrolluar’ – pretendon se Ukraina po planifikon të shpërthejë një ‘bombë të pistë’

Nga Bota
Ish-marshalli i ushtrisë britanike: Rezervistët rusë janë të papërgatitur dhe pa përvojë

Ish-marshalli i ushtrisë britanike: Rezervistët rusë janë të papërgatitur dhe pa përvojë

Evropa
Ministri rus i Mbrojtjes: Do të ftojmë 300 mijë rezervistë

Ministri rus i Mbrojtjes: Do të ftojmë 300 mijë rezervistë

Evropa
Ekstremisti rus Igor Girkin kritikon dështimet ushtarake të vendit të tij në Ukrainë: Tashmë e kemi humbur këtë luftë

Ekstremisti rus Igor Girkin kritikon dështimet ushtarake të vendit të tij në Ukrainë: Tashmë e kemi humbur këtë luftë

Nga Bota
Putin i pakënaqur me zyrtarët e lartë ushtarakë, injoron komandantin e forcave të armatosura ruse

Putin i pakënaqur me zyrtarët e lartë ushtarakë, injoron komandantin e forcave të armatosura ruse

Evropa
Si u ‘fshinë’ Nikolai Patrushev dhe Sergei Shoigu nga rrethi i ngushtë i Vladimir Putinit?

Si u ‘fshinë’ Nikolai Patrushev dhe Sergei Shoigu nga rrethi i ngushtë i Vladimir Putinit?

Nga Bota
Ish-zyrtari i lartë i CIA-s thotë se ka filluar komploti për rrëzimin e Putinit nga rrethi i tij i ngushtë – zbulon edhe emrat e tre personave që mund ta zëvendësojnë

Ish-zyrtari i lartë i CIA-s thotë se ka filluar komploti për rrëzimin e Putinit nga rrethi i tij i ngushtë – zbulon edhe emrat e tre personave që mund ta zëvendësojnë

Evropa
Dështimi ushtarak i Rusisë në Ukrainë, Putini do ta largojë nga detyra ‘njeriun e propagandës’ Valery Gerasimov

Dështimi ushtarak i Rusisë në Ukrainë, Putini do ta largojë nga detyra ‘njeriun e propagandës’ Valery Gerasimov

Evropa
Pamjet e takimit Putin-Shoigu, shtojnë zërat se gjendja shëndetësore e presidentit rus është shumë e rëndë

Pamjet e takimit Putin-Shoigu, shtojnë zërat se gjendja shëndetësore e presidentit rus është shumë e rëndë

Evropa
Mes spekulimeve, rishfaqet publikisht ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Shoigu

Mes spekulimeve, rishfaqet publikisht ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Shoigu

Evropa