LAJMI I FUNDIT:

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025

Vitin e kaluar thoshte se për disa javë do të pushtojnë Ukrainën, tani ministri rus i Mbrojtjes pretendon se lufta do të zgjasë deri më 2025
Reklama

Ministri rus i Mbrojtjes, Sergei Shoigu, ka thënë se lufta në Ukrainë do të zgjatë të paktën deri më 2025.

E kjo deklaratë është krejt e kundërta e asaj çfarë kishte thënë në fillim të luftës në Ukrainë, ku pretendonte se për pak javë do të arrijnë të pushtojnë tërë territorin e këtij vendi, transmeton Telegrafi.


“Operacioni special ushtarak do të zgjatë të paktën deri më 2025”, tha Shoigu gjatë takimit me eprorët e lartë ushtarak të Kremlinit.

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike
Lexo po ashtu Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Videon e ka publikuar Anton Gerashchenko, këshilltar i ministrit të Brendshëm ukrainas, ku Shoigu shihet duke i mbajtur “leksion” eprorëve ushtarakë rusë.

“Për çfarë qëllime po flet? Ushtria ruse do të shpërbëhet plotësisht? Do të ketë ofensiva negative deri në Moskë? Çdo gjë e mundshme do të vidhet nga buxheti rus deri më 2025”, ka shkruar Gerashchenko. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Izraeli liron 33 palestinezë të burgosur, një prej tyre rrëfen tmerrin e përjetuar

Izraeli liron 33 palestinezë të burgosur, një prej tyre rrëfen tmerrin e përjetuar

Azia
Hamasi liroi izraelitët vëlla e motër, gjatë lirimit mësuan se e ëma u është vrarë

Hamasi liroi izraelitët vëlla e motër, gjatë lirimit mësuan se e ëma u është vrarë

Azia
Pse Katari është i përfshirë

Pse Katari është i përfshirë "kaq shumë" në negociatat mes Izraelit dhe Hamasit?

Botë
Rrëfimi për pengun ruso-izraelit, i cili sipas tezës së tij “u arratis nga Hamasi, por u gjet dhe u kthye nga banorët e Gazës”

Rrëfimi për pengun ruso-izraelit, i cili sipas tezës së tij “u arratis nga Hamasi, por u gjet dhe u kthye nga banorët e Gazës”

Botë
Hamasi liroi 13-vjeçaren, por jo nënën e saj – rrëfimi i një prej familjarëve të tyre

Hamasi liroi 13-vjeçaren, por jo nënën e saj – rrëfimi i një prej familjarëve të tyre

Botë
Grupi i të drejtave të njeriut pretendon se Izraeli po “vjedh” organet nga trupat e palestinezëve

Grupi i të drejtave të njeriut pretendon se Izraeli po “vjedh” organet nga trupat e palestinezëve

Botë
Kalo në kategori