LAJMI I FUNDIT:

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike

Droni ukrainas sulmon fshatrat ruse, mbesin pa energji elektrike
Reklama

Të paktën shtatë fshatra ruse përgjatë rajonit Kursk kanë mbetur pa energji elektrike, pas sulmit me dron nga ana e ukrainasve që goditën infrastrukturën energjetike.

Droni lëshoi lëndë shpërthyese në trafo-stacionin në fshatin rus Snagost rreth 15 kilometra nga kufiri me Ukrainën, ka njoftuar guvernatori rajonal Roman Starovoyt. Nga ky sulm nuk raportohet për të lënduar.


E shërbimi sekret ukrainas (SBU) ka konfirmuar sulmin me dron, në komentin e dhënë për Ukrainska Pravda dhe mediat e tjera ukrainase, transmeton Telegrafi.

Me Gepardin gjerman, ukrainasit arrijnë të rrëzojnë dronin kamikaz të rusëve
Lexo po ashtu Me Gepardin gjerman, ukrainasit arrijnë të rrëzojnë dronin kamikaz të rusëve

“Rusët duhet të jenë të vetëdijshme se do të marrin përgjigje të ashpër nëse vazhdojnë të sulmojnë infrastrukturën energjetike të Ukrainës”, tha një zyrtar i SBU-së.

Është raportuar edhe për dy sulme tjera me dron mbi fshatrat ruse gjatë ditës së sotme, por se deri më tani ato nuk i ka komentuar SBU-ja ukrainase. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pastruesja e hotelit në Spanjë ua “pastroi” paratë, cigaret e parfumet – turistët britanikë e filmuan këtë moment

Pastruesja e hotelit në Spanjë ua “pastroi” paratë, cigaret e parfumet – turistët britanikë e filmuan këtë moment

Evropa
Kritikët e qeverisë së Serbisë në shënjestër të 'spyware të nivelit ushtarak', dyshohet se u sponsorizuan nga shteti – The Guardian sjell detajet

Kritikët e qeverisë së Serbisë në shënjestër të 'spyware të nivelit ushtarak', dyshohet se u sponsorizuan nga shteti – The Guardian sjell detajet

Serbia
Izraeli miraton një buxhet të paprecedentë për të mbuluar luftën në Gaza

Izraeli miraton një buxhet të paprecedentë për të mbuluar luftën në Gaza

Botë
Erërat e fuqishme e çojnë anijen turistike drejt përmbysjes – dëshmitarët kapin pamjet, thonë që “as që duhej të futej në atë gji” të ujërave të Adriatikut

Erërat e fuqishme e çojnë anijen turistike drejt përmbysjes – dëshmitarët kapin pamjet, thonë që “as që duhej të futej në atë gji” të ujërave të Adriatikut

Mali i Zi
Rrëfimi i izraelites së liruar nga Gaza: Në fillim na jepnin mish pule me oriz dhe ushqim të konservuar – më vonë mbetëm pa ushqim

Rrëfimi i izraelites së liruar nga Gaza: Në fillim na jepnin mish pule me oriz dhe ushqim të konservuar – më vonë mbetëm pa ushqim

Azia
Pse rreth 40 pengje izraelite

Pse rreth 40 pengje izraelite "mund të jenë zhdukur" në Gaza?

Botë
Kalo në kategori