LAJMI I FUNDIT:

Rripi i Gazës

723 Artikuj

Foshnjat në spitalin e Rafah i ndajnë inkubatorët, mjekët thonë se detyrohen t’i fusin nga tre ose katër fëmijë në një të tillë

Foshnjat në spitalin e Rafah i ndajnë inkubatorët, mjekët thonë se detyrohen t’i fusin nga tre ose katër fëmijë në një të tillë

Azia
Jep dorëheqje kryeministri palestinez dhe qeveria e tij

Jep dorëheqje kryeministri palestinez dhe qeveria e tij

Nga Bota
SHBA thotë se ka një ‘marrëveshje’ në bisedimet rreth pengjeve në Gaza – por negociatat vazhdojnë

SHBA thotë se ka një ‘marrëveshje’ në bisedimet rreth pengjeve në Gaza – por negociatat vazhdojnë

Nga Bota
Pamjet nga ajri shfaqin mbi 2 mijë kamionë me ndihma, që po presin në pjesën egjiptiane të pikëkalimit kufitar në Rafah

Pamjet nga ajri shfaqin mbi 2 mijë kamionë me ndihma, që po presin në pjesën egjiptiane të pikëkalimit kufitar në Rafah

Azia
Përleshje mes protestuesve dhe policisë izraelite në Tel Aviv, kërkojnë rikthimin e pengjeve

Përleshje mes protestuesve dhe policisë izraelite në Tel Aviv, kërkojnë rikthimin e pengjeve

Azia
‘Përparim’ në bisedimet Izrael-Hamas ndërsa grupi ‘largoi’ disa nga kërkesat e tij

‘Përparim’ në bisedimet Izrael-Hamas ndërsa grupi ‘largoi’ disa nga kërkesat e tij

Nga Bota
Kështu duket shtëpia e shkatërruar e ish-liderit palestinez Jaser Arafat në Gaza, e bombarduar nga Izraeli

Kështu duket shtëpia e shkatërruar e ish-liderit palestinez Jaser Arafat në Gaza, e bombarduar nga Izraeli

Nga Bota
Videoja rrëqethëse e palestinezes së vogël nga Gaza, me lot në sy thotë se i mungon buka

Videoja rrëqethëse e palestinezes së vogël nga Gaza, me lot në sy thotë se i mungon buka

Azia
Ministrja izraelite për të drejtat e grave: Jam krenare për rrënojat e Gazës, le të notojnë në det

Ministrja izraelite për të drejtat e grave: Jam krenare për rrënojat e Gazës, le të notojnë në det

Azia
Ministri izraelit trondit opinionin me deklaratën: Lirimi i pengjeve nuk është gjëja më e rëndësishme për të cilën duhet të shqetësohemi

Ministri izraelit trondit opinionin me deklaratën: Lirimi i pengjeve nuk është gjëja më e rëndësishme për të cilën duhet të shqetësohemi

Azia
Brenda spitalit Nasser në Gaza ku forcat izraelite kryen një sulm – dëshmitarët përshkruajnë panikun e krijuar

Brenda spitalit Nasser në Gaza ku forcat izraelite kryen një sulm – dëshmitarët përshkruajnë panikun e krijuar

Nga Bota
Ky është propozimi amerikan për armëpushim në Rripin e Gazës

Ky është propozimi amerikan për armëpushim në Rripin e Gazës

Azia
Ushtria izraelite publikon pamjet e nënës Kfir Bibas dhe dy fëmijëve të saj, të rrëmbyer nga Hamasi gjatë 7 tetorit

Ushtria izraelite publikon pamjet e nënës Kfir Bibas dhe dy fëmijëve të saj, të rrëmbyer nga Hamasi gjatë 7 tetorit

Azia
“Nëse nuk i lirojnë pengjet deri më 10 mars, do të fillojmë ofensivën” – anëtari i kabinetit të luftës të Izraelit paralajmëron pushtimin e Rafah

“Nëse nuk i lirojnë pengjet deri më 10 mars, do të fillojmë ofensivën” – anëtari i kabinetit të luftës të Izraelit paralajmëron pushtimin e Rafah

Azia
Krahasoi luftën në Gazë më Holokaustin, Izraeli shpall “non grata” presidentin brazilian

Krahasoi luftën në Gazë më Holokaustin, Izraeli shpall “non grata” presidentin brazilian

Azia
Fotografia që preku shumë njerëz: Një nënë e vrarë nga Izraeli dhe “lamtumira e fundit” me djalin e saj

Fotografia që preku shumë njerëz: Një nënë e vrarë nga Izraeli dhe “lamtumira e fundit” me djalin e saj

Nga Bota
Izraeli tregon “afatin përfundimtar” për ofensivën e planifikuar në Rafah

Izraeli tregon “afatin përfundimtar” për ofensivën e planifikuar në Rafah

Nga Bota
Palestinezët që punonin në Izrael: Dikur fitoja para të mira, por tani nuk mund të blej as çokollatë për vajzën

Palestinezët që punonin në Izrael: Dikur fitoja para të mira, por tani nuk mund të blej as çokollatë për vajzën

Azia
Cilat vende kanë ndaluar furnizimin me armë për Izraelin?

Cilat vende kanë ndaluar furnizimin me armë për Izraelin?

Nga Bota
Ushtria izraelite futet në spitalin Nasser në jug të Gazës, ka të vdekur dhe plagosur

Ushtria izraelite futet në spitalin Nasser në jug të Gazës, ka të vdekur dhe plagosur

Azia
Nga sulmet izraelite në Liban, humbin jetën 11 civilë – gjashtë prej tyre fëmijë

Nga sulmet izraelite në Liban, humbin jetën 11 civilë – gjashtë prej tyre fëmijë

Azia
Australia, Kanadaja dhe Zelanda e Re: Një sulm tokësor në Rafah do të ishte katastrofë

Australia, Kanadaja dhe Zelanda e Re: Një sulm tokësor në Rafah do të ishte katastrofë

Azia
Sa robër izraelitë janë liruar ose shpëtuar – apo edhe vrarë – deri më tani?

Sa robër izraelitë janë liruar ose shpëtuar – apo edhe vrarë – deri më tani?

Nga Bota
Netanyahu zotohet për “veprim të fuqishëm” në Rafah – pavarësisht disa thirrjeve për të shmangur inkursionin

Netanyahu zotohet për “veprim të fuqishëm” në Rafah – pavarësisht disa thirrjeve për të shmangur inkursionin

Nga Bota