LAJMI I FUNDIT:

Rusi

898 Artikuj

Shtyhet seanca gjyqësore për rusin e shumëkërkuar, avokati: Kokunov ka kërkuar azil në Shqipëri

Shtyhet seanca gjyqësore për rusin e shumëkërkuar, avokati: Kokunov ka kërkuar azil në Shqipëri

Shqipëri
Gjyqi ndaj rusit të shumëkërkuar, forcat speciale rrethojnë Gjykatën e Shkodrës

Gjyqi ndaj rusit të shumëkërkuar, forcat speciale rrethojnë Gjykatën e Shkodrës

Shqipëri
Edhe në Rusi grafite nacionaliste “Kur ushtria të kthehet në Kosovë”

Edhe në Rusi grafite nacionaliste “Kur ushtria të kthehet në Kosovë”

Kosovë
Dosja e Prokurorisë: I arrestuari për sulm ndaj pjesëtarëve të KFOR-it në Zveçan me ‘stupc’ në dorë

Dosja e Prokurorisë: I arrestuari për sulm ndaj pjesëtarëve të KFOR-it në Zveçan me ‘stupc’ në dorë

Siguri
Vullnetarët serbë në radhët e forcave ruse në frontin ukrainas: “Kosova po mbrohet këtu”

Vullnetarët serbë në radhët e forcave ruse në frontin ukrainas: “Kosova po mbrohet këtu”

Kosovë
Djathtisti serb sytë kah Vagneri në rast të një “konflikti në Kosovë”

Djathtisti serb sytë kah Vagneri në rast të një “konflikti në Kosovë”

Siguri
Marrëveshja Rusi-Serbi alarmon BE-në, Von Cramon: Të ngrihen bisedimet me Serbinë, hyrja në BE nuk kalon përmes Moskës

Marrëveshja Rusi-Serbi alarmon BE-në, Von Cramon: Të ngrihen bisedimet me Serbinë, hyrja në BE nuk kalon përmes Moskës

Kosovë
Partia e Gjilasit kritikon pushtetin në Serbi: Marrëveshja me Rusinë dëmton qëndrimin tonë për Kosovën

Partia e Gjilasit kritikon pushtetin në Serbi: Marrëveshja me Rusinë dëmton qëndrimin tonë për Kosovën

Kosovë
Bugajski: Vuçiq dhe Putin po luajnë me kartën e Kosovës për kriza të reja në Ballkan

Bugajski: Vuçiq dhe Putin po luajnë me kartën e Kosovës për kriza të reja në Ballkan

Politikë
Vuçiq këshillohet me ambasadorin rus në Beograd për hapat e ardhshëm në raport me Kosovën

Vuçiq këshillohet me ambasadorin rus në Beograd për hapat e ardhshëm në raport me Kosovën

Kosovë
Nga Rusia refuzojnë të përgjigjen nëse do të fillojnë luftën nukleare për shkak të Ukrainës

Nga Rusia refuzojnë të përgjigjen nëse do të fillojnë luftën nukleare për shkak të Ukrainës

Evropa
Mos hani me gishta, mos u puthni në publik, mos lini bakshishe dhe rregulla tjera të cilat duhet t’i keni parasysh kur vizitoni shtete tjera

Mos hani me gishta, mos u puthni në publik, mos lini bakshishe dhe rregulla tjera të cilat duhet t’i keni parasysh kur vizitoni shtete tjera

Këshilla Lifestyle
Kosova me sanksione të reja për Rusinë dhe Bjellorusinë

Kosova me sanksione të reja për Rusinë dhe Bjellorusinë

Kosovë
UEFA e mendon seriozisht shkëputjen e marrëveshjes me Gazpromin

UEFA e mendon seriozisht shkëputjen e marrëveshjes me Gazpromin

Liga e Kampionëve
Kriza e Ukrainës dhe efektet te Kosova, komentojnë deputetë e analistë: Vigjilencë, por jo frikë

Kriza e Ukrainës dhe efektet te Kosova, komentojnë deputetë e analistë: Vigjilencë, por jo frikë

Siguri
Ukraina raporton dy ushtarët të vrarë nga bombardimet e separatistëve

Ukraina raporton dy ushtarët të vrarë nga bombardimet e separatistëve

Evropa
Shqiptari Emanuel Bazanji tregon si po stërvit ukrainasit për luftë me Rusinë

Shqiptari Emanuel Bazanji tregon si po stërvit ukrainasit për luftë me Rusinë

Shqipëri
Baerbock: Gjermania gati të paguajë çmim të lartë ekonomik për të mbrojtur vlerat

Baerbock: Gjermania gati të paguajë çmim të lartë ekonomik për të mbrojtur vlerat

Botë
Demiraj: Ndikimi rus në Ballkan i madh, por hapësira në Shqipëri është minimale për shkak të mbështetjes së SHBA

Demiraj: Ndikimi rus në Ballkan i madh, por hapësira në Shqipëri është minimale për shkak të mbështetjes së SHBA

Shqipëri
Reagon MPJD: UNMIK-u është informuar për shpalljen “non-grata” të zyrtarit rus

Reagon MPJD: UNMIK-u është informuar për shpalljen “non-grata” të zyrtarit rus

Kosovë
Ushtria shqiptare merr komandën e forcave të NATO-s në kufi me Rusinë

Ushtria shqiptare merr komandën e forcave të NATO-s në kufi me Rusinë

Shqipëri
Gazetari dhe nobelisti rus Dimitry Muratov: Situata në Rusi është toksike, propaganda e ka bindur popullin se demokracia është e dëmshme

Gazetari dhe nobelisti rus Dimitry Muratov: Situata në Rusi është toksike, propaganda e ka bindur popullin se demokracia është e dëmshme

Evropa
Polonia, Lituania dhe Ukraina bëjnë thirrje për sanksione kundër Rusisë

Polonia, Lituania dhe Ukraina bëjnë thirrje për sanksione kundër Rusisë

Evropa
Trajkoviq: Rusia dhe Kina nuk mund t’i mbrojnë interesat e Serbisë në Kosovë

Trajkoviq: Rusia dhe Kina nuk mund t’i mbrojnë interesat e Serbisë në Kosovë

Kosovë