LAJMI I FUNDIT:

Rizespor

109 Artikuj

Altin Zeqiri vazhdon me formë të mirë, realizon dy gola në Superligën e Turqisë

Altin Zeqiri vazhdon me formë të mirë, realizon dy gola në Superligën e Turqisë

Ndërkombëtare
Rashica dhe Zeqiri në formacionin e javës së 30-të në Superligën e Turqisë

Rashica dhe Zeqiri në formacionin e javës së 30-të në Superligën e Turqisë

Ligat tjera
Altin Zeqiri futet në pjesën e dytë, shënon dhe asiston për t’i sjell fitoren Rizesporit

Altin Zeqiri futet në pjesën e dytë, shënon dhe asiston për t’i sjell fitoren Rizesporit

Ligat tjera
Milot Rashica kalon Besiktasin në epërsi me një euro-gol

Milot Rashica kalon Besiktasin në epërsi me një euro-gol

Ligat tjera
Kampionati turk u ndërpre për shkak të tij, tani ai përballet me 13 vite burg

Kampionati turk u ndërpre për shkak të tij, tani ai përballet me 13 vite burg

Ligat tjera
Pas lirimit nga spitali, gjyqtari turk zbulon për herë të parë se kush e nxiti presidentin e Ankaragucu ta godiste me grushte dhe shqelma

Pas lirimit nga spitali, gjyqtari turk zbulon për herë të parë se kush e nxiti presidentin e Ankaragucu ta godiste me grushte dhe shqelma

Ligat tjera
Zyrtare: Jep dorëheqje presidenti i klubit turk që grushtoi gjyqtarin

Zyrtare: Jep dorëheqje presidenti i klubit turk që grushtoi gjyqtarin

Ligat tjera
Deklarohet për herë të parë gjyqtari që u rrah nga presidenti i klubit turk, Ankaragucu

Deklarohet për herë të parë gjyqtari që u rrah nga presidenti i klubit turk, Ankaragucu

Ligat tjera
Del fotoja e parë e gjyqtarit të rrahur nga spitali: Edhe Erdogani i telefonoi, kishte vetëm një dëshirë

Del fotoja e parë e gjyqtarit të rrahur nga spitali: Edhe Erdogani i telefonoi, kishte vetëm një dëshirë

Ligat tjera
Goditja ndaj gjyqtarit nga presidenti i klubit, Federata merr vendim të rëndë për futbollin në Turqi

Goditja ndaj gjyqtarit nga presidenti i klubit, Federata merr vendim të rëndë për futbollin në Turqi

Ndërkombëtare
Nga Muslija te Hoxha e Zhegrova, vlerësimet e legjionarëve nga ndeshjet e fundjavës

Nga Muslija te Hoxha e Zhegrova, vlerësimet e legjionarëve nga ndeshjet e fundjavës

Ndërkombëtare
E mbani mend Jonjo Shelvey? Ai ka shënuar një gol të mrekullueshëm nga mesi i fushës

E mbani mend Jonjo Shelvey? Ai ka shënuar një gol të mrekullueshëm nga mesi i fushës

Ligat tjera
Turqia tokë e bekuar për futbollistët shqiptarë, 17 prej tyre pjesë e Superligës – numri pritet të rritet ndjeshëm deri në fund të muajit

Turqia tokë e bekuar për futbollistët shqiptarë, 17 prej tyre pjesë e Superligës – numri pritet të rritet ndjeshëm deri në fund të muajit

Romak Zeqiri
Ekskluzive: Zymer Bytyqi largohet nga Olympiacos, emrat e gjashtë skuadrave që e duan transferimin e tij

Ekskluzive: Zymer Bytyqi largohet nga Olympiacos, emrat e gjashtë skuadrave që e duan transferimin e tij

Romak Zeqiri
Demirspor me njoftim për gjendjen e Arijanet Muriq: Ai u largua nga ndeshja për t’u kontrolluar

Demirspor me njoftim për gjendjen e Arijanet Muriq: Ai u largua nga ndeshja për t’u kontrolluar

Ligat tjera
Pamje nga lëndimi i Arijanet Muriq në ndeshjen ku ishte fantastik me pritjet e tij

Pamje nga lëndimi i Arijanet Muriq në ndeshjen ku ishte fantastik me pritjet e tij

Ligat tjera
Dygolësh nga Balotelli, intervenime vendimtare nga Muriq – dy protagonistët e fitores së Demirspor

Dygolësh nga Balotelli, intervenime vendimtare nga Muriq – dy protagonistët e fitores së Demirspor

Ligat tjera
Mërgim Berisha shënon gol të bukur te Fenerbahce

Mërgim Berisha shënon gol të bukur te Fenerbahce

Ndërkombëtare
Balotelli gjen golin e parë në Superligën e Turqisë, shënon ndaj Rizesporit

Balotelli gjen golin e parë në Superligën e Turqisë, shënon ndaj Rizesporit

Ligat tjera
Vazhdon ‘telenovela’ Muriqi-Lazio, në Turqi një klub e do shumë shitjen e sulmuesit në Serie A

Vazhdon ‘telenovela’ Muriqi-Lazio, në Turqi një klub e do shumë shitjen e sulmuesit në Serie A

Serie A
Mësohet arsyeja pse nuk po arrihet marrëveshja Fenerbahce-Lazio për Muriqin

Mësohet arsyeja pse nuk po arrihet marrëveshja Fenerbahce-Lazio për Muriqin

Serie A
Muslera pësoi lëndim shokues: U dërgua me urgjencë në spital pas frakturës së dyfishtë në këmbë

Muslera pësoi lëndim shokues: U dërgua me urgjencë në spital pas frakturës së dyfishtë në këmbë

Ndërkombëtare
E këndoi himnin ukrainas me veshje provokuese, gruaja e futbollistit Moroziuk rrezikon burgun

E këndoi himnin ukrainas me veshje provokuese, gruaja e futbollistit Moroziuk rrezikon burgun

Po Flitet
Vetëm një klub në Superligën e Turqisë i ka shpëtuar Vedat Muriqit pa i shënuar gol

Vetëm një klub në Superligën e Turqisë i ka shpëtuar Vedat Muriqit pa i shënuar gol

Ligat tjera